Jak správně oslovit svatbu a uložit data

Existují tři kroky, abyste věděli, jak správně řešit svatební uložení dat. V tomto tutoriálu si projdeme etiketu oslovování svatebních dat se správnými jmény, ujasníme si, kdo je pozván, a napíšeme adresu na obálky pro uložení dat.

Doporučujeme také přečíst si o tom, kdy odeslat svatební data, abyste zajistili, že vaši hosté budou moci v případě potřeby vymazat svůj plán. Pomůže vám také začít s dokončováním počtu zaměstnanců pro vaši svatbu.

Jak oslovit Svatební obálky: Průvodce etiketou pro adresování Uložte data s příklady

Krok 1. Před odesláním karet s datem se seznamte se správnými názvy pro hosty

Jednou z běžně matoucích částí oslovování svatebních dat je znát správné názvy pro hosty. To je zvláště důležité, pokud posíláte formální uložení dat, a vždy je lepší být v souladu s tituly vašich svatebních hostů.

Oslovování samostatných hostů s/bez plusových jedniček

Znát správnou formulaci při oslovování uložit data. Například jedna hostující žena může být oslovena jako paní, křestní jméno a příjmení, pokud je starší 18 let, a slečna, jméno a příjmení, pokud je mladší 18 let.

Stejné pravidlo platí, když potřebujete oslovit jediného mužského hosta, s tím rozdílem, že tituly nahradíte panem nebo titul vynecháte, pokud je mladší 18 let. Pak je pro jednoho hosta plus jedna oslovte „a host“ (např. pan/paní, jméno a příjmení a host.)

Oslovování vdaných hostů se stejnými příjmeními

Manželské páry sdílející stejné příjmení je můžete oslovovat samostatně. Nejprve uveďte celé jméno manžela, poté celé jméno manželky s odpovídajícími tituly (např. pan John Smith a paní Ana Smith.)

Případně můžete použít dva tituly a pouze celé jméno manžela. Použijte například pan a paní John Smithovi.

Oslovování vdaných hostů různými příjmeními

Některé páry mají různá příjmení, takže musíte uvést obě jejich celá jména. Podle toho, s kým jste si blíže, se můžete rozhodnout, čí jméno bude oslovováno jako první.

Vzhledem k tomu, že data jsou méně formální než pozvánky, je však také přijatelné nepoužívat tituly a oslovovat svatební hosty celými jmény. Místo toho u párů se stejnými příjmeními použijte křestní jméno muže a křestní jméno ženy a poté jejich společné příjmení (např. John a Ana Smith.)

Musíte znát správnou etiketu pro jmenné tituly hostů, protože taková pravidla budete používat i na kartách místa. Zde je návod, jak napsat kartičky na svatbu, abyste se dozvěděli více.

Krok 2. Ujasněte si, kdo je při oslovování pozván, uložte si data

Před odesláním dat pro uložení již máte seznam hostů, kterých se chcete zúčastnit. Také jste se rozhodli, zda budete mít velkou nebo malou svatbu, takže musíte termíny uložit tak, aby příjemce jasně pochopil, kdo je pozván.

Pro začátek, v domácnosti s dětmi, uveďte celá jména dětí, pokud jsou také pozvány. V opačném případě by bylo nejlepší řešit pouze termíny uložení páru, aby pochopili, že děti nejsou pozvány.

Pokud jsou potřeba další objasnění, podívejte se, jak na svatebních pozvánkách říkat žádná plus-jedničky.

Krok 3. Napište úplnou adresu do data uložení

Nakonec nezapomeňte napsat úplnou adresu na obálky s datem uložení. To znamená uvést ulici, město, město, stát a PSČ, abyste předešli problémům při odesílání dat uložení.

Měli byste také napsat svou zpáteční adresu do obálek, pokud se data uložení v poště ztratila. Místo v levém rohu na přední straně obálky můžete použít pro zpáteční adresu.

Jak oslovíte Plus-One Save The Date?

Etiketa pro uložení adresy data, pokud jde o plus jedna vašeho hosta, uvádí, že je přijatelné napsat „a host“ k celému jménu vašeho hosta. Uložte data nejsou tak formální jako pozvánky, takže nemusíte psát celé jméno plus jedna.

Je však důležité napsat „a host“ při oslovování uložit data, takže kdokoli, koho zvete, chápe, že může někoho přivést. V opačném případě napište pouze jejich celé jméno, což znamená, že jsou jedinými pozvanými a nemohou mít plus jedna.

Jaká je správná etiketa pro oslovování Save The Date?

Jak řešit vzorové znění informační karty pro uložení dat

  • Jména nevěsty a ženicha
  • Uložte datum
  • Datum svatby
  • Umístění
  • Pozvánka ke sledování

Jak řešit vzorové znění obálky pro uložení dat

  • Celá jména hostů s tituly nebo bez nich; viz výše uvedená pravidla
  • Přidejte „a host“ pro hodnocení plus jedna nebo celá jména dětí, pokud jsou také pozvány
  • Úplná adresa
  • Zpáteční adresa

Pro ty, kteří se ještě nerozhodli, máme tipy, jak vybrat datum svatby.

Závěr

Bylo to užitečné? Právě jsme se naučili, jak řešit termíny svatby tím, že známe přijatelná pravidla pro tituly vašich hostů, zajistíme, kdo je pozvaný, a správně vyřešíme obálky s datem uložení.

Zvažte výše uvedené ukázkové názvy a šablony, které vám pomohou při ukládání dat.