Co se stane, když si na matraci nasypete jedlou sodu

Když na matraci nasypete jedlou sodu, zbaví vás pachu a osvěží vaši postel. To je důvod, proč milujeme jedlou sodu, že ji vždy zařazujeme do našich průvodců při odstraňování nepříjemných pachů na matraci. Potřebujete odstranit zápach zvratků na vaší posteli?

Jedlá soda pomáhá! O tom, jak můžete využít výhod této položky pro domácnost, si povíme více níže. Určitě pokračujte ve čtení a možná zjistíte, že polici zásobujete jedlou sodou.

Co se stane, když si na matraci nasypete jedlou sodu?

Pořiďte si čerstvější postel

Rychlá odpověď na to, co se stane, když na matraci nasypete jedlou sodu, je, že bude vonět svěžeji. Pokud má nějaký přetrvávající zápach, jedlá soda ho zneutralizuje. To je důvod, proč je jedlá soda užitečná při údržbě nebo dokonce po důkladném vyčištění matrace.

Jak tedy tuto šikovnou věc do domácnosti využít? Chcete-li postel udržovat, musíte ji nejprve vysát, abyste odstranili veškerý nahromaděný prach a nečistoty. Někteří majitelé domů dokonce přímo nasypou jedlou sodu na celou matraci před vysáváním.

Je však vhodné nechat jedlou sodu několik hodin odležet, aby se odstranily pachy. Zajistí také, že vaše postel zůstane suchá, protože absorbuje zbývající vlhkost po vyčištění nebo zamlžení postele a odstraní skvrny. Pokud chcete, můžete do prášku přidat i pár kapek vámi preferovaného esenciálního oleje.

Je v pořádku nechat jedlou sodu na matraci?

Jedním z nejbezpečnějších domácích prostředků pro deodorizaci a čištění matrace je jedlá soda. Intenzita vůně bude také určovat, jak dlouho musíte jedlou sodu nechat ležet na posteli, než ji vysajte. O délce trvání a dalším použití jedlé sody na matraci si povíme později.

Existují jiné způsoby, jak bezpečně vyčistit matraci?

Pokud se v posteli potýkáte s močí nebo potem, můžete skvrny a pachy řešit smícháním jedlé sody s peroxidem vodíku a mýdlem na nádobí. Tři polévkové lžíce jedlé sody s hrnkem peroxidu vodíku a kapkami mýdla, abych byl přesný. Nastříkejte tento roztok na postižená místa, aby se skvrny namočily, a nechte postel vyschnout na vzduchu.

Jak dlouho necháváte jedlou sodu na matraci?

Neexistuje žádná určitá lhůta, kterou musíte při použití jedlé sody na postel dodržet. Může se pohybovat od 30 minut až po celý den, zvláště když je těžké zápach vymýtit. Pro rychlé osvěžení vaší matrace týdně si vystačíte s 30 minutami, než matraci vysajte.

Ale u silnějších pachů, jako je moč, průjem nebo dokonce zatuchlý zápach, to může trvat několik hodin až celý den. Doporučujeme také prosít jedlou sodu přes matraci, abyste ji mohli rovnoměrně rozmístit po povrchu. Kromě toho nezapomeňte, že doba ponechání jedlé sody by měla být stejná pro obě strany jednotlivě.

Co dělá jedlá soda pro matraci?

Absorpce zápachu

Nejběžnějším způsobem použití jedlé sody na matraci je její deodorizace. Nepotřebujete žádné jedinečné ingredience ani nástroje, kromě vysavače, síta a esenciálního oleje, pokud chcete. Prášek pouze prosejete a necháte půl hodiny odležet, než jej vysajte.

Dalším způsobem, jak bojovat proti zápachu jedlou sodou, je její kombinace s octovým sprejem, protože neutralizuje zápach z kyselin. Chcete vytvořit roztok vody a octa ve stejných částech a poté jej zamlžit po celé posteli. V případě potřeby postižená místa osušte a poté na matraci posypte jedlou sodou, abyste odstranili kyselý zápach.

Odstranění skvrn

Věděli jste, že jedlá soda pomáhá i proti skvrnám? Můžete si vyrobit pastu z vody, jedlé sody a soli. Poté pastu vetřete přímo na zabarvení.

Abyste zajistili, že budou působit i na skvrny prosáklé vlákny, nechte pastu půl hodiny působit. Poté si můžete všimnout bílých zbytků, ale můžete je pouze otřít čistým vlhkým hadříkem.

Jak dlouho trvá, než jedlá soda zabije štěnice?

Věděli jste, že jedlá soda je účinná při hubení štěnic? Můžete si vytvořit pastu a aplikovat ji do štěrbin v rámu nebo poblíž postele, kde by se mohly schovat. Můžete dokonce posypat velkou porci jedlé sody po celé posteli a vysávat každé tři dny, abyste snížili jejich počet a usnadnili kontrolu.

Pokud však chcete rychlejší způsob, jak tato zvířátka vymýtit, musíte vše umýt vysokou teplotou nebo při 140 °F nebo více. U matrace může fungovat napařovač, protože pro manipulaci s chemikáliemi doporučujeme kontaktovat odborníka.

Závěr

Potřebujete rychlou rekapitulaci tohoto článku? V podstatě to, co se stane, když nasypete jedlou sodu na matraci, je to, že absorbuje zápach. Můžete si také vyrobit pastu na ošetření skvrn nebo silně použít jedlou sodu k hubení štěnic.