Jak nainstalovat dětskou autosedačku do kočárku

Instalace dětské autosedačky do kočárku je důležitým úkolem pro každého rodiče. Poslední věc, kterou chcete udělat, je cestovat v autobuse s dítětem a nechat ho vypadnout z kočárku, protože jste tento krok neudělali. Tento článek naučí, jak nainstalovat dětskou autosedačku do kočárku pro ty, kteří si nejsou jisti, jak na to!

Kroky při instalaci dětské autosedačky do kočárku

Krok 1. Umístěte dětskou sedačku na rovný povrch tak, aby popruhy směřovaly dolů

Krok 2. Zarovnejte rám kočárku s bezpečnostním pásem automobilu a připněte jej (ujistěte se, že používáte správný popruh pro váš konkrétní typ auta)

Krok 3. Zasuňte jeden konec každé boční lišty do otvorů v horní části řídítek.

Krok 4. Protáhněte popruh ze spony bezpečnostního pásu ve spodní části každé boční lišty.

Krok 5. Pevným zatažením zajistěte a seřiďte, dokud nebude v rovině s řídítky.

Krok 6. Hotovo! Nyní si můžete odpočinout na cestě domů s vědomím, že dítě je bezpečně v autosedačce, vše zabalené pohodlně jako brouk. “

Co je autosedačka, která se promění v kočárek?

Pokud hledáte autosedačku, která se může proměnit v kočárek, pak je Britax B-Ready perfektní. Je lehký a snadno se přenáší v rukou nebo se připevňuje k rámu vašeho kočárku pomocí vestavěné spony (která jej také přemění na dětský kočárek).

Některé další značky jsou: UPPAbaby, Peg Perego Primo Viaggio Konvertibilní autosedačka/kočárek Combo, Graco SnugRide Click Connect 30 Dětská autosedačka & amp; Adaptér rámu kočárku. “

Co potřebuji před instalací svého dítěte do jeho vlastního, ale ještě neřídícího vozidla? “

Před instalací dítěte do vlastní autosedačky, ale ještě nemáte čas na řízení, se musíte postarat o pár věcí.

  • Vyberte si správnou autosedačku pro velikost a věk dítěte.
  • Při instalaci nebo cestování s tímto dětským bezpečnostním zařízením (ESD) do jejich prvního kočárku, který je také známý jako „dětský nosič“, použijte náš návod, jak nainstalovat dětskou autosedačku do příručky kočárku.
  • Mějte je neustále na dosah a nikdy neodcházejte sami, když sedí v jednom. Vždy by na ně měl dohlížet někdo, kdo má více než dva roky zkušeností s manipulací s dětmi mladšími 12 měsíců.

Kdy můžete dát dítě do kočárku bez autosedačky?

Jakmile vaše dítě může samostatně sedět a dosáhne věku jednoho roku, budete ho moci dát do kočárku bez autosedačky.

Vždy si pamatujte, jak dávají přednost cestování jako kojenci: s autosedačkou nebo bez ní.

Pokud ano, jak to mám udělat?

#1. Pokud ještě není nainstalována opěrka nohou, můžete spodní část dítěte umístit na konec vašeho otevřeného kočárku a sedět nahoře; ale nikdy nezakládejte hlavu na ničem, co by mohlo potenciálně spadnout, jako jsou větve stromů nebo ploty, protože to by výrazně zvýšilo riziko zranění při jakýchkoli potenciálních pádech.

Nebo je můžete posadit dozadu tak, že je umístíte blíže k místu, kde by se nacházela vaše řídítka.

#2. U kojenců je připoutejte pomocí pečovatele nebo umístěním jejich sedadla poblíž řídítek vašeho kočárku a poté jej připevněte k rámu tak, jak byste jej běžně používali doma. Rovněž vám umožní připevnit další položky, jako jsou hračky, nahoře a přitom ponechat dítě bezpečně připnuté, aniž byste se museli spoléhat na to, jak pevně jsou připoutány.

#3. Pro batolata je posaďte dozadu, protože tam bude v případě potřeby pro nohy více místa; ale ujistěte se, že jakékoli části, které se jich dotýkají jako držadla, nebudou omezovat, jak daleko se mohou dostat, protože pak možná nebudou moci používat váš kočárek, jakmile ty velikosti vyrostou – a všechno to vybavení pro děti může být docela drahé.

#4. U kojenců je dobré nechat je sedět vpředu, protože tak budou moci stále vidět, jak se vám daří, a také budou mít větší sklon se usadit.

Nejenže jim poskytne tolik potřebnou pozornost, ale také bude dávat pozor na potenciální nebezpečí z vaší strany; navíc s tím, jak vysoko ze země sedí před vámi, je menší šance, že na ně něco spadne, jako to, co se může stát, kdyby byli umístěni jinde.

#5. Pokud dítě nebo batole nechce sedět v sedadle kočárku a raději by stálo a místo toho se drželo něčeho mimo něj (nebo „naráželo“ na věci), pak je jednoduše posuňte na sedadlo kočárku dozadu zády k sobě a budou si moci vychutnat úplný pohled na dění kolem sebe.

#6. Při instalaci dětské autosedačky do kočárku dbejte na to, aby byla ve vzpřímené poloze (například jak děti vypadají vsedě), protože to pomůže zabránit tomu, aby se jejich hlava skláněla dolů nebo se dívala na jednu stranu.

#7. Nikdy byste neměli dítěti pod nohy vkládat nic, abyste je mohli v autosedačce zvednout výše; může to způsobit vážné zranění, pokud dojde k náhlým zlomům kvůli tomu, jak křehké jsou takové malé kosti.