Jak vyčistit cihlovou terasu bez tlakové myčky? 4 skvělé tipy!

Hledáte, jak vyčistit zděnou terasu bez tlakové myčky? Čištění cihly bez myčky trvá déle a vyžaduje práci navíc. Stále však snižuje riziko katastrof. Nakládání s betonovými bloky s čímkoli, jako jsou kyslíkové bělící čističe cihel nebo dokonce louh sodný, vyžaduje speciální nástroje a odstraňuje špínu a skvrny od mechu.

Na nepropustných nebo povrchově špinavých cihlových zdech se může objevit rez nebo nevzhledné skvrny. Čistící cihla s myčkou odstraňuje nečistoty silným proudem vody. Příval vody však může zničit staré zdivo, rozbít okna a zničit sousední rostliny.

Pokud vás tedy toto téma zajímá a chcete se dozvědět více, pokračujte ve čtení tohoto článku, abyste poznali fantastický tip, který vám pomůže vyčistit cihlovou terasu bez použití tlakové myčky. Pojďme se na to hluboce podívat.

Tipy pro čištění cihlové terasy bez tlakové myčky

Jak tedy vyčistit cihlovou terasu bez tlakové myčky? Naštěstí čištění cihel není o nic složitější než mytí téměř všech ostatních povrchů. Byl to skvělý nápad nechat si na cihlovou terasu aplikovat tmel na zdivo, aby bylo vše ještě lepší. Čištění zděných teras, které nebyly utěsněny, může trvat dlouho a pracovat. Je čas vybrat si strategii úklidu, jakmile jste se rozhodli, že z čištění zděné terasy bude každodenní domácí povinnost. Mezi možnosti patří:

#1. Drhnutí

Drhnutí lze použít k odstranění odolných skvrn z cihel, pokud nemáte přístup k myčce. Stačí naředit 10% roztok chlorového bělidla ve vodě a vyčistit pomocí štětinového kartáče.

Po odstranění skvrn cihlu řádně omyjte sladkou vodou. Pokud chcete použít chlorové bělidlo, používejte ochranné rukavice a brýle, protože mytí a polití může část bělícího roztoku vystřelit proti očím. Pro časté čištění zděných teras zvolte šetrnější čisticí roztok. Pro přípravu čisticího roztoku vezměte jeden galon vroucí vody a přidejte vhodné množství čisticího prostředku, abyste vytvořili roztok.

Můžete také vytvořit rozumné řešení pomocí jedné porce octa a patnácti vodních dílů. Po nalití směsi na cihlu poškrábejte tuhým kartáčem. Hlaďte cihly dozadu a dopředu mezi nimi a věnujte zvláštní péči prasklinám a trhlinám. V případě potřeby vyčistěte čistou vodou a opakujte. Abyste předešli čarám jen na zdivu, nezapomeňte pravidelně doplňovat vodu uvnitř nádoby. Může být také dobrý nápad přečíst si o čištění zděné terasy.

#2. Zametání

Zvažte zametání cihlové terasy jako rutinu vaší běžné volnočasové rutiny. Zametání je nejen fantastický způsob, jak se připravit na komplexní čištění terasy, ale také pomáhá udržovat cihlu ve skvělé kondici. Vykartáčujte kouty a skulinky terasy pomocí smetáku s tuhými štětinami. Při zametání to zkontrolujte a odstraňte všechny drobné úlomky cihel, které se mohly uvolnit.

#3. Splachování

Stříbrný nebo šedý prach se může hromadit na uzavřených cihlových terasách, většinou tu a tam. Nečistoty se skládají z cementu a titračního činidla, které se používají k setření procesu záplatování. Vydrhnutím cihlové terasy sladkou vodou můžete odstranit nečistoty. Tento přístup může trvat dlouho, v závislosti na měřítku paluby, protože musíte neustále oplachovat cihlový povrch sladkou vodou, dokud zbytková kyselina muriatová nepřestane vytékat vápenec. z malty. Po dokončení proplachu zkontrolujte, zda byla odstraněna většina kyseliny muriatové.

#4. Pletí

Odstraňování plevele musí být součástí každé pravidelné údržby terasy. Odstraňte veškerý plevel, který se tvoří mezi vašimi cihlami na hřebenech a kanálech vaší terasy. Pokud s touto prací nedržíte krok denně, cihly nakonec obklopí plevel nebo za určitých okolností způsobí praskání cihel. Očistěte veškerou půdu, větve nebo listí, které mohly spadnout na cihlovou terasu poté, co byl plevel skutečně vytrhán z kořenů.

Brick Patios‘ Allure

Majitelé domů, kteří chtějí vybudovat venkovní místo, mají starosvětský pocit jako cihlové terasy. Cihla je trvanlivý, esteticky příjemný a praktický materiál. Navíc má potenciál zvýšit hodnotu vaší paluby. To také vydrží mnohem déle než mnoho jiných betonových konstrukcí při zachování její úžasné scenérie. Chcete-li zachovat vzhled cihel, musíte je pravidelně čistit. Cihlová terasa může hromadit špínu a nečistoty, pokud ji ani denně nečistíte.

Kromě toho, když bydlíte ve vlhkém klimatu, riskujete růst plísní, hub a kalu na cihlové terase. Nastavení programu pro správné umytí vaší cihlové terasy je nejlepší metodou, jak zachovat kouzlo a čistotu vaší terasy.

It’s A Wrap!

Doufali jsme, že čtení tohoto článku je pro vás jen zábava, a po přečtení tohoto příspěvku se dozvíte, jak vyčistit zděnou terasu bez tlakové myčky. Zmínili jsme všechny kroky, které vám pomohou při čištění vaší zděné terasy, pokud je vaše tlaková myčka zastaralá a nechcete ji používat. Děkujeme vám, přátelé, že jste se s námi nakonec spojili. Nezapomeňte jej také sdílet se svými přáteli! Možná si také budete chtít přečíst o tom, jak čistit kovovou střechu tlakovou myčkou a jak čistit dřevěný plot tlakovou myčkou.