Co dělat po postřiku proti škůdcům? 6 základních kroků

Většina majitelů domů potřebuje správné znalosti a náležitou přípravu na téma „co dělat po postřiku proti škůdcům“. Tyto nechtěné strašidelné návštěvníky doma, jako jsou švábi, termiti, štěnice, mouchy, krysy, pavouci a další druhy hmyzu, mohou projít pomocí profesionálů.

Význam hubení škůdců

Je nutné provádět postřiky proti škůdcům doma, protože škůdci, jako jsou hlodavci, jsou špinaví a někteří z nich přenášejí různé druhy chorob, které mohou být škodlivé pro zdraví vaší rodiny. Udržení vaší rodiny v bezpečí a zdraví vás tedy také zbaví starostí.

Jak se připravit před postřiky proti škůdcům

Majitelé domů musí před zahájením deratizace provést nezbytné přípravy.

  • Ujistěte se, že je pro deratizátory volný přístup, aby se mohli snadno pohybovat
  • Přesuňte své děti a domácí mazlíčky na jiné bezpečné místo
  • Do krabice vložte oblečení, boty, hračky, kuchyňské náčiní a další důležité věci a pečlivě ji utěsněte
  • Pomocí plastového obalu zakryjte pohovku, stoly a židle
  • Ujistěte se, že jsou popelnice prázdné
  • Sejměte všechny ložní přikrývky, polštáře, matrace (zde je návod, jak zjistit, co ve vaší matraci žije a jak tomu předejít) a další důležité věci a uložit je do úložného boxu< /li>
  • K uskladnění potravin používejte plastové nádoby. Nenechávejte je venku, protože roztoky na hubení škůdců je mohou kontaminovat
  • Odpojte své domácí spotřebiče a zakryjte je plastovým obalem
  • Proveďte hloubkový úklid koupelny a kuchyně, abyste předešli nehodám

Postup po postřiku proti škůdcům

Máme zde 6 jednoduchých kroků, co dělat po ošetření proti škůdcům ve vašem domě.

Krok č. 1. Bezpečnostní opatření

Abyste předešli riziku kontaminace, musíte dodržovat pokyny a bezpečnostní opatření od odborníků na hubení škůdců. Protože znají druhy chemikálií a jejich toxicitu, musíte poslouchat jejich rady, abyste se vyhnuli nebezpečným činům.

Krok č. 2. Počkejte, dokud chemikálie nevyschnou

Většina pesticidů obsahuje silné chemikálie, které mohou být škodlivé pro vaše zdraví. Musíte počkat, až vám deratizátoři dají signál nebo potvrzení, že chemikálie jsou již suché a je bezpečné vstoupit do vašeho domu.

Krok č. 3. Zkontrolujte praskliny a netěsnosti

Hledejte trhliny ve stěně, díry a úniky vody. Ujistěte se, že seženete někoho, kdo je opraví, protože se stanou vstupními body pro škůdce, kteří mohou vést k rozvoji opětovného zamoření.

Krok č. 4. Zbylé potraviny vyhoďte

Pokud jsou v domě zbytky jídla, musíte je vyhodit do odpadu mimo domov. Buďte opatrní, abyste tyto potraviny nejedli, protože i když deratizátor používá pesticidy s organickými chemikáliemi, stále to pro vás není bezpečné.

Krok č. 5. Vyhněte se okamžitému úklidu domu

Odborníci na hubení škůdců přesně vědí, jaký druh ošetření proti škůdcům váš dům potřebuje, a typy chemických postřiků se projeví pouze tehdy, když je necháte o něco déle. Vyhněte se hloubkovému čištění domu alespoň týden.

Krok #6. Zkontrolujte, zda nezůstali škůdci

Obvykle po ošetření proti škůdcům najdete všude mrtvé škůdce a musíte je vyčistit, protože to přitáhne další škůdce. Také musíte zkontrolovat zbývající a okamžitě je zabít.

Co očekávat?

S největší pravděpodobností se stane, že u vás doma propukne škůdce. Očekávejte zvýšený výskyt některých brouků vycházejících z trhlin a děr.

Musíte je na místě zabít, okamžitě vyčistit, a pokud chcete vědět, jaká vůně odpuzuje štěnice, klikněte na odkaz pro dobrý tip.

Jsou postřiky na hubení škůdců škodlivé?

Vzhledem k tomu, že pesticidy jsou vyvinuty k hubení škůdců, jejich použití v interiéru může představovat zdravotní riziko pro vás a vaši rodinu, zejména pro děti. Podle výzkumů existuje vysoké riziko, že děti budou mít leukémii nebo rakovinu, pokud zůstanou nechráněné během činnosti s pesticidy v interiéru nebo pokud mají doma profesionální spreje na hubení škůdců.

Jak často bych měl provádět hubení škůdců?

Škůdci mohou být tak dráždiví, že byste se jich chtěli všech zbavit během okamžiku, ale pokud jde o hubení škůdců, pravidelná léčba je nezbytná. Ideální frekvence činností v oblasti hubení škůdců v interiéru, kterou můžete provádět, je alespoň dvakrát měsíčně.

Jaké jsou vedlejší účinky postřiků proti škůdcům?

Organické nebo chemické postřiky proti škůdcům mají své vedlejší účinky. Vystavení sprejům na hubení škůdců může vést k:

  • Podráždění krku
  • Potíže s dýcháním
  • Nevolnost
  • Oči jsou vodnaté nebo suché
  • Závrať
  • Kožní vyrážky a svědění
  • Zvracení
  • Může také vyvolat astma

Závěr

Nyní, když jste si vědomi nezbytných kroků, vedlejších účinků a toho, jak vás mohou postřiky na hubení škůdců ovlivnit, je nyní vaším hlavním cílem, aby to bylo věrné vašemu životu. Být informovaný o tom, co dělat po postřiku proti škůdcům, vás jistě ochrání před nepříjemnostmi.