Jak umýt obklady bez tlakové myčky? 8 snadných kroků!

Jak umýt obklad bez tlakové myčky? Nejprve odpojte kabely, zakryjte všechny zásuvky, zavřete okna, zakryjte krajinné prvky, odstraňte zbytek překážek, zkontrolujte obklad a otestujte detergent nebo roztok.

Odstraňte nečistoty a pavučiny, místa vydrhněte drátěným kartáčem a opláchněte. Pamatujte, že existují různé typy domovních obkladů. Vyčistěte kterýkoli z nich dnes nebo v den příležitosti doma. Použijte níže uvedené kroky, které jsou dobré pro váš obklad. Nesprávné čištění obkladu poškozuje pouze stěnu. Takže čtěte dále a je toho víc, co se můžete naučit.

Postup mytí obkladů bez tlakové myčky

Jak tedy umýt obklady bez tlakové myčky? Zde jsou kroky k pohodlnému a snadnému mytí obkladů bez tlakových myček:

Krok č. 1. Odpojení vodičů

Odpojte dráty. Majitelé domů si instalují elektrické zásuvky k oknům, a proto se v nich drží voda. Zakryjte tedy elektrické zásuvky, spotřebiče a plastový nábytek. Oblečení také nejlépe absorbuje vodu, ale nemůže je ochránit před mokrem nebo navlhnutím.

Krok č. 2. Zavírání oken

Poté zavřete všechna okna a bezpečně je uzamkněte. Otevřená nebo uvolněná okna způsobují přetékání vody v interiéru domu. Nějak to nikdy není skvělý nápad. Okna tedy zavřete co nejtěsněji.

Krok č. 3. Pokrytí krajinných prvků

Zakryjte prvky krajiny instalované venku plachtou. To pomáhá zabránit jejich nasáknutí vodou a všem dalším škodám. Navíc je vaše krajina chráněna, a tím šetří energii při čištění nebo dalších úpravách.

Krok č. 4. Odstraňování překážek

Zhodnoťte obklad ve vašem domě. Odstraňte všechny ty překážky, které se naklánějí nebo naklánějí do obvodového pláště domu. Umístěte je do prostoru nebo skladovací místnosti. Umístěte jej daleko od obvodové stěny. Odstraňte všechny keře, které vám brání v čištění.

Krok č. 5. Kontrola vlečky

Mějte na paměti, že obklady přicházejí v různých druzích, jako jsou izolované, vinylové, dřevěné, čisté dřevo a vláknocement. Očistěte izolovaný a vinylový obklad vodou a mýdlem. Nemyjte jej tlakovou myčkou. Pokud budete elektrické nářadí nadále používat v kterékoli z vleček, může později prasknout, zlomit se a roztrhnout. Seznamte se s možnostmi vlečky, protože je to nezbytné. Hledejte na stránkách výrobce, pokud vlečku doma znáte. To je také v tom, jak budete produkty správně čistit. Zahrňte také kontrolu poškození nebo děr, které se skrývají nebo zůstávají bez povšimnutí. Dosáhněte čistého, chráněného a lépe vypadajícího obkladu bez poškození dřevěné stěny. Procvičte si čištění nečistot a prachu, které se hromadí.

Krok #6. Testování pracího prostředku nebo roztoku

Úklid nikdy nesmí být jediným cílem, kterého musíte dosáhnout. Nezbytná je také ochrana vlečky. Doposud existuje spousta pracích prostředků nebo roztoků k použití. Ale pak, ne všechny jsou cenné k použití. Pokud je při čištění použijete poprvé, nechte je nejprve otestovat. Vyčistěte malou část v oblasti. Identifikujte některé možné změny, které vytváří. Zjistěte, zda prací prostředek ovlivňuje barvu nebo nátěr obkladu. Vězte, zda to opravdu vypadá úchvatně. Pokud se vyskytnou nežádoucí účinky, měli byste si koupit jiné produkty. Seznamte se s nejlepšími detergenty pro tlakové myčky a jak používat detergenty pro tlakové myčky.

Krok č. 7. Odstraňování nečistot a pavučin

Odstraňte nečistoty hadříkem, kartáčem a koštětem. Poškrábáním naneste čisticí roztok. Na vyvýšenou plochu použijte čisticí hůlku. Použijte kartáč a připevněte jej ke koštěti. Tímto způsobem se dostane do obtížných oblastí. Vědět, jak se doma zbavit prachových pavučin.

Krok č. 8. Drhnutí pomocí drátěného kartáč

Na skvrny na obkladu použijte konvenční formu štětce. Použijte drátěný kartáč, abyste je vyškrábali. Odstraňte vláknocement nebo houževnatou plíseň na obkladu.

Krok č. 9. Řádně to opláchněte

Když skončíte s kartáčováním plísní, plísní a skvrn, opláchněte je. Může se to zdát jako poslední krok, ale oplachování má někdy za následek chyby. Buďte opatrní a vyhněte se poškozeným stěnám nebo obkladům. Těmito otvory do vašeho domu také vstupuje voda. Ve všech těchto případech pomáhá tlakové mytí obkladu zlepšit vzhled domova. To je něco, na co se majitelé domů musí těšit, zvláště když budete následně prodávat svou nemovitost. Odstraňuje plísně, nečistoty a plíseň. Pokud se vám nepodaří vyčistit obklad, bude to mít za následek pouze změnu barvy nebo vyblednutí. Odstraňte nečistoty, které by při pozdější renovaci způsobily jen nepříjemnosti.

Nikdy nepřeskočte tento doporučený krok, protože tlakové mytí je důležité pro odstraňování a čištění odlupujících se vrstev, které způsobují problémy ještě novějším aplikacím.

It’s A Wrap!

Nyní se naučíte, jak umýt obklady bez tlakové myčky, když odpojíte kabely, zakryjete všechny zásuvky, zavřete okna, zakryjete krajinné prvky, odstraníte zbytek překážek, zkontrolujete obklad a otestujete detergent nebo roztok. . A pak musíte odstranit nečistoty a pavučiny, vydrhnout místa drátěným kartáčem a opláchnout. Stačí správně dodržet kroky, abyste dosáhli čistšího a lepšího výsledku. Zkuste se podívat na tento článek: jak vyčistit betonovou terasu bez tlakové myčky.