Jak udělat fleecovou deku opět měkkou? 2 Tajemství

Pokud chcete vědět, jak vyrobit fleecovou deku opět měkkou, naučíme vás dvě nejlepší tajemství, která můžete udělat doma. První metoda využívá pračku k obnovení měkkosti přikrývky a druhá metoda je změkčení fleecové přikrývky, která zhrubla. Tento článek bude také hovořit o tom, jak se můžete o svou deku starat, aby vydržela dlouho měkká.

Více než línání ji nakonec zničí nesprávná péče o fleecovou deku. Dobrou zprávou je, že můžete použít první metodu jako údržbu, aby byla deka čistá a svěží. Tímto způsobem neskončíte hledáním takových řešení, protože můžete problémům předejít.

Jak vyrobit fleecovou deku opět měkkou doma

Metoda č. 1. Vyperte fleecovou deku

Nejjednodušší způsob, jak změkčit fleecovou deku, je jednoduše ji vyprat. Musíte však dodržovat pokyny pro praní vaší přikrývky, abyste zajistili, že provádíte doporučené postupy. Vzhledem k tomu, že fleece je syntetický, měli byste bezpečně používat pračku, nejlépe pokud nemá centrální míchadlo.

Používejte jedlou sodu a destilovaný bílý ocet

Tajnými přísadami, díky kterým bude vaše fleecová deka opět měkká, jsou jedlá soda a destilovaný bílý ocet. Umístěte půl šálku jedlé sody do vany spolu s vhodným čisticím prostředkem. A místo aviváže, která je neslučitelná s fleecovými vlákny, použijete na její dávkovač destilovaný bílý ocet.

Jakmile se prášek rozpustí, můžete fleecovou deku vložit do pračky a dokončit jemný cyklus. Nepotřebujete další čisticí prostředky a stojí za to se vyhnout bělidlům a jiným bělidlům. Po dokončení zkontrolujte, zda přikrývka umožňuje použití sušičky, která ji dále načechrá.

Umístěte přikrývku do sušičky s kuličkou z hliníkové fólie

Většina fleecových přikrývek by měla být v sušičce bezpečná, pokud používáte nastavení bez ohřevu nebo nastavení na nejnižší teplotu. Ale klíčem k tomu, aby byla opět hebká, je umístit do sušičky balenou hliníkovou fólii. Tímto způsobem vaše deka nebude mít statické nánosy.

Metoda č. 2. Vykartáčujte fleecovou deku

Dalším tajemstvím, jak obnovit hebkost vaší fleecové přikrývky, je vykartáčovat ji. Tato metoda je výhodná pro přikrývky, které jsou poškrábané nebo hrubé. Přikrývku můžete znovu nadýchat pomocí tvrdého kartáče, jako je ten, který používáte na úpravu domácích mazlíčků.

Kartáčujte fleece, aby se rozvázaly uzlíky vláken a přikrývka byla opět měkká. Někteří lidé také doporučují postříkat fleecovou deku trochou vody a poté ji vykartáčovat, když je vlhká. Držte jeden roh na místě a materiál energicky kartáčujte po rovném povrchu, abyste odstranili shluky vláken.

Jak oživíte fleecovou deku?

Dva výše uvedené způsoby praní a kartáčování by měly fleecové dece vrátit její měkkost a nadýchanost. Existuje však i jiný způsob, jak deku oživit, pokud tyto dva způsoby selhaly. Deku si budete muset ušít nebo si najmout krejčího, který vám ji opraví.

Ušijte novou dekorativní vrstvu

To je vhodné pro fleecové přikrývky se dvěma vrstvami. Horní je dekorativní vrstva a pod ní je vlastní fleecová vrstva. Dekorační vrstvu můžete oddělit a nahradit novým fleecovým materiálem, aby se deka cítila jako nová.

Tento způsob doporučujeme pouze v případě, že jste ochotni zaplatit za oživení fleecové deky. Možná má sentimentální hodnotu a nemůžete ji jen tak snadno nahradit. Ale pokud jste zběhlí v šití, měli byste snadno provést samotný proces.

Jak změkčíte staré fleecové deky?

Je nevyhnutelné, že fleecové přikrývky časem ztratí svou charakteristickou měkkost a nadýchanost. Můžete zkusit deku vyprat a vykartáčovat, abyste zjistili, zda můžete obnovit její strukturu. Pokud ne, můžete zkontrolovat, zda můžete vyměnit její horní dekorativní vrstvu.

Abyste zajistili, že si fleecová deka zachová svůj pocit, zde je správný způsob, jak o ni pečovat.

Jak se starat o fleecové přikrývky, aby byly déle měkké

Hlavním úkolem správné údržby fleecové přikrývky je méně časté praní. Pokud není silně znečištěná, můžete skvrny ošetřit na místě nebo se rozhodnout, že ji místo toho osvěžíte přirozeně. Ten provzdušňuje fleecovou deku venku a nechá matku přírodu dezinfikovat a deodorovat.

Navíc nikdy nevystavujte svou fleecovou deku vysokým teplotám a drsným čisticím prostředkům. Nejlepší způsob mytí je použití studené vody a malého množství jemného pracího prostředku. Nezapomeňte také čistit přikrývku samostatně, protože některé materiály mohou změnit její strukturu.

Závěr

Fleece přikrývky jsou jedny z nejlepších syntetických přikrývek kvůli jejich útulnosti a prodyšnosti. Můžete však skončit hledáním toho, jak udělat fleecovou deku opět měkkou, když si všimnete, že je tuhá nebo škrábaná. Dobrou zprávou je, že jej můžete jednoduše omýt jedlou sodou a octem nebo kartáčovat tuhým kartáčem.

Tyto metody by měly odstranit shluky materiálů a obnovit nadýchanost vláken. Pokud by se nepovedly, mohli jste na svou oblíbenou fleecovou deku našit i novou vrchní vrstvu. Zkoušeli jste již některou z těchto metod?

Dejte nám vědět níže!