Jak složit kapesní čtverec na svatbu: Nejlepší 3 způsoby

Jak složit kapesníček na svatbu se snadno naučíte pomocí tří nejlepších moderních kapesních záhybů. Budeme také diskutovat o ženichově kapesním záhybu a o tom, jak si hosté mohou podle toho upravit svůj.

Vzhledem k tomu, že mládenci často potřebují na svatbu kapesníčky, bylo by nejlepší, kdybyste si o nich přečetli na našem blogu. Víte například, kolik byste měli mít mládenci?

3 nejlepší kapesní záhyby na svatbu

Naučte se nejsnazší způsob, jak složit kapsičku na svatbě, a to výběrem mezi prezidentským, tříbodovým a jednobodovým skládáním.

 • Prezidentský fold

Jeden z nejlepších kapesních čtverců na svatbu je prezidentský záhyb. Říká se mu také plochý záhyb a běžně se používá pro formální a konzervativní svatby, protože na obleku nebo saku zanechává pouze kontrastní horizontální detail.

Chcete-li vytvořit prezidentský fold pro svůj peněženku, postupujte takto:

 • Položte čtvercovou látku naplocho na plochu a vyrovnejte ji
 • Vezměte pravou stranu látky a přeložte ji přes levou, abyste vytvořili svislý obdélník
 • Přeložte horní stranu dolů až dolů
 • Dejte si prezidentský záhyb do kapsy obleku, aby byla vidět přeložená strana
  • Tříbodový přehyb

  Tříbodové skládání je dalším klasickým způsobem, jak složit kapsičku na oblek při účasti na svatbě. Je to elegantní sklad, zvláště když jsou body čisté a vypadají jednotně proti vašemu obleku.

  Chcete-li vytvořit tříbodový záhyb pro kapsičku, postupujte takto:

 • Položte čtvercovou látku na rovný povrch, ale orientujte ji do tvaru kosočtverce
 • Vezměte spodní roh a přehněte jej přes horní roh
 • Udělejte druhý bod přehnutím levého rohu nahoru tak, aby se setkal s pravým horním bodem
 • Ujistěte se, že přeložený okraj je zarovnán a že každá strana svírá úhel 90 stupňů
 • Zasuňte jednobodový záhyb do obleku tak, aby záhyby směřovaly dovnitř
  • Jednobodové přeložení

  Pokud je svatba, které se účastníte, napůl příležitostná až neformální, jednobodový záhyb můžete udělat pomocí čtvercového záhybu. Říká se mu také trojúhelníkový záhyb, který odpovídá ležérnosti saka, ale je také dostatečně elegantní k obleku, pokud je svatba poloformální.

  Chcete-li vytvořit jednobodový záhyb pro kapsičku, postupujte takto:

 • Položte čtvercovou látku na rovný povrch v kosočtvercové orientaci
 • Vezměte spodní roh a přehněte jej směrem k hornímu rohu
 • Najděte boční body a přehněte je mírně za střed
 • Ujistěte se, že přeložený okraj je zarovnán a že každá strana svírá úhel 90 stupňů
 • Zasuňte jednobodový záhyb do obleku tak, aby záhyby směřovaly dovnitř
 • Měl bych jako ženich nosit kapesníček?

  Výběr je na vás jako ženichovi ohledně nošení kapesníčku. Není však pochyb o tom, že může vylepšit váš smoking nebo oblek, aby byl váš celkový oděv zajímavější.

  Vyhnete se také monochromatickému vzhledu, protože kapesníček dodává barvu jinak jednoduchému celku. Kromě toho lze kapesníček snadno vyrobit tak extravagantní nebo nenápadný, jak chcete, v závislosti na formálnosti vaší svatby.

  Jak složíte kapsář pro ženicha?

  Nejlepší způsob, jak složit kapesníček pro ženicha na svatbě, je buď plochý nebo špičatý. Plochý záhyb je ideální, pokud chcete ke svému obleku kontrastní barvu, zatímco špičaté záhyby jsou vhodné pro ženichy, kteří chtějí ke svému oblečení něco zábavnějšího.

  Dokud není příliš objemný, neexistuje žádné pravidlo, jak by měl vypadat čtvercový záhyb ženicha. Stále chcete, aby byla kapsa relativně plochá, takže experimentujte s různými záhyby a látkami pro kapsičku.

  Jakou barvu kapesníčku nosí ženich?

  Tradičně nosí ženich bílou kapsu, která kontrastuje s klasickým tmavým oblekem. Může však mít jakoukoli barvu, pokud doplní vaši kravatu.

  Měl by ženich nosit kapesníček a boutonniere?

  Ženichové mohou nosit boutonniere a kapsář společně. Jediným potenciálním problémem je vaše kapsa, protože nechcete, aby se vyboulila více než 3 palce a jestli bude mít boutonniere svůj vlastní prostor.

  Kromě ženicha si prosím přečtěte, kdo dostane na svatbě boutonnieres.

  Je kapesní čtverec vhodný pro svatbu?

  Nosí mládenci kapsář?

  Snoubenci mohou nosit kapsáře, protože takový doplněk také odpovídá barevnému ladění svatebčanů. Jejich kapsičky mohou ladit i s barvou šatů družiček.

  Nosí svatební hosté kapesníčky?

  Svatební hosté se také mohou naučit skládat kapsář, protože není vyhrazen pouze pro svatební hostinu. Můžete experimentovat se sklady, barvami a typy látek podle svatby, které se účastníte.

  Závěr

  A to je vše! Chcete-li rekapitulovat, jak složit kapsář na svatbu, můžete zvážit tři sklady kapsy: plochý sklad, tříbodový sklad a trojúhelníkový sklad.

  Výběr mezi nimi závisí na tom, co doplňuje váš oděv a typu svatby. A pokud jste ženich, můžete vždy jít klasicky s bílým prezidentským záhybem.