Jak velká je přikrývka? Průvodce nejlepší velikostí

Pokud chcete vědět, jak velká je přikrývka, můžete očekávat, že to bude asi 50 x 36 palců. Tento rozměr je typická velikost pro standardní přikrývky, ale můžete očekávat určité odchylky jako u jiných typů přikrývek. Dále se chcete seznámit s velikostí přikrývek.

To vám pomůže koupit ten správný pro zamýšlené použití. Tento článek vás také naučí některé hlavní rozdíly mezi přikrývkou a typickou přikrývkou. Takže bez dalších řečí, zde je vše, co potřebujete vědět o velikostech házení.

Jaká je průměrná velikost přikrývky?

Podobně jako u jiných přikrývek mohou mít výrobci různé velikosti přikrývek. Nicméně průměrná velikost přikrývky je obvykle kolem 50 x 36 palců. To se liší od vašich tradičních přikrývek, které používají rozměry dvoulůžka, manželské postele a manželské postele.

Kromě zmíněných rozměrů můžete také očekávat přikrývky o rozměrech 50 x 60 palců, 54 x 60 palců nebo 54 x 72 palců. Některé značky dávají přednost tomu, aby jejich přehozy nebyly v dokonalém čtvercovém tvaru. Ale abyste věděli, zda je vaše deka považována za přehoz, měla by mít maximálně 54 palců na šířku.

Co je to přikrývka?

Proč přikrývky nemají přesné rozměry jako vaše typické ložní přikrývky? Pamatujte, že menší velikost je určena pro očekávané použití přikrývek. Může být použit k ozdobení postele nebo pohovky, ale také není příliš malý, protože se s ním bude stále pohodlně odpočívat.

Jaká je dobrá velikost na házení?

Všechny uvedené rozměry jsou vhodné pro přikrývku. Ale abyste ze svého hodu vytěžili maximum, vždy zvažte, jak byste jej chtěli použít. Například vám může stačit standardní velikost 50 x 36 palců, pokud chcete mít další materiál na spaní.

Můžete také chtít přehoz o rozměrech 50 x 60 palců, pokud chcete více materiálu, se kterým se můžete pomazlit při sledování televize na pohovce. Tyto rozměry stále nejsou příliš velké na to, aby bylo možné deku složit a umístit na nohu postele nebo přehoz přes gauč. Užitečný tip, který byste měli mít na paměti, je, že musíte také zvážit materiál, který vaše přikrývka používá, protože to může ovlivnit její vzhled pro dekoraci nebo pocit z použití.

Je vrhací deka dost velká?

Přikrývka je dostatečně velká, pokud chápete, že vás nezakryje tak rozsáhle jako tradiční přikrývky, které se dodávají ve velikostech twin, queen nebo king. Stále můžete spát s přikrývkou kvůli použitým materiálům, ale nezabalí vás tak uspokojivě jako s přikrývkami. Velikost deky je navíc ideální pouze pro jednu osobu, takže ti, kteří se těší na sdílení útulnosti s přítelem nebo partnerem, by měli použít pořádnou deku.

Přesto jsou přikrývky dostatečně velké pro různá použití. Za prvé, je snadné se sbalit na piknik a výlety autem. Zadruhé, velikost je ideální, aby nepřetěžovala vaše nastavení a přesto zlepšila vzhled. A za třetí, přikrývku můžete pověsit jako gobelín, aniž byste vypadali příliš nemotorně a masivně.

Jaká velikost je velká deka?

Největší přikrývka dostupná na trhu měří 54 x 72 palců. Tato velikost by byla užitečná pro ty, kteří plánují vrstvení přikrývky v posteli. Navíc si pamatujte, že přikrývky jsou víc než jen dekorace na vašem nábytku.

Materiál můžete použít k ochraně vaší pohovky před prachem a jinými usazeninami. A protože přehozy vypadají stylově, stále si zachováte téma svého obývacího pokoje. Deku můžete dokonce dočasně umístit přes skříň nebo podlahu.

Nejlepší materiály pro přikrývky

Také stojí za to diskutovat o tom, jaký materiál zvolit pro přikrývku. Pokud se chystáte na menší hody, je pravděpodobné, že je budete používat pouze jako dekory. Na druhou stranu větší přikrývky na postele nebo ochranu nábytku by měly používat materiály, které se snadno čistí a odolají polití.

Pletenina je vynikajícím materiálem pro dekorativní přikrývky, protože si můžete vybrat z mnoha textur a vzorů. Pokud chcete něco, co se rychle vyčistí, nejlepší volbou jsou bavlněné přikrývky. K dispozici jsou také vlněné přikrývky, které se budou cítit pohodlně zejména při přitulení v chladném počasí.

Pokud chcete něco měkkého, můžete se rozhodnout pro přikrývky z fleecu, umělé kožešiny nebo dokonce polyesterové přikrývky. V létě si musíte vybrat bambus nebo len, protože tyto materiály jsou prodyšné. Výběr přikrývky z těchto materiálů, které jsme citovali, pak bude záviset na její velikosti a barvě.

Závěr

Takže nakupujete za kus? Víte, jak velká je přikrývka? Standardní rozměry přehozu jsou 50 x 36 palců.

Existují však i další variace ve velikostech přikrývek. Klíčem k zapamatování je, že žádná přikrývka nebude širší než 54 palců. Při výběru přikrývky vždy zvažte, na co ji budete používat, abyste věděli, jaká velikost je nejlepší koupit.