Jak tlakově umýt štukový povrch? 5 nejlepších způsobů!

Zajímá vás, jak tlakově omýt štukovaný povrch? Nemusíte se bát, že jste dorazili na správné místo. Nastavte tlakovou myčku na 1 600 až 2 600 PSI, poté ji prohlédněte na nepostřehnutelné části štuku, než ji nanesete na celý povrch. Řekne vám, zda je třeba snížit PSI, aniž by došlo k poškození přístupných.

Abyste předešli poškození, držte trysku myčky asi 2 stopy mírně dozadu a nakloňte proud vody tak, aby narážela na štuk pod úhlem zhruba 45°. Jít po částech a postupovat shora dolů a mýdlo smýt. Obejděte panely, abyste je nepoškodili pomocí myčky.

Čisticí prostředky vám pomohou s úklidem o něco jednodušeji. Ty budou podávány kompresorovou stříkací nádobou nebo nízkotlakou tlakovou myčkou s takovým čerpadlem na mýdlo. Pokračujte ve čtení a dozvíte se více!

Co je to Stucco?

Stucco se zdá být krásným povrchem, který je často vidět na domech. Jednalo se o druh cementové omítky. Proto je pevný a má dlouhou životnost. Má však houbovitý omak a při ohnutí je křehký.

To znamená, že bychom se měli vyvarovat namáčení štuku nebo dopuštění příliš velkého množství vody do štěrbin. Měli bychom se také vyvarovat použití nadměrné síly. Pokud je půda náchylná k posunu, štukové domy se správně neusazují.

Berte to na vědomí a při odstraňování prachu, úlomků a nečistot ze štukových povrchů musíte být opatrní. Spíše než nahromadění nečistot můžete získat praskliny a praskliny. Pak to bude mnohem větší průšvih!

Způsoby tlakového mytí štukového povrchu

Štuk je citlivý materiál s drsností, který se při nesprávném tlakovém čištění může rychle poškodit. Popraskané nebo odlupující se oblasti jsou citlivé na vysokotlaké čištění a nečistoty se mohou vplížit do prasklin, ke kterým se voda nedostala. Čištění štuku vyžaduje mnohem jednodušeji vědět, jak používat PSI, ale obvykle postačí přednastavení 1 600 až 2 600 PSI. Sádra může být přivedena zpět k životu s trochou porozumění, správnými materiály a trochou tuku na loktech. Zde jsou způsoby, jak tlakově umýt štukový povrch:

#1. Prozkoumejte svůj štukový povrch

Úplně prvním krokem je hledat jakékoli známky poškození na štukové vrstvě. Prozkoumejte oblast, zda v ní nejsou nějaké zlomeniny, praskliny nebo dokonce jiné díry. Vlhkost může prosakovat mezerami, pokud očistíte ještě před kontrolou štukového povrchu. Spory plísní se mohou začít tvořit v důsledku toho. Spory plísní rostou ve vlhkém prostředí, jak si mnozí lidé uvědomují. To může za určitých okolností vést k poškození stěn záplavami.

#2. Vyplňte trhliny

Když v omítce uvidíte nějaké díry, musíte je před samotným čištěním opravit. Drobné škrábance lze snadno vylepšit vlastními silami. Mikrotrhliny a drobné čipy jsou toho příkladem. K opravě drobných nedostatků používáme venkovní akrylátové lepidlo, které téměř dokonale odpovídá štukovému povrchu. To je k dispozici ve většině velkých prodejen pro domácí kutily a sousedních podniků. K zakrytí poškozeného nebo odštípnutého místa použijte tmel.

#3. Opláchněte povrch štuku

To je nezbytné pro vyleštění štukové vrstvy po důkladném vyhodnocení trhlin a jejich opravě. Budete muset začít opláchnutím oblasti vodou. Veškerý uvolněný prach, nečistoty nebo zbytky budou odstraněny. Můžete to udělat s běžnou zahradní hadicí a adaptérem nebo použít myčku. Při tlakovém mytí štuku používejte trysku s úhlem 30 nebo 45 stupňů při tlaku nejvýše 1 600 PSI. Vzhledem k tomu, že štuk je propustný a citlivý, přílišný tlak může způsobit poškození. Vzdálenost mezi rozprašovačem a povrchem omítky musí být alespoň dvacet čtyři palců. Povrch omývejte stálým proudem pod úhlem 45°, aby nedošlo k poškození.

#4. Použijte čisticí roztok

Dva litry horké vody, ½ šálku kyseliny borité a dvě čajové lžičky vlhkého mýdla na nádobí se spojí, aby vznikla tato čisticí kapalina. Nyní je skutečně čas použít čisticí kapalinu, když ji máte. Použijte roztok na nižší nastavení se 70stupňovou tryskou pro silné čištění štuku. Udržujte vzdálenost 18–24 centimetrů mezi špičkou trysky a povrchem omítky.

Po aplikaci nechte roztok 10 minut usadit. Ujistěte se, že roztok nevyschne, protože čištění bude obtížnější. Udržujte ji vlhkou tak, že ji občas jemně postříkáte vodou.

Zde je to, co byste měli vědět při čištění zděné terasy a čištění betonové terasy.

#5. Vydrhněte zeď

K důkladnému odstranění odolných skvrn budete potřebovat další péči ve tvaru štětce. Skvrny omyjte malým kartáčkem, ať už sami nebo pomocí adaptéru otočného kartáče. Místa omývejte po částech za použití jemného, ​​ale silného tlaku.

Je to obal!

Jsme rádi, že jste se dozvěděli vše o tlakovém mytí štukového povrchu; kdykoli budete chtít vyčistit štuky, mějte na paměti tyto tipy a použijte zmíněnou tlakovou myčku PSI k čištění štukové myčky. Zjistěte odpověď na své otázky, jak čistit obklady bez tlakové myčky a jak čistit plošný koberec tlakovou myčkou.