Proč moje sušička voní? 5 překvapivých důvodů!

Nejčastější otázkou mezi uživateli sušiček je, proč moje sušička zapáchá? Postihl vás nepříjemný zápach, jakmile jste sušičku otevřeli? Bohužel v tomto problému nejste sami. Tento nepříjemný zápach ze sušičky se snadno přenese na vaše čerstvě vyprané prádlo. Za páchnoucí prádlo je často obviňována pračka, ale na vině může být vaše sušička.

Sušička šetří váš čas a prostor. Je to docela výhodné pro lidi žijící v malých bytech a má malou nebo žádnou plochu pro sušení vzduchem.

Kromě toho je možnost sušení prádla vzduchem, ale zabere to mnohem více času a je to docela problém. Navíc můžete bez námahy sušit velké objemné předměty, jako jsou přikrývky a přikrývky. Vůně sušičky se může lišit a indikovat různé problémy. No, nemusíte si dělat starosti. V tomto článku vám vysvětlíme důvod, proč sušička voní, a triky a tipy, jak nepříjemnému zápachu předejít.

Proč vaše sušička voní?

Jakýkoli škodlivý zápach vycházející ze sušičky je nepříjemný a dráždivý. Je nutné pochopit příčinu zápachu ze sušičky. Zápach se může šířit ze sušičky do vaší prádelny.

Příčina č. 1. Hromadění vláken

Je to nejběžnější typ zápachu, který se v sušičce vyskytuje. Tento plesnivý zápach naznačuje růst houby nebo plísně v sušičce. K tomuto růstu mikroorganismů, jako jsou houby, dochází v důsledku nedostatečného větrání a nesprávného čištění. Plesnivý zápach přesně poukazuje na problém s ventilací ve vaší sušičce. Větrací otvor je buď ucpaný nebo zablokovaný. Funkcí větracího otvoru sušičky je odvádět vlhkost nebo vlhkost spolu s teplým vzduchem ze sušičky.

Za předpokladu, že větrací otvor neplní svou funkci, vlhkost se zachytí uvnitř sušičky a výsledkem budou houby nebo plísně. Abyste se tohoto zápachu zbavili, budete muset zkontrolovat připojení ventilace a jeho stav. Pokud se větrací otvor sušičky delší dobu nečistí, vyjměte větrací otvor ze sušičky a hledejte překážku. Ve větracím otvoru sušičky se běžně hromadí vlákna, což zajišťuje produkci plísní. Můžete si také přečíst o tom, jak zjistit, zda je větrací otvor vaší sušičky ucpaný.

Příčina č. 2. Hořící vlákna a vadný termostat a motor

Zápach hoření ze sušičky je velmi nebezpečný. Pokud ucítíte zápach spáleniny ze sušičky, budete to muset okamžitě opravit. Obvykle zápach spáleniny ukazuje na vadný termostat a motor. Abyste předešli požáru, budete muset sušičku vypnout a vyprázdnit buben. Poté spotřebič vypněte a odšroubujte horní a přední panel vaší sušičky. Jakmile je nyní vnitřek sušičky odkrytý, můžete hledat příčinu. Mohou se vytvářet vlákna; budete muset vyčistit vlákna z bubnu sušičky, větracího otvoru a motoru.

K čištění vláken ze spotřebiče můžete použít vysavač. Buďte však opatrní při použití na termostatu nebo motoru. Pokud postrádáte vysávání, použijte k čištění tuhý kartáč nebo suchý ručník. Pokud ze sušičky stále vychází zápach spáleniny, zkontrolujte termostat. Vadný termostat nemůže řídit teplotu sušičky. Sušička proto dosáhne velmi vysoké teploty a zahřeje se.

K testování termostatu sušičky budete potřebovat ohmmetr. Termostat je k dostání v každém železářství. Připojte ohmmetr k termostatu sušičky a zkontrolujte, zda funguje nebo není poškozen. Pokud ohmmetr ukazuje odpor vyšší nebo nižší než jedna, budete jej muset vyměnit. Pokud termostat funguje správně, vylučuje poruchu motoru sušičky. K tomu budete potřebovat odbornou pomoc. Zavolejte servisní středisko nebo místního instalatéra, který vám pomůže s opravou nebo výměnou motoru. Dalším znakem vadného motoru je vysoká hlučnost sušičky při práci. Může být užitečné přečíst si o důvodech, proč vaše sušička vydává hluk při bubnování.

Příčina č. 3. Vlhké oblečení

Pokud vlhké prádlo necháte v sušičce delší dobu, začne zapáchat. Zejména v létě s vysokými teplotami nemůžete nechat oblečení v sušičce ani na pár hodin. Toto vlhké oblečení může způsobit, že váš sušič bude cítit potem. Vlhkost v oblečení může produkovat bakterie, které způsobují zápach. Abyste tomu vždy zabránili, ujistěte se, že čerstvě vyprané oblečení sušíte co nejdříve a okamžitě je vyjměte ze sušičky.

Příčina č. 4. Únik plynu

Pokud vaše sušička a prádelna zapáchají plynem, může to být způsobeno únikem plynu, selháním ventilace nebo poškozeným a znečištěným filtrem. Pokud ucítíte plyn ve vaší sušičce, vypněte jednotku a okamžitě vypněte přívod plynu. Poté zkontrolujte filtr a větrací otvory vaší sušičky. V případě potřeby vyhledejte odbornou pomoc. Nejlepší je také vědět, proč moje sušička páchne jako plyn.

Příčina č. 5. Mrtvé zvíře

Občas se škůdce dostane do sušičky skrz ventilační otvor. Bohužel tato zvířata často umírají uvnitř panelu sušičky nebo větracího otvoru a vaše sušička zapáchá. Abyste se tohoto zápachu zbavili, budete muset mrtvé zvíře ze sušičky vyjmout a vyčistit.

Je to obal!

V tuto chvíli musíte mít odpověď na to, proč moje sušička voní. Po vyřešení příčiny zápachu byste měli sušičku vyčistit. K čištění sušičky použijte bílý ocet. Ocet sušičku vyčistí a zbaví jejího zápachu. Nutná je však správná údržba sušičky. Jednou za několik měsíců je nezbytné sušičku hloubkově vyčistit. Možná vás také bude zajímat informace o nejlepší kompaktní pračce a sušičce.