Jak vybrat svatební párty ve 4 jednoduchých krocích

Jak vybrat svatební hostinu se dozvíte ve čtyřech krocích. Tato příručka vám pomůže vybrat svatební hostinu pro svatební obřad, aniž byste vy nebo váš partner měli pocit, že ve srovnání s druhou osobou děláte kompromisy s lidmi, které chcete zahrnout.

Pomůžeme vám také rozhodnout o velikosti svatební hostiny podle různých faktorů. A abyste ocenili jednotlivce, které vyberete, zde je návod, jak představit svatební hostinu na recepci.

Jak si vybrat svatební párty, aniž by to bylo těžké

Krok 1. Sedněte si se svým partnerem a rozhodněte se o seznamu své nejbližší rodiny a přátel

Domluvte si s partnerem čas, kdy se rozhodnete, koho vybrat na svatební večírek nebo svatební hostinu. Jsou to volby nevěsty pro družičky a družičku a volby ženicha pro jeho mládence a nejlepšího muže.

Ženich však může také zahrnout své tipy na svatební oslavu a výběr nevěsty pro mládence. Například ženich může mít sestru nebo blízkou přítelkyni, kterou mají také nevěsty rádi, nebo může mít nevěsta příbuzného nebo přítele, kterého může ženich považovat za svého mládence.

Krok 2. Ujistěte se, že jste vy a váš partner spokojeni s lidmi na svatbě

Můžete si vypsat všechny vámi vybrané jedince na svatební hostinu a porovnat je se svým partnerem. Buďte otevření vůči rozhodnutím svého partnera, zvláště pokud máte malou svatební hostinu.

Prosím, nenechte svého partnera cítit, že je nucen vybrat vybranou osobu. Nejlepší by bylo, kdybyste také praktikovali rovné rozdělování, takže ani jeden z vás nemá pocit, že většina z těch, kteří jsou vybráni na svatební hostinu, je z výběru jejich partnera.

Krok 3. Poznejte očekávání pro každou roli svatební party a vyberte pro ně ty nejlepší lidi

Když se učíte, jak vybrat svatební hostinu, musíte znát očekávanou odpovědnost za každou roli, abyste pro ni mohli vybrat ty nejlepší lidi. Jsou například dostatečně zodpovědní, aby se zúčastnili svatební zkoušky, aby cvičili na obřad?

Jsou družička nebo nejlepší muž tím nejlepším důvěrníkem pro nevěstu a ženicha? Navíc moderní svatby již neomezují role na základě pohlaví.

Víte například, jaká je nejlepší žena na svatbě?

Krok 4. Pokud je svatební hostina omezená, zvažte další role na svatbě

Při výběru svatební hostiny je posledním hlediskem, abyste se necítili pod tlakem uspořádat velkou svatební hostinu. Pokud máte mnoho příbuzných a přátel, kteří se nemohou dostavit na vaši svatební hostinu, můžete jim vždy svěřit jiné role svatebního obřadu.

Mohou to být uvaděči, čtenáři, hostitelé, oficiant, MC, DJ nebo vzácní hosté. Nechte je nosit speciální živůtky, boutonnieres nebo svatební oblečení, aby se cítili více poctěni.

Přečtěte si, jak zahrnout rodinu na svatební hostinu, pokud je to vaše dilema.

Kolik lidí by mělo být na svatební párty?

Neexistují žádná pravidla ohledně správného počtu osob na svatební hostině nebo svatební hostině. Váš rozpočet, typ svatby a vybraní lidé mezi vámi a vaším partnerem budou určovat, kolik lidí by mělo být na vaší svatební hostině.

Vždy však můžete zvážit sudá čísla nebo se shodovat s počtem lidí, které váš partner vybral. Nastavte například pět družiček a pět družiček, nebo pokud má ženich šest družiček, nevěsta může mít šest družiček.

Další technikou je poměr jeden družba a jedna družička na 50 hostů. To je užitečné zejména pro velké svatby.

A pokud má nevěsta příliš mnoho lidí, které nemůže zahrnout do svatební hostiny, přečtěte si, co je svatební hostina.

Zde jsou další úvahy při rozhodování o velikosti svatební hostiny:

  • Zvažte umístění u oltáře a velikost místa konání
  • Zjistěte, zda lidé, které jste vybrali, mohou na svatbu určitě přijít
  • Ujistěte se, že svatebčané mají mezi sebou dobré vztahy
  • Vždy můžete uspořádat malou svatební hostinu a pak uctít své příbuzné a přátele jiným způsobem
  • Je v pořádku nemít svatební hostinu a mít nejlepšího muže a družičku

Kdo je obvykle na svatební párty?

Svatební hostinu obvykle tvoří nejbližší přátelé a příbuzní snoubenců. Jsou to družičky a mládenci a na svatební hostině nechybí ani družička a nejlepší muž.

Paní družička vede družičky zejména při plánování večírků pro nevěstu. Její mužský ekvivalent pro ženicha je nejlepší muž, který povede mládence.

V dnešní době lze věkové a genderové role na svatební hostině upravit. Některé svatby mají na svatební hostině dokonce tátu nebo mámu ženicha nebo nevěsty.

Přečtěte si, co je čestná matróna na svatbě, pokud jste tento termín ještě neslyšeli.

Závěr

Byl tento průvodce užitečný? Abychom si zrekapitulovali, jak vybrat svatební hostinu, musíte zajistit, abyste vy a váš partner měli na tyto role stejný počet lidí.

Také nemusíte mít velkou svatební hostinu, pokud vás omezuje rozpočet, místo nebo obřad. Celkově vyberte ty nejlepší a nejbližší lidi, kteří s vámi budou oslavovat během večírků před velkým dnem a budou vás doprovázet u oltáře.