Jak utěsnit mezery kolem větracího otvoru sušičky? 2 skvělé tipy!

Zajímá vás, jak utěsnit mezery kolem větracího otvoru sušičky? Nebojte se a jste na správném místě. Stříkané pěnové nebo silikonové těsnění je ideální pro vyplnění výfukových mezer sušičky, protože vytváří trvalé těsnění, které zabraňuje pronikání hmyzu a zabraňuje pronikání vzduchu. Typ látky, kterou byste měli použít, je určen velikostí mezery, kterou chcete uzavřít.

Sušičky jsou odvětrávány ven potrubím, které prochází vchodem ve vaší zdi. Zatímco většina ventilačních uzávěrů úspěšně blokuje tento otvor proti závažným problémům, jako jsou hlodavci, vzduch může unikat drobnými trhlinami, což umožňuje pronikání hmyzu a nečistot do vašeho domu.

Lint označuje mikroskopické mycí kousky vypouštěné spolu s ohřátým vzduchem. Pokud škrábou o povrchy, může to způsobit požár. Tomuto problému se můžete vyhnout použitím vhodného těsnicího materiálu k utěsnění mezer pomocí větracího otvoru sušičky. Pojďme do hloubky!

Věci, které můžete použít k utěsnění mezer kolem větracího otvoru sušičky

Silikonový tmel, nastříkaný takovou těsnicí pistolí nebo znovu uzavíratelnou trubicí, se snadno používá a zakrývá menší mezery kolem ventilace bezešvým a trvalým spojem. Silikonový tmel dále vytéká z trubice nebo kulky rozprašovače a přilne k fasádě a ventilačnímu otvoru sušičky, čímž přemostí prasklinu nebo díru.

Pro bezpečně uvolněnou fólii použijte upevňovací prvky. Silikonový tmel se také rozsvítí. Pružný tmel pokryje mezery a praskliny až do tloušťky čtvrt palce. Zkontrolujte štítky pro omezení, protože některé silikonové tmely jsou určeny pro vnitřní použití a nikdy by se neměly používat při teplotách pod nulou. Pro ventily vystavené extrémnímu teplu a chladu použijte vnější cement.

Tepelně izolační pěnový tmel se vstřikuje potrubím do konstrukčních otvorů nebo trhlin a přichází v tlakové nádobě. Poly tmel se dodává ve dvou variantách: s vysokou roztažností, která se několikanásobně roztáhne, aby pokryla velké otvory nebo mezery, a s nízkou roztažností, která se roztáhne až na 25 % svých původních rozměrů, aby vyplnila menší mezery.

Nízkoexpanzní pěna je vyrobena tak, aby vyplnila malé oblasti, jako jsou ty kolem větracích otvorů sušičky. Izolační materiál pěnový tmel zasychá až několik hodin a lze jej nalézt ve většině železářství.

Zde je návod, jak utěsnit mezery kolem větracího otvoru sušičky.

Tipy k utěsnění mezer kolem větracího otvoru sušičky

Mezera kolem větracího otvoru sušičky poskytuje cestu pro vstup škůdců do vašeho domova. Způsobuje také vzduchovou bublinu, která zvyšuje náklady na klimatizaci vašeho obytného prostoru. Voda nemůže prosakovat za takový větrací otvor sušičky a poškodit dům, pokud jsou otvory kolem větracího otvoru sušičky utěsněny. Během rozhovoru se dozvíte, jak utěsnit mezery kolem větracího otvoru sušičky a jaké součásti použít. Pokračujte ve čtení, abyste se seznámili s technikami těsnění ventilačních otvorů sušičky.

#1. Utěsněte úzké větrací mezery sušičky

Chcete-li odstranit nečistoty, vyčistěte kryt větracího otvoru sušičky a očistěte otvor po celém obvodu vlhkým hadříkem. Nedotčené stěny jsou ideální pro lepení silikonem. Vložte tubu silikonového tmelu do těsnicí pistole a kapesním nožem odřízněte vršek silikonové hadičky.

Velikost otvoru asi 1/15 palce je obvykle dostačující, ale opravdu byste měli zkontrolovat mezeru, abyste si byli jisti. Odřízněte konec v malých krocích, dokud nebudete mít dostatečně široký otvor, abyste mohli nanést kapku tmelu k zakrytí mezery. Namontujte odvzdušňovací uzávěr a utěsněte prostor mezi trubkou a stěnou silikonovým tmelem. Silikonový tmel se neroztahuje, takže se jen málo nebo vůbec nesráží, takže mějte na paměti, že mezeru zakryjete celou.

Pomocí čistého hadříku stírejte ze zdi jakékoli rozlité tekutiny. Pokud skutečně křemík ztvrdl, lze jej obvykle odloupnout špičkou čepele nože a zbytek odstranit pomocí přírodních rozpouštědel nebo ředidel. Před přelakováním nebo vystavením vodě ponechte tmelu alespoň 8 hodin vytvrzení.

#2. Utěsněte střední a významné mezery

Když začnete, nasaďte si ochranné rukavice. Stříkací pěny se dodávají v různých variantách, z nichž každá je určena pro konkrétní práci. Zvolte složení doporučené k vyplnění prasklin a mezer při tmelení kolem větracího otvoru sušičky.

Zvedněte kryt větracího otvoru sušičky a poté setřete prach, nečistoty nebo nečistoty vlhkým hadříkem. Pěna ve spreji funguje nejlépe, když je aplikována na čistou a suchou půdu. Uvnitř otvoru, těsně u hlavy plechovky, umístěte rozprašovací brčka, která by byla obecně přilepena k přední části plechovky z expandovatelné pěny.

Odstraňte kryt výfuku a umístěte stříkací brčka mezi větrací otvor sušičky a stěny. Rozprašujte pěnu ve spreji kolem kruhu ventilace stisknutím tlačítka. Zaplnit díru není dobrý nápad. Protože pěna při zasychání bobtná přibližně o 25 procentních bodů, vyplní mezeru pouze do poloviny do 3 kompletních. Pěnu nechte působit 24 hodin. Chcete-li použít kapesní nůž, po ztuhnutí odřízněte přebytečnou pěnu.

Je to obal!

Jsme rádi, že víte, že jste se naučili utěsnit mezery kolem větracího otvoru sušičky; uzavření větracích mezer sušičky není tak těžké. Přečtěte si pozorně tyto kroky, abyste uzavřeli mezery kolem sušičky; mějte na paměti všechny požadavky před utěsněním trhlin a používejte bezpečnostní měření. Děkujeme vám, přátelé, že jste s námi udeřili! Přečtěte si související články; vědět, jak často čistit větrací otvor sušičky a jak zjistit, zda je větrací otvor sušičky ucpaný.