Jak velká je deka 60×80

Přemýšleli jste někdy, jak velká je deka 60×80? No, jsem tu, abych tu hádanku vyřešil za vás. Přikrývka 60×80 má po přepočtu na centimetry cca 152 cm x 203 cm.

Tato velikost deky je dostatečně velká na to, aby zakryla manželskou postel Queen; je také dostatečně velký, aby vás zakryl od hlavy až k patě. Je také dostatečně velký, aby správně pokryl dvě děti. Můžete jej také použít jako přikrývku pro vaši manželskou postel Queen.

Vybíráte deku 60×80?

Ano, výměna za vaši starou přikrývku, dárek pro kamarádku, která právě porodila miminko, nová přikrývka do vaší nové postele? To vše jsou důvody, proč lidé nakupují novou deku a protože potřeby jsou různé.

Krok č. 1: Velikost

Velikost deky pro každou potřebu je také jiná. Vím, že byste nechtěli dát dítěti přikrývku o velikosti vaší postele, ani nebudete kupovat velikost přikrývky pro děti pro vaši velikost postele. Proto si musíte uvědomit, že přikrývky mají různé tvary a velikosti.

Krok č. 2: Cena

Další věcí, kterou je třeba zvážit při rozhodování o tom, jak velkou přikrývku 60×80 koupit, je cena. Ano, existují luxusní přikrývky, jejichž pořízení vás může stát jmění, a některé jsou cenově dostupné.

Proto, až budete příště nakupovat deku na Amazonu, eBay nebo v obchodním centru u silnice, uvědomte si, že musíte myslet na tyto tři faktory. Účel nebo použití přikrývky. Velikost vaší deky nějak souvisí s účelem.

Například, pokud si kupujete přikrývku 60×80 pro vaši postel, potřebujete takovou, která bude schopna zakrýt celou postel a navíc vám ponechá pár centimetrů navíc. Pokud má sloužit jako peřina, potřebujete takovou, která bude schopna zakrýt celou délku vašeho těla.

Třetím a nejdůležitějším faktorem jsou vaše finance. Kolik jste připraveni dát rozpočet na pořízení peřiny dle vašeho výběru?

Jakou velikost přikrývky potřebujete?

Většina přikrývek, které najdete na trhu, bude spadat do níže uvedených kategorií a vy se musíte rozhodnout, jaká velikost se hodí do vašich plánů.

Dvojitá přikrývka

Používá se k pokrytí oboustranných matrací. Tyto dvojité matrace jsou ideální pro děti, zvláště když chcete zvládnout malý prostor, který máte.

Matrace velikosti Twin měří 66 x 90 palců, což ponechává dalších 13 palců po stranách postele a asi 15 palců v horní a spodní části postele. Hádej co? Můžete jej použít v přikrčení. Velikost je dostatečně velká, abyste se zakryla, když jste na pohovce, ale není dost velká, aby zakryla celou židli. Perfektní, že?

Existuje ještě jeden typ postele s názvem Twin size XL beds. Tyto postele jsou asi o 5 palců delší než konvenční přikrývka s dvojitou velikostí. Přikrývka pro tento typ postele má rozměr 66 x 5 palců, aby se do ní vešel prostor navíc.

Tyto postele jsou běžné mezi vysokoškolskými dětmi, ale nejsou dostatečně dlouhé, aby se do nich vešli vyšší dospělí. Mnoho obchodů nemá přikrývku Twin Size XL, a tak je běžné, že mnoho lidí k tomu používá normální přikrývku Twin Size.

Postel v plné velikosti

Postel v plné velikosti měří 54 x 75 palců a hádejte, pro koho jsou určeny? Je pro nezadané. Ano, ale je to také výhodné pro páry, které se snaží snížit náklady. Přikrývka pro tuto velikost postele měří 80 x 90 palců. Toto měření znamená, že některá část je vynechána, když je použita k pokrytí postele.

Postel velikosti Queen

Velikost postele Queen měří 60 x 80 palců a přikrývka má velikost asi 90 x 100 palců. Tato postel je ideální pro páry. Když se přikrývka použije k přikrytí postele, stačí postel přikrýt a ponechat prostor pro posunutí.

Postel velikosti King

Postel velikosti King má rozměry 76 x 80 palců. Vhodná přikrývka pro ni měří přibližně 108 x 100 palců. Je to jediná přikrývka, která dokáže dostatečně pokrýt matraci tak velkého rozměru a důvodem velkého rozměru je to, že přikrývka bude schopna zakrýt velkou postel a přesto ponechat dostatek prostoru pro přesun, když na ní spíte.

Závěr

V tomto krátkém článku jsme se podívali na to, jak velká je deka 60×80. Přikrývka 60×80 je stejná jako rozměr královniny postele. Stačí zakrýt povrch královniny postele a také vás při spaní nebo sezení na gauči zakryje od hlavy až k patě. Pokud máte stále dotazy, jak velká je deka 60×80, můžete napsat komentář níže.