Jak opravit beadboardovou fólii poškozenou vodou: 3 snadné kroky

Toto je podrobný průvodce, jak opravit vodou poškozenou desku z beadboardu. V této konkrétní situaci opravy zahrnují vyjmutí a opětovnou instalaci listů.

Co jsou beadboardové listy?

Desky z korálků jsou oblíbenou volbou mezi majiteli domů, kteří chtějí svým stěnám dodat rustikální nádech. Je to řada dřevěných prken seřazených svisle. Mezi prkny je odsazení zvané „korálek“, tedy název beadboard.

Beadboards se většinou dodávají v dlouhých listech. Lidé obvykle instalují desky z beadboardu na stěny koupelny, ložnice a kuchyně. Někdy je majitelé domů používají do stropů.

Protože však desky z beadboardu pocházejí z dřevěných prken, jsou náchylné k poškození vodou. Stává se to zejména v případě, že je tabule v blízkosti zdroje vody, například v koupelně nebo v kuchyni. Pokud jsou vaše desky z beadboardu poškozené vodou, čtěte dále a zjistěte, jak je opravit.

Jak opravit beadboardovou fólii poškozenou vodou

Opravit vodou poškozenou desku z beadboardu se zdá být únavný úkol. Je to však jednodušší, než si myslíte!

Krok č. 1. Zhodnoťte situaci

Než cokoli jiného, ​​budete se muset pořádně podívat na beadboardovou fólii. Nejlepší je dávat pozor na známky poškození vodou, jako je změna barvy, bílá místa a zatuchlý zápach.

Pokud na desce z beadboardu vidíte známky poškození vodou, musíte nejprve najít zdroj vody. Zlomená trubka nebo netěsnosti obvykle způsobí, že oblast bude vlhká a náchylná k poškození vodou.

Před opravou desky z beadboardu se budete muset nejprve zbavit netěsností a opravit zdroj vlhkosti. Pro tento úkol je nejlepší zavolat profesionála. Pojištění majitele domu se obvykle vztahuje na opravy instalatérských prací pro náhlé události nebo nehody.

Krok č. 2. Proveďte nezbytné opravy

Jakmile opravíte zdroj vody, je načase opravit beadboardovou fólii. Pro tuto opravu budete možná muset navštívit místní hardware. Připravte si měřicí a řezací nástroje, malířské nástroje, epoxidovou pryskyřici a absorbér par na výměnu desek z beadboardu.

Nyní, když jsou vaše materiály připraveny, můžete nyní přistoupit k opravě vaší vodou poškozené desky z beadboardu. Prvním krokem při opravě poškozených plechů je odstranění vodou poškozeného plechu.

Voda a vlhkost obvykle uvolňují fólii z beadboardu, takže je snadné ji odlepit od zdi. Při odstraňování desky z beadboardu nezapomeňte odstranit všechny výlisky, které by mohly překážet.

Opatrně vypáčte fólii z vaší desky. Je skvělý nápad zlikvidovat vodou poškozenou desku z beadboardu do těžkého odpadkového pytle.

Poté naneste absorbér páry, abyste novou fólii ochránili před poškozením vodou. V tomto kroku se řiďte pokyny výrobce ohledně používání absorbéru par.

Nyní je načase změřit a nařezat nové desky z beadboardu. Pomocí křídy a svinovacího metru zmapujte rozměry desky z beadboardu. Označte co nejpřesněji, abyste zajistili bezproblémové uchycení na zeď.

Odřízněte novou fólii z beadboardu ruční pilou. V tomto kroku jděte pomalu a jemně. Pokud jste při řezání příliš drsní, můžete poškodit desku z beadboardu.

Instalace tabule beadboardu je ošemetná část. K dokončení tohoto úkolu budete potřebovat další osobu. Naneste epoxidovou pryskyřici, aby se vaše tabule lepila na zeď.

S pomocí dalšího jednotlivce zvedněte list na jednom okraji a pomalu položte desku z beadboardu na zeď. Když epoxidová pryskyřice zaschne, můžete použít sadu hřebíků a kladivo, abyste zajistili, že je tabule tabule bezpečná.

Krok č. 3. Dokončovací úpravy

Pokud chcete namalovat nový plech z beadboardu, musíte jej nejprve vybrousit. Barva lépe přilne k povrchu, který je vybroušený.

Pomocí štětce nebo malířského válečku a zvolené barvy naneste na beadboardovou fólii dvě až tři rovnoměrné vrstvy barvy. Jakmile uschne, můžete použít malířský tmel.

Další možností je místo toho použít lak. Pomocí středně velkého štětce naneste na plech z beadboardu rovnoměrnou vrstvu laku. Otřete přebytečný lak a poté nechte desku zaschnout.

Můžete opravovat listy beadboardu?

U drobných poškození je dobrou krátkodobou opravou záplatování desek beadboardu. K vyplnění mezer a prasklin použijte vysoce kvalitní tmel.

Těsnění však není trvalou opravou. Nakonec budete muset odstranit své staré desky z beadboardu a nainstalovat nový list z beadboardu.

U vodou poškozených desek z beadboardu však není možné záplatování. Budete muset odstranit list poškozený vodou a vyměnit jej.

I když se můžete rozhodnout provést tento úkol sami, rozsáhlé škody mohou vyžadovat odbornou pomoc. Pokud se obáváte nákladů na opravy škod způsobených vodou, pojištění pokrývá opravy náhlého prasknutí potrubí, záplavy nebo nehody. Škody způsobené špatnou údržbou však pravděpodobně nebudou kryty pojištěním majitele domu.

Závěr

Listy z beadboardu jsou všestranným a trendovým doplňkem vašeho domova. I když někdy může být náchylný k poškození vodou.

Nebojte se však! Pomocí této příručky, jak opravit vodou poškozenou desku z beadboardu, můžete dát svým stěnám nový vzhled.