Jak se sklízejí vejce za účelem darování? Několik užitečných metod!

Zajímá vás, jak se sklízejí vajíčka pro darování? Jednoduše řečeno; Dárkyně by měla vždy dostat léky, které ji přimějí vypěstovat velké množství vajíček v rámci procesu darování vajíček. Poté byla dárci extrahována vajíčka pomocí injekční stříkačky spojené s ultrazvukovým snímačem vloženým do vulválních tkání.

Vajíčko se pak z dělohy vytlačí (jemně odsaje). Tímto postupem můžete rychle sklidit vajíčka z ženského vaječníku a poté je vložit do dělohy pacientky. Přátelé, přečtěte si tento článek, abyste strávili vše, co souvisí s vaší otázkou! Začněme vysvětlovat, buďte s námi v kontaktu, dokud toto téma nedokončíme.

Dárcovství vajíček

Dárkyně vajíček je pro mnoho žen, které se snaží otěhotnět, považována za hrdinu. Ale v lékařské oblasti je darování vajíček běžnou praxí a je jako takové známé. Během darování vajíček plodná žena přenese vajíčko nebo vaječník s jinou ženou, aby pomohla pacientce otěhotnět. Tento proces se také nazývá ART.

Proces dárcovství vajíček

Během procesu darování vajíček lékař obvykle odřízne vajíčko nebo vaječníky od dárkyně, rozmnoží je v nemocnici a poté přemístí plody do dělohy pacientky. Poté lékaři používají proces oplodnění, jako je oplodnění in vitro, aby toho dosáhli (IVF).

Téměř všechna vajíčka zmrazují především lékaři nemocnice pro další použití nebo přenos u různých žen. Matky, které nemohou svá vajíčka využít z několika důvodů, jako je selhání vaječníků, prevence genetických abnormalit u dítěte nebo pozdní svatba, však běžně těží z darování vajíček.

Sklízení vajíček za účelem darování

Zkoušíte vědět, jak se sbírají vajíčka pro darování? Dobře, pokud ano, pak je tento článek pro vás! Jen pokračujte ve čtení. Dárkyně dostanou poslední injekci, která ji připraví na operaci během odběru vajíček. To se stane před extrakcí vajec.

Lékař použije vaginální ultrazvuk pro extrakci vaječníků k odběru vajíček a oocytů z vaječníků dárkyně pro další krok. Poté použijí injekční stříkačku k odebrání vajíčka z každého folikulu po zavedení zobrazovací techniky do vaginálního kanálu.

Během 30minutového procesu může lékař dárci poskytnout léky, prášky na spaní nebo anestezii. Dárkyně vajíček nebude muset čekat přes noc na klinice nebo v nemocnici, protože jde o jednoduchou operaci.

Co se stalo s dárci po sklizni vajíček?

Některé ženy očekávají řadu týdnů, ze kterých se budou zotavovat, aby odebraly vajíčka a oocyty z vaječníků dárkyně. Vaječníky se po extrakci vajíček zotavují z vaginální ultrazvukové aspirace vaječníků. Ve stejnou dobu se další ženy vracejí ke svým pravidelným rutinám další den sběru vajíček.

Mnoho programů nabízí sledování dárců a některé ne. Vzhledem k tomu, že postup darování vajíček může mít na některé ženy emocionální dopad, může být pro ně přínosem spolupráce s poradcem nebo psychologem po operaci. Bez ohledu na to, můžete být také, kolik platí darování vajíček.

Významná rizika Sklizeň vajíček za účelem darování

Rizika související s řezáním vajec jsou výrazně nižší. Metody a léky používané dárkyněmi vajíček jsou v podstatě stejné jako u žen, které mají vajíčka ve Vitro, a představují stejné riziko.

Během procesu odběru vajíček jakákoli anestetika představují zanedbatelné riziko pro darování vajíček, ale významné komplikace nejsou časté. Kdykoli lékař vloží injekční stříkačku do vaječníků, u některých pacientů může dojít k úniku. Řezání vajec někdy naruší střeva, žlučník nebo cévy, ale jde o sporadický případ. Těžké nehody nebo rozsáhlé krvácení jsou naopak nepravděpodobné.

Zánět nebo infekce se mohou objevit i těsně po sklizni vajíček. Chirurg podává pacientovi léky proti bolesti, aby zmírnil bolest. Někdy léky, které lékař doporučuje, nejsou přesně to, co pacient potřebuje. Závažné případy mohou vyžadovat hospitalizaci a příznaky mohou zahrnovat řadu věcí:

  • náhlé zvýšení hmotnosti
  • bolest žaludku
  • zvracení
  • potíže s dýcháním

Tipy, jak připravit tělo na sklizená vejce k darování

Postup přípravy těla dárkyně na darování vajíček je srovnatelný s plánováním vašeho těla pro mimotělní oplodnění. V první řadě byste o sebe měli začít pečovat zdravým životním stylem. Pro nejjemnější možná vajíčka doporučují spermobanky, jako je CNY Fertility Center, věnovat zvláštní pozornost různým oblastem po dobu tří měsíců před odběrem:

  • Zvyšte příjem ovoce a zeleniny, které obsahují hodně vitamínu C
  • Pijte hodně tekutin a dalších nápojů bez kofeinu, abyste se udrželi hydratovaní
  • Pravidelně se věnujte mírné aktivitě, jako je běhání, plavání nebo gymnastika
  • Můžete si také vyžádat konkrétní doporučení pro cvičení týkající se operace získávání vajíček
  • .Vyhněte se cigaretám, návykovým látkám a kouření a užívání alkoholu

Je také skvělé vytvořit si systém podpory. Vzhledem k tomu, že léčba neplodnosti může být psychicky a emocionálně náročná, může být prospěšné mít kolem sebe důvěryhodné příbuzné. Vaše podpůrná skupina vám může posloužit, pokud budete potřebovat cestovat na návštěvu az návštěvy nebo jakoukoli pomoc během procedury.

It’s A Wrap!

Děkujeme, přátelé, že jste s námi vydrželi až do konce! Doufáme, že všichni dostanete odpověď na to, jak se vajíčka sklízejí za účelem darování. Přečtěte si prosím tento článek s velkou pozorností, abyste získali všechny podstatné body související s vaší otázkou. Darování vajíček znamená, že můžete darovat embryo neplodným ženám odebíráním/řezáním vajíček! Bez ohledu na to je zde další článek, který byste si chtěli přečíst: Jak berou vaše vajíčka k darování?