Co je keramický ohřívač? Přečtěte si tato úžasná fakta!

Ahoj! Chcete vědět, co je keramické topidlo? Keramický ohřívač je elektronický domácí spotřebič, který se používá k udržení tepla v oblasti během chladu, přičemž k výrobě tepla využívá keramiku PCT (Positive Temperature Coefficient).

Běžně se používá v místech, kde se vyskytuje chladné počasí nebo podnebí. Je to alternativa ke starému dobrému krbu v obývacím pokoji, kde se v zimním období scházejí členové rodiny, aby se zahřáli.

Díky postupnému a neustálému vývoji technologií mohou být lidé stále v teple a pohodlí, i když venku doslova sněží nebo mrzne. Od chladu vás dělí jen stěna vašeho domu a vaše deka nebo zimní oblečení. Později probereme různé typy, formy a výhody keramického ohřívače. Pokračujte ve čtení až do konce a garantujeme, že se o těchto neuvěřitelných tepelných spotřebičích dozvíte nebo vám něco připomene.

Co jsou keramické ohřívače; Jejich typy

Co je tedy keramický ohřívač? První věc, kterou budeme řešit, jsou dva hlavní typy keramických topidel. Již víme, že keramické ohřívače využívají keramiku PTC. Veselá keramika s teplotním koeficientem je charakteristická pro keramiku, kde teplota a odpor prvku stoupají, když jím prochází proud. Poté, co dosáhne teploty nastavené uživatelem, přestane protékat proud kvůli enormnímu nárůstu odporu a to způsobí, že se spotřebič přestane zahřívat.

Tato vlastnost nás také pomáhá udržet v bezpečí, protože pokud se po dosažení určité teploty nezastaví, hrozí nám požár domu, pokud keramické topidlo opustíme nebo na něj zapomeneme. Existují dva hlavní typy keramických ohřívačů. Jedná se o konvekční topidla a sálavá topidla. Oba používají tuto keramiku PTC jako topné těleso, ale fungují mírně odlišně. Konvekční keramické topné těleso využívá svá žebra (hliníkové desky) a ohřívá jej keramickým topným tělesem.

Chladný vzduch vstupuje do ohřívače zespodu a prochází vyhřívanými žebry a topným tělesem. Vzduch se po průchodu ohřívá a následně ohřívá okolí. Poté, co se ohřátý vzduch ochladí, opět se shromáždí pod ohřívačem a proces pokračuje, dokud není dosaženo požadované okolní teploty. Na druhou stranu sálavá topidla dělají svou práci jinak. Ve srovnání s konvekčními topidly, které dokážou začít ohřívat prostředí rychleji, trvá sálavým topidlům dosažení požadované teploty o několik minut déle.

Tento případ nastává proto, že místo ohřívání vzduchu okolí ohřívá okolí přímo vyzařováním tepla z jeho jádra. Předměty kolem ohřívače absorbují teplo a to způsobí, že teplo trvá déle, než se rozptýlí. Konvekční ohřívač je podobný teplému letnímu vánku, zatímco sálavý ohřívač je podobný slunci, díky kterému předmět, kterému je vystaven, absorbuje teplo. Pro více informací o tom, co je keramický ohřívač, pokračujte ve čtení.

Různé formy keramických ohřívačů

Dále se zaměříme na různé formy a modely keramických ohřívačů na trhu. Formy keramických ohřívačů zahrnují kompaktní, nástěnné a věžové ohřívače. Kompaktní ohřívače vypadají jako malé krabice a lze je položit na podlahu a použít je, kdykoli chcete místo zahřát, takže je pro vás útulné a pohodlné. Nevypadají neobvykle a mohou splynout s okolním prostředím, aniž by zabíraly mnoho místa.

Jak již název napovídá, keramická nástěnná topidla se umisťují na stěnu. Chcete se udržet v teple jako stěna u postele, zejména v místnosti. Jeho výhodou je, že nezabere nejméně místa, protože se připevní ke stěně a stane se součástí místnosti a v nejhorším případě bude vypadat jako příliš vyboulená tapeta. Keramické věžové ohřívače jsou skutečným MVP, pokud jde o množství pokryté plochy. Ty jsou také rychlejší než ostatní dva při ohřevu okolního prostředí.

Výhody použití keramických topných těles

Proč byste tedy měli vůbec uvažovat o použití keramických topidel? Zde jsou některé výhody použití keramických ohřívačů. Za prvé je energeticky účinný, takže jeho provoz nestojí mnoho. Dokáže rychle ohřát okolí a udržet teplotu bez přílišného výkonu. Dále je to bezpečnější než jiné alternativy, protože fungují keramické topné články. Jakmile dosáhne nastavené teploty, automaticky se vypne. Nemusíte se bát, že způsobí požár. Nakonec udržuje teplotu, aniž by způsoboval velké výkyvy teploty. Může být také dobré si přečíst o tom, jak vyřešit běžné problémy petrolejového ohřívače.

It’s A Wrap!

Chceme vám upřímně poděkovat, že jste tento článek dočetli až do konce. Doufejme, že to, co jste si přečetli o tom, co je keramický ohřívač, bude užitečné pro znalosti, které budete mít v budoucnu. Ujistěte se, že pečlivě zvažte keramický ohřívač, který byste si koupili, pokud to plánujete. Mělo by to vyhovovat vašim potřebám a být dobře promyšlené. Pro neustálý růst je nezbytné se neustále učit novým věcem. Možná si budete chtít přečíst související články; vědět, jak přidat termostat k nástěnnému topení a jak nástěnné topení vyčistit. Uvidíme se příště