Jak skladovat čerstvý koriandr v chladničce? 8 úžasných tipů!

Chcete vědět, jak skladovat čerstvý koriandr v lednici? Nezapomeňte vypustit vodu nebo přidat nějaké konzervanty a čerstvé a šťavnaté stonky koriandru budete mít i po týdnu. Poskytneme vám různé metody a triky, jak zachovat trvanlivost vaší byliny.

Cilantro je jednou z nejuznávanějších bylin, které dodávají vašemu jídlu trochu koření a výraznou chuť. Citrusová chuť koriandru dodává jídlu trochu křehkosti a jeho silné aroma přitahuje degustátory vůní! Bez jeho jedinečné chuti se prostě neobejdete.

Koriandr má silnou chuť, díky které je nutností pro většinu kuchyní. Proto je nešťastné, že ji nelze uchovávat čerstvou déle než několik dní. Vaše problémy však vyřešíme, protože máme několik metod, jak udržet váš koriandr čerstvý co nejdéle. Číst dál!

Tipy pro skladování čerstvého koriandru v lednici

Zde jsou tipy na skladování čerstvého koriandru v lednici:

Tip č. 1. Metoda skladování bez promývání

Je důležité si uvědomit, že nejdůležitějším faktorem, který byste měli vynechat, je voda, abyste věděli, jak uchovávat čerstvý koriandr v chladničce. Vlhkost uvnitř vašeho jídla může způsobit jeho zkažení vlivem různých bioaktivních složek, které vaše jídlo stárnou. Častá jsou také rizika plísní, a proto je vlhkost obrovská ne-ne.

Jaký lepší způsob odstranění vody? Nedávejte to prosím na první místo! Nyní si můžete myslet, že to bude nehygienické, ale nebojte se; pro skladování vynecháte pouze proces praní. Bylinku můžete umýt, když je čas na použití. Mezitím se zdržme dalšího vystavení vodě.

Tip č. 2. Chraňte před vlhkostí

Pokud vás myšlenka vkládat do chladničky neumyté výrobky příliš netěší, je to úžasné. Můžete jej opatrně opláchnout a poté jej uschnout na hromádku papírových ručníků. Vyrovnejte papírové ručníky na rovný povrch a položte na něj koriandr. Ujistěte se, že nedochází k překrývání.

Nyní vezměte další dávku papírových ručníků a velmi jemně poklepejte po koriandru. Tato bylina je velmi citlivá a mushing odstraní mnoho jejích koření a živin. Nechte několik minut zaschnout na vzduchu. Čím sušší, tím lepší.

Tip č. 3. Metoda papírového ručníku

Tato metoda je poměrně běžná nejen pro bylinky, ale v podstatě pro jakoukoli zeleninu. Vlhkost je běžným problémem skladování a papírový ručník je nejoblíbenější a nejúčinnější odpovědí. Při metodě papírových ručníků můžete použít buď plastový sáček na zip nebo kontejner. Tato metoda udrží vaši bylinku v průměru čerstvou po dobu 4 týdnů.

Tip č. 4. Plastový sáček

U plastových sáčků je třeba vybrat takové, které mají zámek na zip. Tím se váš obal těsně uzavře a zabrání jakémukoli nežádoucímu vystavení vzduchu, které může zkrátit dobu skladování. Papírové ručníky vyložte na rovný povrch. Položte koriandr jeden po druhém a na něj položte další vrstvu ručníků. Nyní nekomprimujte dvě vrstvy; jen ji jemně položte na vrchol. Opatrně vezměte jednu stranu sendviče koriandru a papírových ručníků a přeložte do kříže.

Jemně složte, aniž byste rozdrtili listy, dokud nedosáhnete druhého konce. Až budete hotovi, vložte jej do tašky na zip. Odstraňte veškerý vzduch zevnitř a před umístěním do chladničky pevně uzavřete.

Tip č. 5. Kontejner

U kontejnerů vyložte své dno celým dnem a opakujte stejný postup až do druhé vrstvy papírových ručníků. V závislosti na velikosti nádoby můžete přidat více vrstev koriandru. Každopádně, jakmile položíte poslední vrstvu ručníků, pevně uzavřete víkem.

Tip č. 6. Použití konzervantů

Používání organických konzervantů je pro přírodní techniku ​​běžné. Tento trik bude zahrnovat zmrazení vody a trochu octa. Smíchejte oba v roztoku, ujistěte se, že je více vody než octa. Pomocí této směsi celý koriandr omyjte a každý list a stonek potřete octem. Ocet je přírodní konzervant. Má nízké hodnoty pH, což mu umožňuje prodloužit trvanlivost jiných potravin.

Tip č. 7. Ponoření do vody

Nyní to může být mimo konvenční způsob uchování koriandru. Opakovaně jsme zmínili vynechání vody a vlhkosti, protože to urychluje proces rozkladu. Existují však techniky, kde voda není negativním faktorem, ale naopak pozitivním.

Existují případy, kdy voda udrží vaše listy čerstvé. Sundejte konce koriandru. Naplňte třetinu sklenice vodou. Teplá voda. Umístěte všechny bylinky do nádoby s vodou. Před vložením do chladničky víko pevně uzavřete. Tato metoda může ve skutečnosti udržet vaše koření déle než obvykle. Dokonce i po 2 týdnech budete stále přilepeni na křupavou a čerstvou zeleninu! To může také projít jako jedna z nejjednodušších a nejrychlejších metod.

Tip č. 8. Zmrazení

Efektivním způsobem uchovávání potravin bude vždy zmrazení. Extrémně nízké klima zmrazuje potraviny a zpomaluje proces stárnutí na velmi, velmi dlouhou dobu. Stejně účinný je i s koriandrem. Odřízněte stonky a listy položte na podnos.

Ujistěte se, že jsou odděleny. Umístěte podnos do mrazničky a nechte ho tam hodinu stát. Jakmile je vše zmrazené, vložte jej do sáčku na zip. Budou oddělené a tvrdé jako skály. Poté ji prosím vložte zpět do chladničky a užívejte si ji ještě 1 až 2 měsíce.

Závěr

Poté, co máte představu o tom, jak skladovat čerstvý koriandr v chladničce, můžete nyní své exotické bylinky konzervovat a užívat si je po dlouhou dobu. Bavte se zkoumáním jeho jedinečné, pikantní chuti! Každopádně chcete číst takovéto články? Přečtěte si, co dělat s prostorem nad vaší ledničkou.