Jak udržet ptáky mimo větrací otvor sušičky? Kompletní průvodce!

Zajímá vás, jak udržet ptáky mimo větrací otvor sušičky? Utěsněte vnější vchod hadříkem nebo pozinkovaným drátěným pletivem, abyste zabránili hnízdění ptáků ve větracím otvoru vaší sušičky. Komerční ventilační uzávěry jsou také přístupné, z nichž některé jsou určeny hlavně pro ventilační otvory sušičky.

Ptáky nelze držet mimo plastové sítě nebo stínění oken. Ptačí hnízdo ve větracím otvoru vaší sušičky může být nebezpečné pro různé účely. Požár může začít, pokud ptačí hnízdo ucpe větrací otvor vaší sušičky.

Problémem jsou také nemocní ptáci. Pokud viry a mikroorganismy, které přinesou do vašeho domu, mohou nastat závažné infekce. V zájmu zdraví a bezpečnosti vaší rodiny je důležité zbavit se ptáků ve vaší sušičce a zabránit jejich návratu. Pojďme se podrobně podívat na to, jak udržet ptáky mimo větrací otvory vaší sušičky!

Co způsobilo vlétnutí ptáka do větracího otvoru mého sušiče?

Ptáci hledají pohodlné, chráněné místo k hnízdění a donášení vajíček na jaře. Špačci a vrabci domácí jsou zvířata hnízdící v dutinách, což znamená, že tyto kanály na kuchyňských sporákech, koupelnách a sušárnách prádla jsou pro oba ideálním místem pro hnízdění. Větrací otvory sušičky jsou odsazeny od země v mírné vzdálenosti. Ptáci si vybírají taková hnízdiště, protože jsou v bezpečí před zraněním, jako jsou lišky, myši a další zvířata. Větrací otvor udržuje sucho a teplo, takže jsou ideální pro hnízdění.

Tři klapky obklopují otvor ve větracích otvorech sušičky. Klapky vaší sušičky se otevřou, kdykoli ji zapnete, a umožní tak cirkulaci teplého plynu. Kdykoli se sušička vypne, automaticky se vypne.

Pro tyto klapky se běžně používá plast. Obvykle prasknou během pěti až sedmi let po kontaktu s deštěm, bouřkou, UV zářením, teplotou a mrazem. Ptáci se jednoduše nastěhují, pokud uvidí šanci na vynikající hnízdní oblast. Z větracího otvoru sušičky můžete začít slyšet skřípání nebo pískání. Z otvoru mohou vyčnívat nějaké větve nebo plevel. Pokud takové indikátory vidíte, ptáci se začali množit ve větracím otvoru vaší sušičky.

Ptáci ve větracích otvorech sušičky: Jak je udržet venku?

Jak tedy udržet ptáky mimo větrací otvor sušičky? Musí existovat dvě techniky ochrany větracích otvorů sušičky před ptáky. Můžete si vytvořit svůj větrací štít nebo si jej zakoupit. Tyto alternativy jsou levné a nezbytné pro bezpečný větrací otvor sušičky.

Hardwarová tkanina nebo pozinkované drátěné pletivo může utěsnit vnější potrubí. Je třeba zakoupit a nainstalovat chránič ventilace. Jejich cílem je především udržet ptáky a jiná domácí zvířata mimo větrací otvory sušičky a zároveň umožnit cirkulaci vzduchu venku. Vše, co jste použili k tomu, aby se ptáci nedostali do otvoru sušičky, musí být vyjímatelné, protože to můžete otřít. Obecně se také doporučuje jednou ročně umýt nebo zkontrolovat větrací otvory sušičky.

Zabraňte zakrytí větracího otvoru plastovou síťkou nebo okenní clonou, protože nejsou schopny ptáky odradit. Odhodlaní špačci tyto komponenty snadno prokouknou.

Zajistěte, aby se ptáky nedostaly ven instalací krytu ventilace

Máte-li jednoduchý přístup do interiéru nebo mimo strop, na kterém je instalován větrací otvor sušičky, prefabrikované větrací štíty dostupné na internetu nebo dokonce v obchodě se sportovním zbožím se zdají být velmi jednoduché na nastavení. Při nákupu chrániče ventilace sušičky se nelekejte. Většina potrubí sušičky je široká 4 palce a většina chráničů ventilace obsahuje část z ocelového drátu o průměru 4 palce.

Pro venkovní použití byste měli hledat kovové uzávěry větracích otvorů sušičky. Design perforovaného roštu je docela působivý; chytají však prach. V důsledku toho budou vyžadovat pravidelnější čištění.

Zjistěte odpověď na svou otázku: jak často čistit větrací otvor sušičky a jak zjistit, zda je větrací otvor sušičky ucpaný.

Vyjměte ptačí hnízdo z ventilačního otvoru sušičky

Pokud si všimnete, že pod potrubím nebo mimo větrací otvor sušičky vyčnívá dmychadlo ptačího lejna, větví nebo keřů, s největší pravděpodobností budete muset odstranit ptačí hnízdo. Začněte okamžitě jednat, jakmile objevíte příznaky ptáků ve větracím otvoru. Je životně důležité to uříznout dříve, než holubi nakladou mláďata, kdykoli je hnízdo prázdné. Optimální doba je během dne, zatímco mnoho ptáků opouští hnízda a hledá potravu.

Vzhledem k tomu, že v ptačích hnízdech se mohou nacházet choroboplodné zárodky a červi, neměli byste do hnízda vstupovat a brát hnízdo nechráněnými dlaněmi. Použijte nástroj na čištění ventilačních otvorů nebo ochranné rukavice nebo odstraňte hnízdo, prach a další odpad.

Tento postup však nezaručuje, že bude odstraněn téměř všechen materiál hnízda. Ptáci možná budou muset jít mnohem hlouběji do větracího otvoru sušičky, takže přístup ke vstupu do potrubí může vyžadovat vstup do podkroví. Pokud se vám to zdá víc než to, můžete zavolat profesionální úklidovou firmu. Pokud ptáci již nakladli vajíčka, měli byste ihned vyhledat odbornou pomoc. Přečtěte si o odstranění ptačího hnízda z větracího otvoru sušičky.

It’s A Wrap!

Doufáme, že se z tohoto článku dozvíte, jak udržet ptáky mimo větrací otvor sušičky. Doufáme také, že čtení tohoto článku pro vás bude jen zábava a strávíte jej jedním dechem. Výše jsme zmínili všechny metody, které vám pomohou zbavit se ptáků vnikajícího do větracího otvoru sušičky. Děkujeme, přátelé, že jste na konci byli s námi!