Jak spalovat uhlí v kamnech na dřevo? 3 snadné kroky pro vás!

Přemýšleli jste někdy o tom, jak spalovat uhlí v kamnech na dřevo? Možná máte přístup k uhlí nebo vícepalivům a uvažujete o jeho využití v kamnech místo dřeva. Pokud ano, mějte na paměti, že byste neměli používat domácí a bezdýmná paliva.

Ve skutečnosti to název dává: pokud chcete spalovat uhlí a bezdýmné palivo, budete potřebovat kamna na více paliv, ne na dřevo. Pro cokoli kromě vypalování protokolů byste nikdy neměli používat vypalovačku protokolů.

Uhlí nemůžete jednoduše spalovat v žádném krbu; vyžaduje více pozornosti a řádného větrání než dřevo. Pokud máte funkční krb na uhlí v designu Rumford a příslušné příslušenství, můžete vyrazit. Pokud ne, navštivte odborníka a certifikujte svůj krb kompatibilní s uhlím.

Rozdíl mezi kamny na dřevo a vícepalivovými kamny

Hlavní rozdíl mezi těmito dvěma druhy kamen je jejich design. Palivové dřevo se spaluje v hořáku na dřevo na plochých kamnech, zatímco uhlí a bezdýmná paliva se ukládají na vyvýšený rošt. Proč je tam rozdíl? Dřevo vyžaduje k zahájení procesu spalování vzduch shora, zatímco uhlíková a bezdýmná paliva vyžadují vzduch shora a zdola. Uhlí je mnohem produktivnější než popel než dřevo. Vícepalivová kamna také potřebují místo pro sběr popela. Významnější podíl uhlí a nekuřáckých paliv je nekompatibilní s kamny na dřevo.

Většina dřevin má relativně nízký obsah popela, který je obecně 1–2 % vlhký. Asfaltový uhlík je ve srovnání s běžným domácím uhlím překvapivým 13–15 procenty popela s obsahem popela v rozmezí od 5–7 procent do 13–15 procent. Uhlí může způsobit značné poškození zařízení v kamnech na dřevo.

Navíc uhlí potřebuje ke spalování vzduch zdola; pravděpodobně by to poškodilo vaše kamna na dřevo, která nejsou konstruována pro zpracování žhavého uhlí. Konečně, protože uhlík hoří při teplotách vyšších než dřevo, určitě to rozbije váš hořák na dřevo, zkreslí vás a možná ho roztaví.

Pamatujte! Vždy používejte řádně ochucené dřevo. Jak vidíte, u kamen na dřevo není nic jiného než chytrý nápad.

Dřevo s vlhkostí 30 procent nebo méně by mělo být dobře ochuceno, aby bylo dosaženo optimálního výkonu. Ostřílené kulatiny obsahují kůru, kterou lze ze dřeva snáze rozpoznat a odstranit. Také si všimnete zlomenin v zrnu a uslyšíte dutý zvonivý zvuk, když narazíte na dvě klády dohromady, než tvrdohlavý rachot ze dvou kusů mokrého dřeva. Jak tedy spalovat uhlí v kamnech na dřevo?

Kroky ke spalování uhlí v kamnech na dřevo

Nyní, když jste se ujistili, že můžete spalovat uhlí v kamnech na dřevo, budete potřebovat znát kroky, jak to udělat. V této části jsme uvedli kroky, jak vám vše usnadnit.

Krok č. 1. Připravte si potřebné věci

K tomu budete muset shromáždit noviny, suché antracitové uhlí o délce asi 6 až 12 palců, pelety nebo kus. Jakmile tyto věci dokončíte, můžete pokračovat ve spalování uhlí.

Krok č. 2. Uspořádejte uhlí

Otevřete klapku krbu. Vyčistěte podlahu shora dolů. Pod rošt dejte zmačkané listy novin. Uspořádejte jiskřivé kousky přes rošt, abyste se dostali do kontaktu.

Krok č. 3. Svítí

Vyčistěte papír položením přes zesvětlující dva až čtyři kusy nebo dva šálky pelet. Sledujte oheň a pohybujte blesky nebo kousky uhlí podle potřeby, dokud se nerozsvítí spodní část uhlí. Přidejte malé množství uhlí, abyste udrželi oheň, ale nepřeplňujte rošt. Nechte klapku otevřenou 60 až 90 minut, aby oheň úplně vyhořel, než přestanete přidávat uhlí. Jakmile je popel a nespálené uhlí vychladlé, stačí jej odstranit. Chcete -li vědět více, vězte, co jsou nejlepší kamna na pelety a jak fungují peletová kamna.

Tipy

Pálit antracit nebo černé uhlí v malých kouscích nebo peletách lze dokonce použít v dřevěném uhlí k hoření v krbu. Antracit vytváří oslnivé, čisté, dlouhotrvající, teplé plameny s mnohem menším množstvím prachu, kouře a zrna než bituminózní nebo měkké uhlí. Váš ohnivý rošt by měl být vyroben pro uhlí; změna hardwarové sítě tak, aby se vešla na větší rošt, stabilizuje plameny začátečníků a zabrání propadání pelet mezi tyčemi. Kvůli ohnivému teplu musí pravidelně vyměňovat hardware.

Úplné spalování je podporováno vzduchem, který se pohybuje pod roštem.

Varování Spalování uhlí v kamnech na dřevo

Oxid uhličitý, oxid uhelnatý a kyselina sírová jsou přirozenými vedlejšími produkty spalování paliv, jako je ropa, dřevo, uhlí, petrolej a dřevěné uhlí. Pokud je dostatečné větrání, snižuje se riziko dráždivých a škodlivých účinků. Vzhledem ke svému pomalému spalování vyžaduje uhlí a dřevěné uhlí v bytě hodně větrání.

Neúplné spalování je způsobeno nízkou ventilací, která podporuje produkci oxidu uhličitého a oxidu uhelnatého. Pokud má váš krb dveře, nezavírejte je, když spalujete uhlí. Abyste se vyhnuli neúmyslnému spálení, noste ve všech fázích procesu požáru ohnivzdorné rukavice. Kdybych byl, četl byste, jestli můžete spalovat dřevo v kamnech na uhlí.

Je to zábal!

Nakonec jste přišli na to, jak spalovat uhlí v kamnech na dřevo. Ujistěte se o své bezpečnosti před, během a během budování ohně pomocí uhlí. Použijte příslušné příslušenství. Děkuji za přečtení; doufáme, že jste se něco naučili. Myslím, že je také nejlepší vědět, zda můžete ve svém hořáku použít uhlí.