Jak urychlit darování plazmy? Úžasná fakta, která byste si měli přečíst!

Chcete vědět, jak urychlit darování plazmy? Existuje tolik způsobů, které můžete vyzkoušet, a tyto věci budete vědět, když se dále ponoříte do tohoto článku.

Před vším ostatním si ujasněme, co je plazma. Tekutá látka, která se nachází v naší krvi, se nazývá plazma. Je bledý a nažloutlý a má barvu. Když mluvíme o tom, z čeho je vyroben? Je to deset procent bílkovin a devadesát procent vody. Tyto proteiny, ze kterých je vyroben, jsou známé jako albumin a fibrinogen. Navíc obsahuje také enzymy, soli a protilátky, které pomáhají v boji proti infekcím. Oh, a také, věděli jste? Plazma má na starosti udržení krevního tlaku ve zdravém rozmezí.

Navíc pomáhá při transportu mnoha živin, hormonů, bílkovin a minerálů do vašich buněk. Tyto růstové hormony; napomáhají růstu kostí a svalů. Také živiny jako sodík a draslík pomáhají vašim buňkám fungovat. Můžeme tedy s jistotou říci, že plazma je velmi užitečnou složkou našeho těla.

Přátelé, vysvětlíme vám, proč se darování plazmy dělá, jak pomáhá, a hlavně odpovíme na otázku, kterou jste položili. Víme, že není snadné udělat si z našeho nabitého programu čas na čtení tak dlouhých článků. Proto jsme se snažili, aby byl tento článek k věci a byl snadno čitelný. No, žádný strach, našli jste ten správný článek pro sebe.

Urychlení dárcovství plazmy

Nebudeme lhát, když řekneme, že moderní medicína se nesmírně vyvinula. A nyní máme přístup k mnoha procedurám a léčebným postupům, které by nás před pár lety ani nenapadly. Stále však existuje mnoho aspektů lidského těla, které lékařský obor nemůže vytvořit jen v laboratoři s nějakou špičkovou technologií. Právě proto je dárcovství plazmy nezbytné. Pacienti, jejichž léčba, terapie nebo proces obnovy závisí na plazmě. Jsou zcela závislé na štědrosti dárců plazmy. Divili byste se, že to slyšíte, ale léčba pacienta trpícího primární imunodeficiencí vyžaduje sto třicet dárců plazmy ročně.

Typy dárcovství plazmy

Naše plná krev obsahuje padesát pět procent plazmy. Plazma je tak nejhojnější složkou v celé naší krvi. Existují dva typy darování plazmy. Zpočátku existuje pouze darování plazmy, známé také jako zdrojové darování plazmy. A za druhé je tu znovuzískaný dar plazmy. Získaný dar plazmy nelze přesně považovat za konkrétní darování plazmy, ale plazma se stále získává. No, zní to trochu složitě, ale věřte nám, není. To vám vysvětlíme za chvíli, ale nejprve si proberme zdroj dárcovství plazmy, označované také jako dárcovství pouze plazmy.

Zdrojové darování plazmy/darování pouze plazmy

V tom se zdravý a potenciální člověk rozhodne darovat plazmu. Jakmile se zjistí, že jsou způsobilí darovat, projdou procesem plazmaferézy. V procesu plazmaferézy se krev odebírá z dárcovy paže a ta pak prochází špičkovým zařízením, které odděluje plazmu a buňky od krve. Oddělená plazma se poté odebere a zbývající buňky se transfuzí dostanou do krevního řečiště dárce. Zpětné darování plazmy: Nyní jsme řekli, že to nemůžeme považovat za darování plazmy, protože v tomto případě dárce daruje plnou krev. Poté se plazma oddělí od plné krve a získá se.

Jak tato darovaná plazma pomáhá?

Existuje mnoho důvodů, proč je dárcovství krve důležité. Pomáhá léčit lidi s chronickými onemocněními a poruchami, jako je primární imunodeficience, genetické onemocnění plic a hemofilie. Ve skutečnosti je jich mnohem více, ale o tom budeme diskutovat v jiných článcích. Přátelé, může být užitečné přečíst si o darování plazmy: jaké jsou vedlejší účinky.

Vylepšení dárcovství plazmy

V tomto odstavci odpovíme na vaši otázku; jak urychlit darování plazmy. Pokud se bavíme o samotném postupu darování, pak odpověď zní ne, nemůžete to urychlit. Co však můžete udělat, je; zkuste svému tělu pomoci rychleji regenerovat plazmu. Nyní, pokud jste to nevěděli, vaše tělo může regenerovat plazmu. Zdravou a vyváženou stravou tedy můžete urychlit proces regenerace. A to vám může pomoci k častějšímu darování.

Způsoby, jak urychlit darování plazmy

Jak tedy urychlit darování plazmy? Pro rychlejší regeneraci plazmy je potřeba jíst stravu bohatou na bílkoviny a železo. Musíte se také ujistit, že jste neuvěřitelně hydratovaní. Abyste to všechno dodrželi, zde je jednoduchý návod:

  • Zkuste vypít asi osm až deset sklenic vody v den, kdy potřebujete darovat, a po darování.
  • Jezte stravu plnou bílkovin; potraviny, které můžete zařadit, jsou kuře, cizrna, mléko, sýr a vejce!
  • Jezte stravu plnou železa. Potraviny, které obsahují železo, jsou brokolice, rozinky, krůta a vodní meloun.
  • Některá další opatření, která můžete přijmout, abyste zůstali zdraví, jsou:
  • Spěte dostatečně dlouho, nejlépe 8 hodin spánku.
  • V den, kdy potřebujete darovat, a do třiceti minut po darování se vyhněte alkoholu a tabáku.
  • Zatřetí, vyhněte se nezdravému jídlu, které musíte darovat, protože by mohlo způsobit, že vaše plazma bude mléčná. To vám brání v darování.
  • Minimálně dvacet čtyři hodin po darování neprovádějte žádné namáhavé aktivity ani vzpírání. Dopřejte svému tělu odpočinek.

Je to obal!

Doufejme, že jste dostali odpověď na to, jak urychlit darování plazmy. Nyní si možná budete muset přečíst o tom, co jíst před darováním krve a co po darování krve. Šťastný čas darování!