Jak rychle roste plíseň? Užitečný průvodce nápravou plísní

Plíseň je v mnoha domácnostech běžnou hrozbou a je nesmírně důležité zjistit, jak rychle plíseň roste. Je to nebezpečné, protože to může způsobit alergické reakce, podráždění očí a kůže a za vážných okolností dokonce smrt.

Plíseň byste měli odstranit ihned po objevení, protože pokud se neléčí, může se rychle šířit. To je zásadní zejména u plísní způsobených poškozením vodou.

Jak dlouho trvá růst plísně?

V průměru plíseň začne růst do 24 hodin po vypuštění vlhkosti do vzduchu. Při obnově škod způsobených vodou je nutné sledovat čas. Pokud budete dlouho čekat, než vyhledáte odbornou pomoc, plíseň se může stát nevratnou.

Spóry plísní se mohou rychle a snadno šířit vzduchem a přežít téměř v jakémkoli prostředí. To je obzvláště běžné v koupelnách a sklepích, kde je hodně vlhkosti nebo vlhkosti.

Spóry plísní lze nalézt v různých potravinách, včetně arašídů a arašídového másla. Může se rychle šířit a rychle vytvořit robustní kolonii.

Je vyžadováno pouze několik spor; za vhodných podmínek se plíseň může při sledování šířit! V důsledku toho se množí a rychle šíří.

Plíseň je vážný zdravotní problém, a pokud se ve vašem domě tvoří plíseň, měli byste ji odstranit co nejdříve. Spóry plísní lze nalézt v prachu, na deskách a ve vzduchu v domácnostech.

Plíseň může růst na téměř jakémkoli vnitřním povrchu, včetně sádrokartonu, koberců, tapet a dřeva. Pomohlo by, kdybyste vymýtili vývoj plísní v interiéru, protože jejich spóry mohou způsobit zdravotní problémy těm, kteří je vdechují.

Přebytek vody způsobuje problém

Poškození vodou může mít různé formy, od zaplavení přes netěsnosti potrubí až po nadměrnou vlhkost ve vzduchu. K poškození vodou není zapotřebí mnoho vlhkosti; vše, co je potřeba, je nahromadění kondenzace na oknech nebo nezjištěné odkapávání z potrubí pod pultem. Tím dala plísni vhodné stanoviště k růstu.

Plíseň se rychle šíří

Plíseň může po poškození vodou růst jen krátkou dobu, obvykle za 24 až 48 hodin. Jakmile se tak stane, rychle se rozšíří.

Mám to udělat sám nebo najmout profesionála na odstranění plísní?

Pokud si myslíte, že se plísně můžete zbavit sami, mějte na paměti, že existuje šance na kontaminaci. I když ke snížení rizika použijete vakuum HEPA, nepochybně budete při odstraňování formy a úklidu vystaveni spórám plísní.

Odborníci na odstraňování plísní mají k dispozici nástroje a prostředky k posouzení problému s plísní a přijetí vhodných postupů k jeho vyřešení. Zatímco to děláte sami, může se zdát jako nejzjevnější možnost, vždy byste měli zvážit najímání profesionála.

V důsledku toho u většiny forem čištění doporučujeme vyhledat odbornou pomoc.

Vezměte na vědomí: Okamžitě volejte pohotovostní službu, pokud je váš stav závažný, například máte příznaky jako bušení srdce nebo problémy s dýcháním. Neohrožujte svou bezpečnost kvůli osobní zaujatosti vůči pokusům o věci na vlastní pěst. Vždy je lepší svěřit to odborníkům!

Co se stane, když se plísně nezbavím?

Plíseň může vždy způsobit řadu zdravotních problémů, pokud není zaškrtnuta. Plísně a jiné houby produkují mykotoxiny, které jsou škodlivé pro lidi a domácí zvířata. Bolesti hlavy, letargie, dýchací potíže, podráždění kůže a puchýře – to jsou běžné vedlejší účinky toxické plísně.

Kdy je nejlepší a moudrý čas, jak se zbavit plísní?

Tyto problémy jsou jen zřídka opomíjeny po delší dobu, protože vlhkost a bakterie mohou způsobit vážné poškození. Pokud zjistíte, že všude uniká voda, dokonce i kolem instalatérských zařízení, jako jsou umyvadla nebo toalety, pravděpodobně bude nějaká vlhkost.

Nainstalujte odvlhčovač hned, aby vaše stěny nezačaly růst plísní a plísní příliš rychle. Tento gadget pomůže odstranit přebytečnou vlhkost ze vzduchu a zabrání tvorbě a rozšiřování rozpadu na těchto površích!

Při opravách je odvlhčovač jednoduchým způsobem, jak se vyhnout větším škodám. Plísně mohou u dětí s astmatem způsobit dýchací potíže. Jejich prevence je tedy více než pouhé zamezení poškození zdí.

Pokud jde o vnitřní plíseň, kde upřednostňuje růst?

Mokré celulózové materiály jsou ideální pro růst plísní v interiéru. Po vyřešení problému s vlhkostí však může plíseň dále růst.

Plíseň v tomto okamžiku usne a bude i nadále přežívat bez vlhkosti. Plíseň bude zcela jistě i nadále živit sheetrock, stropní obklady, tapety, koberec, dřevo, lepidla, barvy, čalounění a látky.

Závěr

Přebytečná voda v domácnosti je vždy bolestí hlavy, ať už z povodní, prasklého potrubí nebo zatékající střechy. Mohlo by to ohrozit strukturální integritu struktury a zničit elektroniku a spotřebiče, stejně jako nábytek, koberečky, oděvy a další věci do domácnosti. Doufáme, že jsme vám poskytli všechny potřebné odpovědi na vaši otázku, jak rychle roste plíseň.