Jak se samočisticí pračka Samsung? 4 snadné způsoby!

Možná jste se divili a zeptali se sami sebe: jak samočistit pračku Samsung? Možná jste se měli pokusit vyčistit buben pračky Samsung a pozorovat blikající světlo signalizující, že je čas využít funkci samočištění.

Myčky Samsung obsahují systém, který vám umožní vyčistit bubny v pračce bez použití chemikálií nebo kontaktování servisu. Funkce samočištění je užitečná, protože šetří čas a námahu tím, že zajišťuje, aby se pračka, která čistí vaše oblečení, sama vyčistila, čímž se eliminuje možnost zbytkových toxinů a pachů.

Pokud někdy budete chtít využít funkci samočištění vaší pračky nebo jen chcete zahrnout samočištění do své běžné údržby, pokračujte ve čtení, kde najdete rady, jak na to. Začněme!

Způsoby samočištění pračky Samsung

Proč tedy na pračce používáte samočisticí cykly Samsung, místo abyste ji čistili ručně nebo dokonce běžnými způsoby? Ačkoli pračky Samsung neusnadňují to, abyste to všechno dostali do bubnu, mají funkci, která vám umožní vyčistit stroj bez kopání. Můžete také využít možnost samočištění, abyste se vyhnuli používání tekutých roztoků octa nebo jiných čisticích prostředků pro domácnost, které společnost Samsung nedoporučuje. Funkce samočištění navíc eliminuje potřebu nakládání s odpadními vodami.

Ani častý servis a ruční čištění nezaručí, že buben bude řádně vyčištěn, pokud nejste typ, který rád čistí stroj ručně. Samočisticí funkce Samsung byla vytvořena speciálně pro jednotku, je úsporná na vodu a má využívat co nejmenší množství vody.

Samočištění navíc zajišťuje, že pračka Samsung je tak čistá, jak je to jen možné podle pokynů výrobce. Tím je zajištěno, že splníte záruku výrobce společnosti Samsung, pokud budete někdy vyžadovat servis svého zařízení pro jakýkoli konkrétní účel. Níže je uveden návod, jak provést samočištění pračky Samsung:

#1. Ruční samočištění

Chcete-li na vaší pračce Samsung využít funkci samočištění, postupujte podle následujících kroků: Ujistěte se, že je vaše pračka Samsung připojena; před spuštěním samočištění vyprázdněte pračku a aktivujte tlačítko. Samočištění je lisováno; nyní můžete tento proces začít čistit. Před praním prádla počkejte 60 minut po dokončení cyklu.

#2. Samočištění pomocí bělidla

Ať už má vaše pračka zápach, plíseň nebo houbu, proveďte samočisticí cyklus pomocí tekutého domácího bělidla naplněného po rysku maxima v nádobě na prací prostředek a počkejte, dokud proces samočištění neskončí, než zkontrolujete, zda byla situace vyřešena. . Jednoduché kroky: Ověřte, zda je stroj zapnutý a připojený. Před použitím zkontrolujte, zda je jednotka prázdná.

Aktivujte tlačítko. Nalijte lahvičku s pracím prostředkem s tekutým bělidlem do horní plnicí linky v pračce. Stiskněte, že je samočistící Start. Počkejte na dokončení cyklu po dobu 60 minut; pokud máte pračku s předním plněním, počkejte alespoň čtyři hodiny. Ujistěte se, že je vana pračky čistá tím, že ji otřete. Umyjte a spusťte stroj. Nechte zařízení vyschnout na vzduchu otevřením krytu a lahvičky s čisticím prostředkem. Ujistěte se, že je filtr čerpadla čistý. Pokud jednotka ještě nepracuje na plnou kapacitu, kontaktujte asistenci.

#3. Časy na samočištění

Možná již máte běžné čištění, když máte pračku Samsung, aby bylo vaše zařízení v dobrém stavu. Přesto můžete použít továrně instalovanou možnost samočištění, abyste zajistili, že vaše jednotka bude tak jednoduchá, jak je to jen možné, podle pokynů výrobce. Možnost samočištění je vyvinuta pro vás, pokud nemáte ani program údržby a čištění vašeho stroje.

S velmi malou námahou můžete udržet buben pračky a další vnitřní součásti lesklé čisté. Díky tomu také váš spotřebič déle vydrží. Jak často tedy musíte používat samočistící cyklus pračky Samsung? Podle Samsungu byste měli funkci samočištění využívat měsíčně. Pokud pračku používáte pravidelně nebo několikrát denně, musíte po určitém množství oblečení použít samočištění.

#4. Samočistící kontrolka bliká, co to znamená?

Možná jste měli vidět, jak se na vás rozsvěcuje nebo bliká kontrolka samočištění vaší pračky Samsung? Kontrolka samočištění bude blikat, pokud vás předinstalovaná aplikace vyzve k použití funkce Self Clean. I když se jedná o typ s předním plněním, který vyžaduje samočisticí cyklus pouze po 40 cyklech, kontrolka se rozsvítí poté, co pračka provede dvacet prací.

Pokud nepoužijete samočisticí proces, vaše pračka přestane blikat LED po pěti cyklech a po dalších 20 cyklech bude blikat znovu. Zatímco myčka umožňuje do určité míry vypnout výstražnou kontrolku samočištění, je stále nutné sledovat, kdy je třeba jednotku opravit. Také by vás mohlo zajímat informace o problémech s pračkou Samsung a jejich odstraňování.

It’s A Wrap!

Doufáme, že čtení tohoto článku je pro vás jen zábavou a po jeho přečtení jste se všichni naučili, jak provádět samočištění pračky Samsung a jak často je potřeba samočištění. Všechno jsme podrobně probrali; přečtěte si článek pozorně, abyste mu dobře porozuměli. Děkujeme, přátelé, že jste na konci byli s námi. Můžete si také přečíst o tom, jaká je kapacita pračky s horním plněním a proč se moje pračka neotáčí.