Jak voní plíseň v domě (plus 4 tipy na odstranění)

Pokud se vás někdo zeptá, „jak voní plíseň v domě“, může to být známka podezřelé existence plísně nebo plísně za jeho rohem.

Lakomá, zatuchlá vůně připomínající hnijící dřevo a do určité míry i dusivý zápach v některých částech vašeho domu je známkou přítomnosti plísní nebo jiných mikrobiálních sloučenin.

Nechutný zápach, který vydává, by mohl být dráždivý, a proto musíte vysledovat, kde se skrývá, abyste znovu osvěžili svůj domov. Zde máme tři kroky, jak to vysledovat.

Co je plíseň?

Plíseň můžete jednoduše identifikovat jako houbu známou díky své práškové struktuře a šedavé barvě skvrn, zejména na vlhkém povrchu. Často je spojován s plísněmi a jaksi jsou oba považovány za potenciálně škodlivé. Chcete-li se o těchto dvou dozvědět více, zde je průvodce, který můžete zkontrolovat: „Jaký je rozdíl? Plíseň vs.

Jak zjistím, kde je zápach plísně?

Nechutný zápach způsobený plísní vás jistě přiměje okamžitě vyhledat jeho úkryt. Naučte se, jak zjistit jejich úkryty, a získejte několik fantastických tipů z tohoto článku, jak v domě najít zápach plísně.

Krok č. 1. Podívejte se, kde je přesný zdroj zápachu

Hlavu většinou najdete tam, kde nejvíc smrdí. Plíseň se obvykle skrývá ve specifické oblasti v domě, jako jsou koupelny, sklep a kuchyně, kde je špatné větrání.

Možná se škrábete na hlavě a říkáte si „proč můj dům páchne jako plíseň“. Projděte si tento návod a brzy to zjistíte.

Krok č. 2. Zkontrolujte těsnost

Netěsnosti, které způsobují vlhká místa, mohou také způsobit vznik plísní nebo plísní. Kolem vašeho domu musí být nějaké úniky vody, jako jsou úniky ze střechy, instalatérské úniky nebo úniky odpadu, jako jsou biologicky rozložitelné látky, které způsobí problémy s plísní.

Krok č. 3. Zkontrolujte okna, stěny a další vstupní body u vás doma

Plísně a plísně se také vyskytují v částech oken, stěn a dveří. Pokud máte podezření, že některé z nich rostou v těchto částech vašeho domu, můžete provést kontrolu sledováním stejného zápachu z jiných postižených oblastí.

Jaké domácí prostředky mohu použít, abych se zbavil zápachu plísně?

Plísně a plísně se stávají problémem, se kterým se majitelé domů potýkají, zejména ve vlhkém a vlhkém prostředí některých oblastí v jejich domě. Zde je několik jednoduchých domácích prostředků připravených k použití, které vám pomohou zbavit se zápachu plísní ve vaší domácnosti.

1. Ocet

Kyselý charakter dělá ocet jedním z nejlepších dezinfekčních prostředků a je vhodný k odstraňování skvrn. Je prokázáno, že pomáhá odstraňovat nepříjemné pachy a je dostatečně silný, aby zabil plísně.

2. Bělidlo

Smíchání 1 litru vody s 10 ml chlorového bělidla účinně vyčistí a dezinfikuje vaši domácnost. Můžete jej nanést na lahvičku s rozprašovačem, aby se rychle rozetřel na postiženou oblast a vydrhnout kartáčem pro dosažení nejlepších výsledků.

3. Voda a jedlá soda

K čištění se také hodí voda a jedlá nebo soda bikarbona. Směs můžete rozetřít na místa se štiplavou plísní, osvěžit místnost a učinit ji bez zápachu.

4. Citronový extrakt

Kromě dobré vůně pomáhá extrakt z citronu zabíjet a odstraňovat plísně z povrchů. Odborníci z Earth Easy uvádějí, že plíseň je dobré odbourávat pomocí citronů z povrchu kvůli vysoké koncentraci kyseliny, kterou obsahuje.

Jak mohu zabránit jeho návratu?

Hnilobný zápach plísní možná nebude chtít, abyste je drželi ve svém domě po dlouhou dobu. Můžete zastavit růst plísní v oblastech vašeho domova a zabránit jejich návratu jednoduchým provedením několika nezbytných kroků.

Zde jsou uvedeny způsoby, které můžete použít:

 • Nechte otevřená okna, aby se do místností přivedl čerstvý vzduch, aby se uvolnil zatuchlý zápach
 • K odstranění přebytečné vlhkosti v oblasti použijte odvlhčovač
 • Spusťte oběhové elektrické ventilátory
 • Umístěte pokojové rostliny do domu i mimo něj
 • Oblast pravidelně důkladně oprašujte
 • Chcete-li podlahy zbavit dlouhotrvajících pachů, použijte k čištění vysavač a mop
 • Vanu a sprchu vždy důkladně vyčistěte a vypusťte
 • Vydezinfikujte a vyčistěte pračku a myčku
 • Používejte osvěžovač vzduchu šetrný k životnímu prostředí
 • Na tvrdé povrchy nastříkejte bílý ocet
 • Další tipy najdete v části „Jak zabíjet plísně (a zabránit jejich návratu).

  Závěr

  Nyní, když máte představu o tom, „jak voní plíseň v domě“, tito mikrobi už ve vaší hlavě nebudou dělat velký otazník. Když se seznámíte s tím, jak to voní, můžete je nyní snadno vysledovat a dělat skvělé a efektivní způsoby, jak se s nimi vypořádat.

  Uhaste plíseň, zbavte se zbytečných zápachů a vždy dýchejte čerstvý vzduch ve svém domě.