Jak prát vlněnou přikrývku? Nejlepší průvodce ve dvou krocích

Musíte pochopit, jak správně prát vlněnou deku pomocí dvou kroků, abyste zajistili, že tento příjemný materiál dlouho vydrží. Na rozdíl od jiných přikrývek, které používají materiály jako bavlna nebo polyester, se vlna může při nesprávném praní zdeformovat. Nenechte se však od jeho vlastnictví odradit, protože při správné péči vydrží déle.

Tento článek vás také naučí, čemu se vyhnout, pokud jde o čištění vlněné přikrývky. Dokonce se naučíte triky pro sušení tohoto materiálu. Takže bez dalších okolků, zde je kompletní průvodce, který dá vaší vlněné přikrývce TLC, kterou si zaslouží.

Jak správně prát vlněnou deku

1. Připravte a předem ošetřete deku

Podobně jako při čištění jiných typů přikrývek chcete vlněnou přikrývku před vložením do pračky předem upravit. Začněte tím, že ji vytřepete, abyste se zbavili všech nečistot. Pomohlo by také použít kartáč s měkkými štětinami k pohlazení přikrývky po rovném povrchu, protože je to vlna, kde se nečistoty mohou dostat hlouběji.

Po této suché přípravě můžete zkontrolovat skvrny a ošetřit je jemným saponátem a studenou vodou. Bílý ocet a voda mohou také pomoci na odolnější skvrny, které se usadily v materiálu. Jakmile skvrny namočíte, setřete je čistým hadříkem, abyste lépe eliminovali zabarvení.

2. Vyperte a vymáchejte deku v pračce

Většina vlněných přikrývek umožňuje použití pračky, ale stále je nejlepší zkontrolovat štítek vašeho produktu, abyste byli v bezpečí. Poté jej můžete namočit do pračky s vhodným detergentem a studenou vodou po dobu asi 15 minut. Vyhněte se horké nebo dokonce teplé vodě, protože tato teplota může materiál smrštit.

Můžete předpokládat, že musíte použít nastavení jemného cyklu pro vlněnou přikrývku. Stačí dvě minuty a poté můžete dokončit cyklus máchání, abyste odstranili zbytky mýdla. Nakonec pomocí ručníku namočte přebytečnou tekutinu před sušením vlny.

Můžete dát do sušičky vlněnou deku?

Nenechte se po vyprání vlněnou deku ždímat, protože by mohlo dojít k poškození materiálu. Navíc sušička není kompatibilní se sušením vlněných přikrývek, protože teplo je pro vlákna příliš drsné. Riskujete, že se vlněná přikrývka srazí, takže je lepší ji sušit přirozeně.

Vyhýbejte se přímému slunečnímu záření

Při sušení přikrývky venku je však také důležité pamatovat na to, aby se zabránilo přímému slunečnímu záření. To je jeden z důvodů, proč si někteří lidé mohou všimnout, že jejich vlněná přikrývka postupem času ztrácí svou měkkost. Jak je to ale s vyžehlením deky?

Žehlete opatrně

Po umytí si můžete všimnout některých záhybů, které se obtížně odstraňují. Než však žehličku popadnete, zkontrolujte, zda má nastavení na vlnu a zda jste pod ni umístili lisovací hadřík. Pára z žehličky může být také dostačující, takže se nemusíte žehličkou přímo dotýkat přikrývky a riskovat vytvoření lesklé skvrny.

Lze vlněné přikrývky prát v pračce?

Vlněné přikrývky lze prát v pračce, ale pouze pokud to máte potvrzeno na štítku vašeho produktu. Vždy zkontrolujte štítek vaší deky, zda obsahuje pokyny výrobce týkající se pokynů pro správnou péči. Obecně můžete použít jemný cyklus pračky nebo mnohem lépe, pokud má váš model vyhrazený cyklus vlny.

Nastavte pračku na cyklus vlny

Cyklus vlny nebo jemné nastavení bude kratší a pomalejší, aby nedošlo k poškození přikrývky. Některé přikrývky mohou mít také štítek pouze chemické čištění a bylo by nejlepší svěřit tomu, aby s nimi zacházely profesionální čistírny. A nakonec vždy používejte správný prací prostředek na vlnu.

Používejte pouze prací prostředek na vlnu

Prací prostředek na vlnu je dostatečně jemný na vlněné přikrývky a další předměty, které používají stejný materiál. Pokud na vlněnou přikrývku používáte běžný prací prostředek, může obsahovat některé složky neslučitelné s vlákny. Můžete se podívat, jaké konkrétní prací prostředky jsou doporučeny pro vaši vlněnou přikrývku.

Co se stane, když vlnu vyperete v pračce?

Při praní vlny v pračce se není čeho bát. Správné pokyny pro praní však vždy musíte zkontrolovat na štítku péče o výrobek, který používáte. Kromě toho nemusíte vlněnou přikrývku často čistit, pokud není silně znečištěná nebo má přetrvávající zápach.

Vlněnou deku můžete osvěžit tím, že ji necháte provětrat venku, ale mimo přímé sluneční světlo. Celkově správná péče o vlněné přikrývky není zastrašující, pokud budete mít na paměti jedno pravidlo. Jakákoli forma tepla může vlákna smrštit a vy musíte používat pouze vhodné čisticí prostředky.

Jak perete přikrývku z vlny Merino?

Praní přikrývky z merino vlny je podobné našim diskutovaným pokynům. Některé přikrývky umožňují praní v pračce, jiné to zakazují, protože by mohlo dojít k poškození materiálu. Vždy si předem zkontrolujte doporučení na štítku a udržujte svou deku z merino vlny čistou tím, že ji budete používat.

Závěr

Musíte znát správnou péči a údržbu vlněných přikrývek, aby byly vaše dlouho měkké. Jak jsme již diskutovali, zvládnutí správného praní vlněných přikrývek závisí na kontrole štítku a provádění doporučených postupů. Zahrnují použití jemného cyklu nebo cyklu na vlnu a pracího prostředku na vlnu, přičemž se vyhnete sušičce nebo sušení na přímém slunci.