Jak spustit vířivou sušičku? 5 snadných kroků!

Zajímá vás, jak spustit sušičku Whirlpool? Existuje pět jednoduchých kroků, které můžete vyzkoušet, a tyto věci budete vědět, až se budete dále ponořit do tohoto článku.

No, tyto vířivé sušičky nejsou náročné na používání. Jakmile to pochopíte, bude snazší ji používat.

Ke spuštění vířivé vany stačí několik jednoduchých kroků. Můj příteli, všechny tyto kroky probereme v tomto článku a poskytneme vám několik tipů a varování ohledně spuštění této sušičky. Měli byste vědět více věcí, takže bez dalších řečí začněme!

Několik bezpečnostních tipů před sušením prádla

Než všechno ostatní, naučíme se několik bezpečnostních tipů, než byste měli sušit oblečení. Zde jsou následující:

 • Před vložením prádla do vířivé sušičky vždy roztřiďte bílé prádlo a barevné prádlo zvlášť. Když pak toto oblečení dáte dohromady a vyperete, bílé oblečení může chytit barvy od barevného oblečení.
 • Tlusté kusy prádla, jako jsou těžké kalhoty a zimní košile, by se měly prát odděleně. Je to proto, že různé materiály vyžadují k sušení různé teploty. K dokonalému vysušení těchto tlustých tkanin použijte možnost vysoké teploty.
 • Nepřetěžujte pračku, protože existuje riziko, že by sušička mohla způsobit poškození. Když máte oblečení v sušičce, je vidět zadní strana bubnu sušičky, protože zajišťujete cirkulaci vzduchu, když se všechno oblečení hází.
 • Těsně zavřete dvířka sušičky, abyste zabránili úniku tepla ze sušičky. To bude plýtvat vaší energií a vaše oblečení nebude dokonale schnout.

Protože jste si již vědomi bezpečnostních opatření, pojďme se ponořit do kroků, jak spustit vířivou sušičku:

Kroky pro spuštění vířivé sušičky

Zde jsou kroky, jak spustit sušičku Whirlpool:

Krok č. 1. Připravte sušič

Otevřete dvířka vaší vířivé sušičky a vložte oblečení, které chcete sušit jako první dovnitř. Pro změkčení a odstranění statické elektřiny z vašeho oblečení můžete také použít sušicí prostěradlo.

Krok č. 2. Vyberte cyklus

Chcete-li sušičku spustit, stiskněte tlačítko napájení. Nyní jsou v sušičce specifikovány dva typy cyklu. Můžete si vybrat automatický cyklus nebo časovaný cyklus. Většinou se důrazně doporučuje zvolit automatický cyklus, protože v této volbě vaše sušička dokáže pochopit, kde se v procesu sušení nacházíte. Nyní přemýšlíte, jak k tomu dojde? Tyto sušičky mají integrované senzory, které chápou úroveň vlhkosti ve vašem oblečení nebo vaší náplni. Jakmile tedy vaše sušička zjistí, že v oblečení nezůstala žádná vlhkost. Sušička by se automaticky zastavila. Ano, uvažujete samozřejmě správně, to je skvělá funkce těchto vířivých sušiček.

Krok č. 3. Vyberte teplotu

Předpokládejme, že zvolíte možnost časovaného nebo ručního sušení. Můžete si vybrat svůj vlastní čas. Chcete-li to provést, otočte knoflík na sušičce a nastavte cyklus pro vaše prádlo. Letní oblečení je tenké, takže je musíte sušit při nízké teplotě, ale zimní oblečení je těžké. K sušení těžkých oděvů proto musíte používat vysokou teplotu.

Dotykem aktivujete jakékoli další možnosti sušičky, jako je teplota, úroveň sušení, signál sušení vlhkem, pomačkání atd.

Krok č. 4. Spusťte sušičku

Nyní se dotkněte tlačítka start a vaše sušička je nyní připravena začít sušit vaše oblečení podle vámi zvolené možnosti. Před každým zatížením nezapomeňte vyčistit síto na vlákna. Chcete-li vyčistit vlákna sušičky, otevřete dvířka vířivé sušičky. Prach se nachází ve spodní části; vytáhnete a vyčistíte. Nyní vložte své žmolky zpět do vířivé sušičky a prsty odhrňte žmolky. Myslím, že je užitečné přečíst si o tom, jak používat podložku.

Krok č. 5. Sundejte oblečení

Alarm sušičky zazní, když vaše vířivá sušička dokončí sušení oblečení. Otevřete dvířka sušičky, vyjměte ze sušičky oblečení a důkladně je prohlédněte. Pokud zůstane nějaké vlhké oblečení, oddělte suché kusy a vložte vlhké oblečení zpět do sušičky, aby se sušilo o několik minut déle. Musíte resetovat čas sušičky, přepnout knoflík na časovaný cyklus, vybrat potřebnou dobu a poté držet nebo stiskněte tlačítko start. Složte oblečení, které je již suché, zatímco se vaše oblečení suší v sušičce.

Upozornění před provozem vířivé sušičky

Zde jsou některá varování pro tyto sušičky:

Nebezpečí požáru

 • Žádná podložka nemůže zcela odstranit olej.
 • Nesušte nic, co kdy obsahovalo olej (včetně oleje na vaření).
 • Předměty z pěnové pryže nebo plastu je třeba sušit na prádelní šňůře nebo v cyklu Air.
 • Pokud nebudete postupovat podle těchto pokynů, může to mít za následek smrt nebo požár.

Nebezpečí výbuchu

 • Uchovávejte sušičku mimo dosah hořlavých materiálů a výparů, jako je benzín.
 • Vyvarujte se sušení čehokoli, co na sobě kdy obsahovalo hořlaviny (i po vyprání).
 • Pokud nebudete postupovat podle těchto pokynů, může to mít za následek smrt, výbuch nebo požár.

Chcete-li snížit riziko požáru, úrazu elektrickým proudem nebo zranění osob. Než začnete tento spotřebič používat, přečtěte si důležité bezpečnostní pokyny uvedené v návodu k obsluze vašeho spotřebiče.

Je to obal!

Nyní máte odpověď na svou otázku: jak spustit sušičku Whirlpool? Jsou to jednoduché a snadné kroky a jsem si jist, že všechny tyto kroky shledáte hračkou. Také by vás mohlo zajímat, kolik stojí pračka a sušička Whirlpool Cabrio a jak pračku Whirlpool resetovat.