Jak se přirozeně zbavit zápachu plísně: Snadný průvodce ve 4 krocích

I když to může znít jako klišé, čistý domov je skutečně šťastný domov. Pak byste si měli přečíst o tom, jak se zbavit zápachu plísní přirozeně jako součást vylepšení vašeho domova.

Zápach plísní a plísní by pravděpodobně dráždil váš čich kvůli jeho nepříjemnému zápachu. Ve vaší domácí atmosféře vydává zatuchlý zápach, který je nepříjemný pro vás i vaše hosty.

Dobrou zprávou je, že se můžete zbavit zápachu plísní ze svého domova, protože různé produkty osvěžovače vzduchu a pokojové deodoranty lze zakoupit v různých obchodech. Neměli byste se však zbavit toho, že existují účinné a účinné přírodní způsoby, jak zápach plísní zmírnit.

Co způsobuje zápach plísně?

Plíseň je druh plísně, která patří do velké a rozmanité říše hub. Ve skutečnosti plísně a plísně obsahují toxické sloučeniny zvané mykotoxiny, které mohou být nebezpečné pro lidské zdraví v závislosti na úrovni expozice.

Abychom odpověděli, co způsobuje zápach plísně, je to kvůli sloučeninám, které produkuje a které se přímo uvolňují do vzduchu. Takové sloučeniny se vědecky nazývají mikrobiální těkavé organické sloučeniny (mVOC).

Mikrobiální těkavé organické sloučeniny (mVOC) vydávají zatuchlý zápach, což je přirozený proces uvolňování plynů z biologického růstu, jako jsou plísně a plísně. Podle odborníků na environmentální testování mohou mVOC obsahovat různé sloučeniny, jako jsou ketony, aldehyd, karboxylové kyseliny, alkohol, laktony, síra, dusík a uhlovodíky.

Ačkoli vědecký výzkum a výzkum týkající se mVOC jsou nedostatečné, jedna jistá věc je, že toxiny a sloučeniny mohou představovat zdravotní rizika. Proto byste neměli nechat tyto plísně a plísně rozšířit, proto je co nejdříve zlikvidujte.

Kromě toho lidé obvykle spojují zápach plísní se starými knihami, vlhkými skříněmi, půdou nebo sklepem. Pak, pokud máte podezření, že váš dům je kolonizován plísní a plísněmi, nadechněte se do svého pokoje a vnímejte ty odporné smrady.

Přirozené kroky, jak se zbavit zápachu plísně

Chcete-li se zbavit zápachu plísní, existují přírodní způsoby, které můžete vyzkoušet a nebude vás to stát mnoho. Takže bez dalšího přemýšlení, pojďme k hlavnímu cíli tohoto článku.

Krok č. 1. Lokalizace zdroje zápachu plísní

Aby bylo možné použít nezbytná opatření, je důležité nejprve určit zdroj problému. V případě zápachu plísní je nejčastějším problémem majitelů domů výskyt plísní a plísní.

Zakrytí zatuchlého zápachu bez snahy najít jeho zdroj vede k pravděpodobnosti návratu plísňového zápachu. Můžete zkusit zkontrolovat koupelnu, strop, skříňky, stěny a další náchylné oblasti vašeho domova.

Pokud byste našli oblasti, kde rostou plísně a plísně, budete je muset vyčistit, než se to zhorší. Náhodou čelíte vážným problémům s plísněmi nebo plísněmi, měli byste se obrátit na nejlepší společnosti na odstraňování plísní a požádat o odbornou pomoc.

Krok č. 2. Citron a bílý ocet

Kombinace citronu a bílého octa je pro vás tím nejlepším řešením, pokud někdy nenávidíte chemikálie, protože je netoxická, pohodlná a přírodní dezinfekce. Vše, co musíte udělat, je namočit kůru z citronu do bílého octa a nechat týden louhovat.

Citrusové extrakty a roztok bílého octa lze použít k odstranění nežádoucích pachů ve vaší domácnosti. Pamatujte, že směs je kyselá, a proto by mohla zblednout mramor, žula a další citlivé kamenné povrchy.

Krok č. 3. Esenciální oleje

Ne všechny esenciální oleje působí na plíseň, proto byste měli vědět, jaké esenciální oleje plísně zabíjejí. Esenciální oleje mají přirozeně aromatickou vůni, která čistí vzduch a pomáhá eliminovat spóry plísní a plísní.

Obvyklým způsobem použití esenciálního oleje je difúze. To se stává domácí čisticí alternativou k produktům na chemické bázi.

Krok č. 4. Vonné svíčky

Po sérii čištění plísní a plísní může vonná svíčka oživit váš domov znovu. Ve skutečnosti je vědecky dokázáno, že vonné svíčky pomáhají zmírnit stres, změny nálad a další pozitivní psychologické účinky.

Vonné svíčky se dodávají v různých vůních, jako je levandule, máta peprná, citron, rozmarýn, heřmánek, jasmín a další. Tyto

Jak odlišit plíseň od plísně

V široké říši hub je plíseň jedním z hojných druhů plísní, kterým se může dařit kdekoli, pokud je tam vlhkost, vlhkost a přítomnost organické hmoty. Pravděpodobně si myslíte, že plíseň a plíseň jsou stejné, ale ve skutečnosti se liší strukturou a vzhledem.

Na rozdíl od plísní, které mají různé textury a tvary, mají plísně společný vzhled ploché a práškové textury. Dále je plíseň typicky vidět v bílé nebo šedé barvě s rozmazanou formou.

Chcete-li se o plísni dozvědět více, navštivte tento článek a zjistěte, jaký je klíčový rozdíl mezi kvasinkami a plísněmi.

Závěr

Přirozené odstranění zápachu plísní je zásadní pro to, abyste byli v bezpečí a váš domov byl v dobrém stavu. Konkrétně vědět, jak se zbavit zápachu plísní přirozeně, zmírní vaše obavy a frustraci.

Nyní, když jsme prošli základy, můžete tento zápach plísní dostat z vašeho domova. I když se to může zdát jako mnoho kroků, měla by být předem přijata preventivní opatření, která zahubí plísně a zabrání zápachu plísní.