Jak odstranit odstín z vysoušeče vlasů v autě? 5 snadných kroků!

Jak odstranit odstín z fénu na okna auta? Podle pokynů krok za krokem připravte všechny materiály, zapněte fén, začněte odlupovat odstín, odstraňte lepidlo, vyčistěte okno a proces opakujte.

Nechte si odstranit odstín z oken bez ohledu na váš důvod. Prodejte své vozidlo po odstranění tónování oken, ačkoli je nákladné najmout si profesionála.

Skvrny odstraňte sami pomocí fénu. Po tomto procesu nedochází k žádnému poškození oken. Fén funguje podobně s horkovzdušnou pistolí, která simuluje efekt profesionála. Teplo fénu proniká do barevného materiálu oken, aby jej odstranilo, jakmile je čas. Přátelé, je tu více věcí, které byste měli vědět, takže bez dalších řečí začněme!

Kroky k odstranění odstínu z vysoušeče vlasů na okna auta

Jak tedy odstranit odstín z fénu na okna auta? Níže jsou uvedeny kroky, které vám usnadní odstranění barvy ze skel automobilů.

Krok č. 1. Příprava potřebných materiálů

Seznam materiálů, které je třeba připravit, zahrnuje čistič skla, vysoušeč vlasů, žiletku, nůž, hadřík a papírové ručníky. Poté se můžete pustit do co nejjednoduššího postupu.

Krok č. 2. Zapnutí fénu

Při zahřívání skla auta použijte fén. Zapněte vysoušeč vlasů na nejvyšší nastavení teploty. Přibližte se k odstínu oken. Zaměřte se na rohy jako na nejlepší místa vedle slabých míst. Držte zařízení dva palce od rohů tónování oken, dokud se nezačne zvedat, protože to může trvat třicet sekund až jednu minutu. Jakmile se odstín začne zvedat, páčte zezadu pomocí prstů, žiletky a nože.

Krok č. 3. Udržujte zařízení v odstínu, aby zůstalo ve stejné vzdálenosti

Vysoušeč vlasů nevypínejte, pokud se barva na oknech začne loupat, ale nechte zařízení na skvrně, abyste zůstali v podobné vzdálenosti, jako předtím. Proveďte to znovu, aby se jeho barva odloupla. Teplo rozbije lepidlo, které drží barvu ve sklenici. Noste, abyste odloupli barvu, abyste ji zcela stáhli z okna.

Krok č. 4. Odstranění lepidla

Pokud se barva okna odlupuje již v okně, všimněte si, že sklo má skvrny se stopami. Značky budou lepidlo, které drží barvu ve sklenici. Tyto značky není třeba odstraňovat. K odstranění těchto skvrn použijte čisticí hadřík. Použijte fén, který odstraní odolné skvrny, které zůstanou nehybné.

Krok č. 5. Čištění a opakování

Proveďte úplné vyčištění okna, aby zde nezůstalo žádné lepidlo. Vezměte si čistič oken, včetně dříve shromážděných papírových ručníků. Vaše okno tak bude vypadat dobře a nově. Pro odstranění odstínu postup opakujte pro všechna okna.

Zde je návod, jak vysoušeč vlasů funguje, takže budete dále vědět, jak je můžete používat!

Pochopení odstínů oken

Tónování oken je nezbytnou součástí vzhledu, ale má určité limity. Nicméně tónované fólie na okna mohou být po odstranění tvrdé. Pokud se spletete nebo nevíte, jak se o ni dobře starat, může skončit chudá léta. Tónování oken pomůže chránit interiér vozu před slunečním žárem. Dodává styl celkovému vzhledu vozu. Jak jste si všimli u většiny aut, tónování oken je tenká vrstva materiálu, která se aplikuje na sklo automobilu. Tmavý a černý film na oknech snižuje pronikání extrémního tepla do vašeho vozidla a poskytuje v něm soukromí.

Tři typy odstínů oken, které je třeba mít na paměti

Níže jsou uvedeny tři typy odstínů oken, které je třeba mít na paměti.

  • Kovový odstín. To snižuje oslnění a teplo, ale není nutné jej používat na předních sklech, aby se omezila viditelnost.
  • Keramický odstín. To je odolné proti poškrábání, teplu a pomáhá blokovat devadesát devět procent ultrafialových paprsků proti slunci.
  • Odstín filmu. To je snadno dostupné kromě toho, že je to levné, protože nabízí určité soukromí a snižuje teplo, aniž by se snížilo oslnění. Navíc se skládá z menšího tepla při redukci.

Důvody pro odstranění odstínu z vysoušeče vlasů na okna auta

Níže jsou uvedeny další důvody, proč odstranit odstín z vysoušeče skel automobilu.

#1. Estetika

Tónovaná skla nabízejí potřebnou ochranu, která ovlivňuje estetiku vozidla. I když je ve skvělém stavu, nevypadá dobře v autě kvůli silnému lepidlu.

#2. Filmové bubliny

Oloupejte bublinky, ale vytvoří méně atraktivní nepořádek. Je lepší zjistit, proč je lepidlo nedokáže odstranit podle potřeby. Bubliny se tvoří, protože se něco zahřálo nebo bylo namáháno. Udržujte věci v chladu, aby nedošlo k dalšímu poškození.

#3. Změna barvy

Odstín stárne a přechází do fialové barvy, proto jej vyměňte. Tónování oken je z nekovových forem barviv, které se samy neopravují. To se později porouchá, což omezuje jejich schopnost blokovat ultrafialové paprsky, protože to představuje více estetických problémů a způsobuje změnu barvy nebo vyblednutí oken, pokud nejsou kontrolovány.

It’s A Wrap!

Nyní se naučíte, jak odstranit odstín z fénu na autoskla. Pečlivě postupujte podle kroků pro přípravu všech materiálů, zapněte fén, sloupněte barvu, odstraňte lepidlo, vyčistěte okno a opakujte proces. Mějte na paměti důvody, proč musíte ze skel auta odstranit barvu fénem!

Kliknutím na tyto odkazy si můžete přečíst související články; vědět, jak dostat vosk z koberce pomocí vysoušeče vlasů a jak rychle vysušit olejovou barvu pomocí vysoušeče vlasů.