Proč moje lednička smrdí? 8 důvodů požáru!

Otázka „Proč mi lednice smrdí? možná tě teď štve. Ale nebojte se, protože vám pomůžeme poukázat na důvody, proč vám lednice zapáchá. Je normální, že vaše lednička zapáchá, protože různé druhy potravin jsou umístěny v jedné jednotce a vůně se určitě objeví po týdnech skladování.

Pokud vám ale vůně připadá neobvyklá nebo je příliš velká na to, abyste ji nesli, pak to pro vás může být znamení, abyste zjistili příčinu. A možná budete muset jednotku vyčistit, abyste se zbavili zápachu.

Bez ohledu na to vám tento článek pomůže. Kdo chce takové prostředí přímo v místě, kde skladujete potraviny? Nemluvě o tom, že je to čerstvé. Ještě horší je, že vůně se může držet ve vašem jídle. Není chutný.

Začněme tedy!

Důvody, proč vám lednička smrdí

V části „Proč mi lednice smrdí?“ Existují různé důvody. Bez ohledu na příčinu je páchnoucí lednička všechno, jen ne dobrá.

Důvod č. 1. Rozlití

Je to běžnější u tekutého obsahu. Kapaliny mají tendenci se rozlévat rychleji, protože proudí jakýmkoli směrem. Rozlité jídlo může produkovat zápach rychleji než v uzavřených nádobách. Když se navíc rozlije, může zabírat větší povrch a šířit tak zápach po celém spotřebiči.

Zajistěte, aby byl veškerý váš obsah uložen bezpečně a adekvátně. Na většinu z nich umístěte kryty, zejména nápoje. Při jejich umístění jim přiřaďte vhodné polohy, které jim umožní stát pevně. Jsou citliví na sebemenší pohyby, jako například otevření dveří lednice.

Důvod č. 2. Zkažené jídlo

Ačkoli je primárním účelem chladničky zabránit zkažení potravin, ve vzácných případech se to může stát. Buď nastavíte příliš vysokou nebo nízkou teplotu, nebo jídlo již vypršelo.

Při nákupu potravin musíte zkontrolovat datum spotřeby. Potraviny podléhající zkáze by měly být také okamžitě konzumovány a pokud možno ne skladovány. Jedná se o preventivní opatření. Pokud aktuálně čelíte problému, vyhledejte zkažený obsah a zlikvidujte jej. Zkuste také vyčistit oblast, abyste odstranili veškerý přetrvávající zápach.

Důvod č. 3. Přirozeně páchnoucí jídlo

Příčinou mohou být také potraviny, které produkují štiplavý zápach, jako jsou ryby, syrové maso a některé polévky. Jelikož jsou uloženy uvnitř uvedeného spotřebiče, bylo by obtížné odstranit zápach. Pokud je to však snesitelné, můžete se rozhodnout to vydržet. Koneckonců, tyto mají omezenou dobu spotřeby, dokud jsou čerstvé.

Pokud je však vůně příliš mnoho, zkuste zvolit alternativu. Buď nakupujte čerstvé ryby nebo maso na trhu každý den, nebo použijte chemikálie, jako je jedlá soda, abyste se pokusili rozptýlit vůni. Jedlá soda je umístěna uvnitř chladničky, krabice se otevře, aby látky absorbovaly zápach a zabránily jeho volnému tažení po celém rohu.

Důvod č. 4. Chladicí kapaliny v chladničce

Chladicí kapaliny byly vytvořeny za účelem efektivního chodu částí chladničky. I přes své zjevné výhody však stále mají několik nezdarů. Příkladem je chemický zápach, který produkují. Freon, známá chladicí kapalina, vytváří vůni podobnou laku na nehty, což není zrovna nejlepší vůně.

Tento plyn je toxický, ale není škodlivý, protože je produkován v minimálním množství. Chladicí kapaliny však nemůžete zcela odstranit, protože jsou pro spotřebič zásadní. Místo toho použijte sílu jedlé sody ke snížení, ne -li k odstranění, zápachu.

Důvod č. 5. Čisticí prostředky

Čisticí prostředky udržují hygienu v nádobě na potraviny v chodu. Vůně čistoty však může být na váš vkus příliš silná. Důvodem je, že chemikálie přidávané do těchto produktů odstraňují bakterie neviditelné pouhým okem, ale vytvářejí pachy velmi patrné nosu.

S tím se nedá moc dělat. Nicméně tip.

Až budete s úklidem hotovi, ihned nezavírejte ledničku. Nechte nádobu uschnout a nechte čistý chemický zápach vysát. Jeho vůně možná úplně nezmizela, ale už nebude tak obtěžující jako dříve,

Důvod č. 6. Uložená vlhkost

Vlhkost se shromažďuje z různých oblastí spotřebiče. Koneckonců využívá vodu k efektivní práci. Nemluvě o tom, že extrémní podmínky v interiéru vedou k tvorbě ledu. Tyto situace nakonec vytvoří uloženou vlhkost, která se bude hromadit.

Vlhkost není tak patrná, protože jsou v malém množství. Ačkoli jeho důsledky mohou nastat pomalu, nelze popřít náhlou tvorbu plísní a zápach, který s sebou přináší. Proto je pravidelné čištění nezbytné, aby se předešlo takovým situacím. Nemusíte provádět kompletní opravu. Pouhé rychlé vymazání jednou za čas už může znamenat velký rozdíl.

Důvod č. 7. Páchnoucí předměty uvízly ve ventilátoru

Výparník je součástí týmu, který provádí cyklus tepla a chladu mezi gadgetem a jeho okolím. Výparník je zodpovědný za nasávání studeného vzduchu, který snižuje vnitřní teplotu. Pokud je zápach někde poblíž této složky, bude také přenesen do interiéru a vůně bude dominovat prostoru.

Abyste tomu zabránili, vždy se ujistěte, že ventilátory nejsou blokovány – zejména páchnoucími.

Důvod č. 8. Nahromadění prachu a špíny

Chladničky nepatří k nejjednodušším zařízením na čištění, ale musí být pravidelně udržovány, protože zpracovávají jídlo. Občasné odbavení a otření povrchů může zabránit dlouhodobému zápachu, který by se mohl zaseknout na stěnách gadgetu.

Kompletní proměny můžete provádět zhruba půl roku. Při těchto vyčištění nezapomeňte vyčistit vše. Vydrhněte každý roh a klín, abyste zcela odstranili jakýkoli zápach nebo skvrny. Snažte se, aby byl stejně dobrý jako nový.

Závěr

A to je vše, co potřebujete k odpovědi na vaši otázku: „Proč mi lednička páchne?“ Je to kvůli odlišnému obsahu a dalším problémům, které přenášejí zápach do nádoby na jídlo. Dali jsme vám tipy a triky. Nyní je čas použít je všechny. Užijte si dobré jídlo se všemi svými čerstvými potravinami!