Jak si udělat vlastní svatební květiny: tipy a návody

Pokud chcete vědět, jak si vyrobit vlastní svatební květiny, zvažte tyto dva kroky. Podělíme se o tipy a triky pro plánování svatebních květin a také o tom, jak udělat jednoduché, ale elegantní aranžmá, i když nejste profesionální florista.

A pokud vám došly nápady na konkrétní květiny, které byste měli použít, doporučujeme vám podívat se na náš samostatný návod, jak sbírat svatební květiny. Kromě toho náš svatební blog obsahuje různé průvodce konkrétními návody na kytice, živůtky a oblouky.

Jak si udělat vlastní svatební květiny, když si nemůžete zarezervovat květinářství

Naplánujte a připravte se na svatební květinové potřeby

 • Nejdůležitější částí při výrobě vlastních svatebních foukačů je plánování a příprava; první krok vám sdělí vaše finanční a časové možnosti na výrobu kytic a jiných svatebních květin
 • Začněte stanovením rozpočtu na květiny; v tomto kroku se podíváte na své zdroje květů, včetně těch, které mohou být zdarma, pokud sbíráte nějaké květiny ze své zahrady
 • Musíte také vědět, jaké druhy a množství květin budete potřebovat při výrobě kytic a jiných květinových aranžmá; zde je podrobný návod, kolik květin na svatbu
 • Prodiskutujte s partnerem téma svatby; prozkoumejte barvu květin a ty, které jsou v den svatby sezónní
 • Seznamte se s květinovými aranžmá a vytvořte si nástěnku inspirace
 • Můžete kontaktovat květinářství již šest měsíců před svatbou, abyste si zajistili své zdroje; nechte si květiny doručit dva dny před svatbou a připravte si nádoby a místo k jejich uchování
 • Naplánujte si, jak přinesete svatební květiny na místo konání

Udržujte svatební květinovou výzdobu jednoduchou

 • Vzhledem k tomu, že budete vyrábět své vlastní svatební květiny a předpokládáte, že se v aranžmá tolik nevyznáte, volte raději jednoduché kytice a ozdoby, abyste se zahlcovali složitým a velkým aranžmá< /li>
 • Trikem, jak vytvořit svatební květinové aranžmá s úžasnými barvami, je použít rustikální téma; rustikální kytice a ozdoby nemají být dokonalé a symetrické; můžete dokonce použít divoké květiny, trávy a bylinky, abyste ušetřili náklady
 • Pokud máte potíže s uspořádáním květinových pěnových bloků, použijte jako výplně falešné květiny
 • Buďte realističtí, pokud jde o svou časovou kapacitu a vytvářejte pouze takové množství kytic, živůtek, boutonnieres a květinových kousků, které můžete; zvažte alternativy pro tyto květiny, pokud máte velkou svatební hostinu nebo pokud zdobíte mnoho stolů
 • Požádejte svého partnera a další lidi, aby vám pomohli se zařizováním

Přečtěte si prosím, jak dlouho před svatbou si můžete vyrobit kytici, aby vaše květiny zůstaly čerstvé na svatební obřad a hostinu.

Je levnější vyrobit si vlastní svatební kytice?

Vyrobit si vlastní svatební kytice je levnější, protože květiny můžete nasbírat ručně a udělat je co nejmenší nebo nejjednodušší. Tento trik je užitečný při výrobě menších kytic, které budou družičky držet, když jdou uličkou.

Květiny DIY vs. květiny koupené v obchodě

Například základní DIY svatební kytice může začínat na 40 až 50 dolarech, ale její nákup začíná na 80 dolarech. Pokud si květiny pěstujete sami, musíte zaplatit pouze pěnu, drát, pásku a dekory, které mohou být i levnější.

Za DIY svatební kytici je možné utratit pouze 60 USD ve srovnání se 100 až 300 USD v květinářství. Mějte však na paměti svůj čas a kapacitu, zvláště pokud jste nevěsta a před svatbou budete mít jiné povinnosti.

A když už mluvíme o rozpočtu, zde je etiketa o tom, kdo platí za svatební květiny, aby se podle toho řídila vaše očekávání.

Jak těžké je vyrobit si vlastní svatební květiny?

Kde koupit velkoobchodní květiny

Jednou z nejtěžších částí DIY svatebních květin je zdroj. Ušetříte na nákladech, pokud si můžete natrhat některé květy ze své zahrady.

Pravděpodobně však budete potřebovat jiné květiny a výplně. Nákladově efektivním způsobem je nakupovat květiny pro místní květinové trhy a nakupovat velkoobchodně.

Kdy si nechat doručit svatební květiny

V závislosti na květinách a jejich předpokládané životnosti si je musíte nechat doručit včas k aranžování před svatbou. Nechcete je však příliš brzy, protože by mohly na svatbu rychle uvadnout.

Nechte si proto květiny doručit dva až tři dny před svatbou. Pak prozkoumejte, jak je uložit.

Jak oživit květiny pro svatební aranžmá

Večer před svatbou si můžete udělat kytice. A co se týče živůtek, ozdob a květinových dekorů pro oblouk, můžete je udělat o noc dříve a podle toho je uložit.

Naučte se, jak oživit květiny pro aranžmá, což zahrnuje řezání jejich konců stonků a spodního listí před namočením do čisté vody,

Výroba květinových potřeb na svatbu

Co se týče zařizování, vytvořte tým, který vám pomůže. Nepotřebujete mnoho lidí, protože byste mohli ztratit více času organizováním a vedením více lidí s protichůdnými názory.

Závěr

A to je vše! Právě jsme se naučili, jak si vyrobit vlastní svatební květiny s pečlivým plánováním a dodržováním rustikálního a jednoduchého uspořádání.

Nastavte si však čas, který může začínat na 4 hodinách pro provedení všech opatření. Pak se ujistěte, že na svatební den budete mít ještě dostatek času na odpočinek.