Co znamená Ub na pračce Samsung? 5 jednoduchých kroků, jak to napravit!

Máte obavy z chyby Ub a chcete vědět, co znamená Ub na pračce Samsung? Přestaňte se bát a budete ve správný čas na správném místě. UB kód pračky Samsung se vytvoří vždy, když se pračka během takového cyklu odstřeďování zastaví a těsně před zahájením cyklu odstřeďování.

Chyba podložek „UB“ ukazuje, že buben stroje je nevyvážený. Buben by se obecně přestal točit, zastavil by cyklus odstřeďování a neobnovil by se, dokud nebude opravena situace jeho nevyváženého zatížení.

K nevyváženému zatížení může dojít z různých příčin a někdy můžete zjistit, zda se zatížení zdá nerovnoměrné, pozorným poslechem zvuků ostřikovače. Proměnná náplň může způsobit, že se pračka bude nadměrně třást, poskakovat nebo pohybovat vanou, aby narážela na přední část pračky. Je nezbytné znát důvody, které způsobují chybu Ub, takže musíte pokračovat ve čtení, abyste zjistili více.

Krok k opravě chyby Ub na pračce Samsung

Co tedy znamená Ub na pračce Samsung? Chyba Ub ukazuje, že podložka není rovnoměrně vyvážená; zatížení uvnitř pračky je hrozné a způsobí zastavení pračky. Tuto chybu musíte opravit, pokud chcete prádlo prát bez jakéhokoli rušení. Níže jsou uvedeny některé kroky, které musíte provést, abyste tento problém vyřešili a pochopili, co znamená Ub na pračce Samsung.

#1. Zkontrolujte náplň prádla

Nejjednodušší možností je odemknout pračku nebo změnit náplň. Narovnáním se obvykle problém vyřeší, pokud je prádlo zkroucené, seskupené a přilepené jedním koncem. Problém může být také způsoben přetížením a nedostatečným zatížením; vyvážení zátěže je tedy stejně jednoduché jako odebrání nebo přidání jedné nebo dvou položek.

Oděvy obsahující stuhy a tkaničky obuvi mohou také způsobit chybu, pokud se zachytí v bubnu a části míchadla. Abyste tomu zabránili, použijte bezpečnostní vak na pračku nebo dostatečně zavažte provázky, aby se do zařízení nezachytily. Při používání pračky je důležité použít správný cyklus. Každé praní bylo přizpůsobeno konkrétnímu množství látky a typu znečištění. Pokud vaše pračka doufala v jinou náplň, mohlo by se zobrazit chybový kód UB, což znamená, že taková pračka byla nerovnoměrná. Tento problém je třeba vyřešit, jakmile bude hmotnost náplně znovu vyvážena, a pračka by měla pokračovat v procesu.

#2. Možnost resetování pračky

Pokud chybový kód UB přetrvává i poté, co jste znovu vyvážili náplň, dalším krokem by bylo resetování pračky. Porucha řídicí desky může často vést k chybovému kódu. Odpojením pračky od elektřiny na 15 minut by se její řídicí systém v případě problému resetoval. Jakmile obnovíte přívod elektřiny do pračky, tento chybový kód musí zmizet, pokud se jednalo pouze o poruchu. Nicméně resetování pračky tímto způsobem může sloužit pouze ke zpoždění procesu.

Pokud se chybový kód znovu objeví, je důležité jednat rychle, abyste problém vyřešili, protože zpoždění téměř jistě povede k závažnějším problémům v dlouhodobém horizontu. Možná vás budou zajímat i běžné problémy s pračkou.

#3. Ujistěte se, že pračka stojí vodorovně

Číslo chyby UB může být také způsobeno tím, že podložka není vyvážená na zemi. Je možné, že se pračka přesunula do nové oblasti, buď proto, že jste ji právě namontovali, nebo přešla do nové polohy. Zvukové vlny pračky během cyklu odstřeďování však mohou způsobit, že se pračka časem stane nevyváženou. Nejlepším přístupem k vyhodnocení a řešení problému je použití nástroje úrovně. Pokud vyrovnávací nástroj ukazuje, že podložka není rovná, upravte nohy, dokud se podložka nevyrovná.

Najděte zajišťovací šroub jen na noze a poté jej uvolněte pomocí nástroje, abyste mohli pohybovat vyrovnávacími nohami. Poté ji otočte ve směru a proti směru hodinových ručiček, abyste nohu snížili nebo zvedli. Jeho nohy by měly být nastaveny tak, aby pračka stála vzpřímeně. Jakmile zkontrolujete její úroveň, utáhněte její pojistné matice, abyste zajistili podložku. Jeho čtyři vyrovnávací nohy musí být rukama na zemi, aby poskytovaly oporu, kdykoli se pračka otáčí, a pračka je ve vodorovné poloze.

Pokud je podlaha příliš kluzká na to, aby byla pračka během cyklu stabilní, přidejte pod nohy protiskluzové podložky, aby pračka neklouzala. Jeho zajišťovací šrouby, které zajišťují nožky, musí také přiléhat ke dnu pračky. Ujistěte se, že pojistné matice jsou bezpečně upevněny pomocí nástroje.

#4. Problémy s ložiskem a také příčník

Ložisko bylo umístěno právě na přídržné části bubnu uvnitř příčky. Jakmile se zhroutí, dojde k odtlačení nebo vibracím. Případné rozbité součásti je nutné opravit. Úlohu lze provádět volně odpojením bubnu nejprve od hřídele motoru. Dostat se do problematického uzlu bez odborné pomoci v konkrétních modelech je však náročné.

Je to obal!

Vědět, co znamená Ub na pračce Samsung, je nezbytné pro každého uživatele. Tato chyba se objeví, když je vaše pračka nevyvážená a prádlo uvnitř bubnu se zasekne a zastaví cyklus. Pokud chcete uvést pračku do provozuschopného stavu, musíte opravit příčiny této chyby. Děkujeme, přátelé, že jste s námi zůstali. Můžete si také přečíst o tom, jak vyměnit pryžové těsnění na přední podložce a co dělá pojistná podložka.