Jak teplý blokový ohřívač udržuje motor? 3 úžasné možnosti!

Víte, jak teplý blokový ohřívač udržuje motor? Blokové ohřívače zahřívají motor vašeho auta, když je nečinný. Ohřívač ohřeje vnitřní kapaliny automobilu, jako je chladicí kapalina a olej, jakmile jej zapojíte do elektrické zásuvky.

V roce 1972 výzkum dospěl k závěru, že zahřátí motoru na požadovanou teplotu trvá čtyři hodiny. Ty jsou pro vaše auto životně důležité, zvláště pokud žijete v chladném klimatu.

Důležitost toho je často opomíjena, protože je to jen malá a nejasná část auta. Majitelé aut často tuto část nekontrolují a udržují, nebo hůř, někteří to nevědí. Možná chcete mít nějaké významné znalosti, proto jste zde v tomto článku. Drahý příteli, říkám ti, jsi na správném místě. Měli byste vědět více věcí, takže bez dalších řečí začněme!

Jak teplý blokový ohřívač udržuje motor

Nyní, když jsme odpověděli na naši ústřední otázku, která zní: „Jak teplý blokový ohřívač udržuje motor?“ nyní je čas, abychom se ponořili trochu do hloubky, abychom se o tom dozvěděli nějaké kritické informace. Jednou z věcí, které musí majitel vozu vědět, jsou různé typy blokových ohřívačů a jak nainstalují konkrétní druh do auta. Možná si najmete mechanika pokaždé, když se vám zdá, že se vaše vozidlo pokazí; stále je nezbytné, abyste se naučili základy. Nikdy nevíte, kolik můžete ušetřit, pokud to nezkusíte. Přesto je jeho instalace snadná. Pokud máte zájem, pokračujte v rolování.

#1. Ohřívač mrazu

V ideálním případě je protimrazový ohřívač instalován na autech, která mají mrazicí svíčky. Je velmi účinný a dokáže zahřát motor vozu jen na krátkou dobu. Na rozdíl od toho je instalace takového blokového ohřívače obtížná, zvláště pokud jste v tomto druhu práce nováčci. Ohřívač protimrazové zátky udržuje chladicí kapalinu motoru v řídké konzistenci tím, že přímo dodává teplo do chladicí kapaliny motoru. Proces instalace se může na první pohled zdát komplikovaný, ale nestresujte se. Budete dohánět až do konce, pokud budete pečlivě dodržovat pokyny.

Chcete-li do auta nainstalovat nový ohřívač protimrazové zátky, první věc, kterou musíte udělat, je vypustit chladicí kapalinu z motoru automobilu. Dále odstraňte mrazovou zátku. Pokud nevíte, jak na to, podívejte se laskavě na pokyny v příručce k vozidlu. Poté se ujistěte, že hladina chladicí kapaliny je nižší než hladina mrazové zátky, než otřete zbytkovou chladicí kapalinu z otvoru protimrazové zátky. Poté můžete nyní odstranit O-kroužek blokového ohřívače.

Chcete-li otestovat, zda ohřívač protimrazové zátky odpovídá velikosti otvoru zátky, umístěte na chvíli ohřívač na místo. Dbejte na to, abyste se jej nedotkli ostatními součástmi, když označujete jeho místo týkající se otvoru protimrazové zátky. Jak již bylo zmíněno, vložte O-kroužek a ohřívač protimrazové zátky na místo. Další věc, kterou musíte udělat, je doplnit chladicí kapalinu motoru, aniž byste viděli žádné úniky. Nakonec připojte ohřívač mrazuvzdorné zástrčky k elektrickému systému vašeho vozu.

#2. Ohřívače olejové vany

Ohřívač olejové vany je malá topná podložka ohřívající přímo olej. Je to koncepčně jednoduché, ale je určitě účinné při vytápění vašeho auta. To jde s lepícím místem, aby se připojil k olejové nádrži motoru automobilu. Být v této práci nový není problém, protože instalace takového ohřívače je velmi snadná. Prvním krokem montáže je použití čističe brzd k setření prachu a nečistot z povrchu olejové vany motoru. Poté laskavě odstraňte jeho podkladový papír, abyste odkryli lepicí pásku v ohřívači olejové vany. Nakonec přilepte lepivou část ohřívače olejové vany k olejové vaně automobilu. Můžete také přilepit jeden na olejovou vanu převodovky pro lepší zahřívání systému.

#3. Ohřívač kazet

Jste požehnáni, pokud je topení vašeho auta kazetové topení, protože je popsáno jako vysoce účinné a lze jej nainstalovat tak rychle. Je určen pouze pro vozidla s nádrží chladicí kapaliny a přilehlými kovovými kryty. Pokud již znáte uspořádání motoru svého vozu a pokud se vám nezdá, že je to, co je popsáno výše, musíte tento typ topení vyškrtnout ze seznamu svých snů. Tepelné vedení je tajemstvím vynikajícího výkonu těchto ohřívačů.

Instalaci topného tělesa do auta můžete dokončit po několika minutách. Také máte zaručeno, že instalace bude těsná. Nejprve najděte otvor pro topení v hlavě motoru. Dále protáhněte ohřívač skrz blok motoru auta. Poté zajistěte ohřívač kazety zacvaknutím spony na boku bloku auta, aby se nevysunul na místo. Chcete-li k němu v budoucnu snadno přistupovat, pořiďte si napájecí kabel a poté jej zasuňte ve směru grilu auta. Myslím, že je užitečné přečíst si ohřívač kazet, který je k dispozici v nízkém až vysokém výkonu.

It’s A Wrap!

Na konci tohoto článku doufám, že jste se dozvěděli, jak teplý blokový ohřívač udržuje motor. Výše uvedené informace vám mohou pomoci vědět, zejména pokud jde o typy a způsob instalace konkrétního stylu. Kliknutím na tyto odkazy si můžete přečíst související články; vědět, co je PTC topení v autě a proč moje auto topení nefouká. Děkuji, že jste článek dočetli až sem. Váš čas a úsilí si velmi vážíme!