3 nejlepší metody, jak se zbavit plísně na squashi

Je normální být obezřetný, když na dýni zachytíte nějaké skvrny plísně. Vědět, jak se zbavit padlí na tykvi, by vám dalo naději, že ji zachráníte a snáze se s ní vypořádáte.

Pokračujte ve čtení, abyste pochopili, co je padlí, a bezpečně je odstraňte z tykví.

Co je to padlí?

Padlí je druh plísně, která může růst v různých typech rostlin. Častěji se může objevit na listu rostliny, ale může se také vyskytnout v různých částech, jako je stonek a květ.

Jak můžete uhodnout podle názvu, tento druh plísně má jemnou nebo práškovou texturu. Může se jevit jako bílé nebo světle šedé skvrny a dokonce být popsán jako zdánlivě poprášený bílým práškem.

Jste stále zmatení, jak identifikovat padlí? Pak se z tohoto článku dozvíte, jak identifikovat padlí.

Kdybys to nechal být, okamžitě by se to rozšířilo. Pokud je klima teplé, suché a s vysokou vlhkostí, této plísni by se dařilo neustále.

Není to pro rostlinu smrtelné, ale stále může okrádat rostlinu o živiny a vodu. Může způsobit, že rostliny slábnou a rostou pomaleji.

Během posledních fází růstu může padlí zežloutnout a odlupovat se. Může způsobit, že rostlina bude mít slabší odolnost vůči jiným škůdcům.

Pokud se chcete dozvědět více o padlí, navštivte tento článek s názvem Jak se zbavit padlí.

Jak léčit padlí na tykvi

Někdy je prostě nevyhnutelné, že se vaše listy tykve mohou nakazit padlím. Bez ohledu na to, jak důkladně jste v prevenci plísní, vítr je stále může zanést a nevědomky zakořenit na vaší rostlině.

Zde je několik produktů, které můžete použít k léčbě padlí na squash:

Metoda č. 1. Jedlá soda

Připravte si rozprašovač, teplou vodu, jedlou sodu, mýdlo na nádobí a olej na vaření.

Nejprve nalijte teplou vodu na rozprašovač, přidejte lžičku saponátu. Poté lahvičkou několik sekund protřepávejte.

Dále přidejte lžíci jedlé sody a lžíci kuchyňského oleje. Láhev protřepejte, aby se spojila a obsah dobře promíchejte.

Nastříkejte roztok na postižené části rostlin, nepřestříkejte, jen tolik, aby byl tenký. Nakonec nechte zaschnout a máte hotovo.

Metoda č. 2. Neemový olej

Pro tuto metodu si budete muset připravit rozprašovač, teplou vodu, mýdlo a neemový olej.

Začněte naplněním lahvičky s rozprašovačem teplou vodou. Před protřepáním lahvičky přidejte jednu čajovou lžičku saponátu, aby se roztok důkladně promíchal.

Poté do roztoku přidejte neemový olej. Znovu lahví protřepejte, aby se všechny ingredience spojily.

Tento roztok nanášejte přímo na části postižené padlím a nechte jej samo zaschnout. Můžete to také použít k prevenci padlí; budete muset znovu použít každých 14 dní.

Metoda č. 3. Mléko

Tato metoda by vyžadovala pouze přípravu misky, rozprašovače, teplé vody a mléka.

Začněte míchat 6 šálků vody a 4 šálky mléka v misce; můžete změnit měření podle toho, kolik budete používat. Poté nalijte část roztoků do rozprašovače.

Poté můžete roztokem začít stříkat postižené části dýně. Nechte to zaschnout a pak máte hotovo.

Chcete-li se dozvědět více o metodách ošetření jiných druhů rostlin napadených padlím, navštivte tento podrobný článek o tom, jak ošetřit padlí pomocí domácích a organických prostředků.

Prevence plísní

S několika radami, které je třeba mít na paměti, můžete svým rostlinám zabránit v růstu padlí nebo zabránit tomu, aby se znovu rozrostly. Zde je sestavený snadno ovladatelný úkol, který můžete snadno použít při každodenní péči o rostliny:

 • Vyberte pro výsadbu ty, které jsou odolné vůči padlí.
 • Nepřeplňujte své rostliny. Ujistěte se, že bude stále dobrá cirkulace vzduchu.
 • Buď si vyberte místo pro stálou výsadbu, kde by mohlo dopadnout náležité sluneční světlo, nebo si vyberte vhodnou denní dobu, kdy můžete nechat své slunce na několik hodin denně pohltit sluneční světlo.< /li>
 • Nikdy nezapomínejte ořezat odumřelé listy.
 • Nepřehnojujte své rostliny.
 • Mějte stanovenou dobu zalévání rostlin a pamatujte na to, abyste je nepřelévali.
 • Vyberte si organický fungicid, který na rostlinu použijete. Tento produkt může také pomoci předcházet plísním a léčit již existující.
 • Okamžitě zlikvidujte všechny rostliny, které byly dříve napadeny padlím.
 • Investujte do hydrogenuhličitanu draselného. Chcete-li se o tom dozvědět více, navštivte tento podrobný článek o tom, kde koupit hydrogenuhličitan draselný na padlí; je uvedeno, co to je, kde to koupit a jak to použít.
 • Závěr

  Neztrácejte hned naději, pokud čelíte dýni infikované padlím. S tolika možnostmi, jakou metodu použít, skutečně zjistíte, která byla pro vás nejúčinnější.

  Poté, co se naučíte své možnosti, jak se zbavit padlí na tykvi, je čas jednat. Nejlepší je ošetřit tuto moučničku, dokud je brzy, takže neváhejte a příliš si nedělejte starosti.