Jak přeměnit tlakovou myčku na kanalizační trysku? Rychlý průvodce!

Jak přeměnit tlakovou myčku na kanalizační trysku? Zahrnuje nejprve připojení vodní hadice k tlakové myčce včetně ventilu a připojení propojovací hadice a také trysky. Poté elektrické nářadí zapněte a pevně jej připojte, aby z něj neprosakovaly.

Když přeměníte tlakovou myčku na kanalizační trysku, ušetříte stovky až tisíce dolarů, pokud jde o údržbu.

Ukáže se jako dlouhodobé řešení, protože otevírá kanalizační potrubí a čistí je. Kanalizační trysku použijte, pokud potrubí odtéká pomalu, je hlučné nebo bublá, je zapáchající, zvyšuje účet za vodu a potrubí je již potenciálně opotřebované a staré. Ale, přátelé, je tu více věcí, které byste měli vědět, takže bez dalších řečí začněme!

Co první je kanalizační tryska

Vodní tryska nebo kanalizace klasifikovala hadici pod vysokým tlakem jako užitečnou při čištění ucpaného odpadu. Jak kutilové, tak profesionální instalatéři využívají tento výkonný nástroj pro náročné projekty čištění odpadů v podnicích a domácnostech. Problém ucpání ve většině domácností je způsoben kořeny stromů, které rostou v kanalizačních potrubích. Doposud existuje mnoho variací trysek v různých úhlech proudu vody.

Způsoby přeměny tlakové myčky na kanalizační trysku

Jak tedy přeměnit tlakovou myčku na kanalizační trysku? Tlakovou myčku je možné předělat na kanalizační trysku. Zajistěte však, aby tlak tlakové myčky klesl přesně na 1 500, ale nepřesáhl 4 400 PSI. Konverzní sady, které najdete na Amazonu, mohou podporovat 4 000 PSI. To podporuje většinu elektrických modelů používaných tlakových myček, včetně nekomerčních modelů plynových tlakových myček.

Rozdíl mezi průmyslovým typem trysky do kanalizace a tlakovou myčkou je množství vody v GPM. Je to méně, než se očekávalo. Tlaková myčka má hodnocení dva až čtyři GPM, zatímco obvyklá tryska pro kanalizaci je čtyři až devět GPM. Může jít přes dvacet pět GPM, jak je postaveno za přívěsem. Nejlepší tlaková myčka je ta, která poskytuje dvě GPM & 2000 PSI. Nebo můžete zvážit odstranění nánosů nebo nečistot z drenážního potrubí.

Včetně sady pro konverzi kanalizační trysky

Sada tryskače je užitečná pro připojení rukojeti tlakové myčky. Dodává se také v různých variantách. Dvě části konverzní sady jsou následující:

#1. Kanalizační tryska typ trysky

Jsou zavedeny tři primární trysky jako knoflíková, rotační a laserová. Knoflíkový nos a otočný patří k nejoblíbenějším. Trysky také přicházejí v různých stupních sprejů od nula stupňů do čtyřiceti stupňů. Sprej přicházející z úhlu a ze stran táhne hadici odtokem, aniž by hadici neustále tlačil. Použití trysky závisí na vašich potřebách, jako je odstranění ucpání, čištění nečistot a čištění potrubí. Podívejte se na tabulku tlakových trysek.

#2. Spojovací hadice

Hadice připojená k rozstřikovači tlakové myčky pomocí spojek se nazývá kulový ventil. To platí zejména v případě, že hadici nelze připojit ke stříkací tyči. Typická délka hadice je padesát až sto stop, s hladkým krytem, ​​který se pohybuje v potrubí. Navíc dokáže odolat oděru při práci dolů. Znát PSI tlakové myčky a odhadovanou délku potrubí k čištění.

Skvělou alternativou je sto stop hadice pro tryskání kanalizace. Některé hadice mají naviják, který se po dokončení sroluje. Navíc umožňují rozmotání hadice. Zdálo se, že je to vynikající volba, ale při použití je stále obtížnější ji vyčistit.

Možná vás také bude zajímat, jak opravit hadici tlakové myčky.

Připojení kanalizační trysky k tlakové myčce

Okamžitě jej připojte k tlakové myčce, když víte, jakou kanalizační trysku pořídit. Postupujte podle níže uvedených jasných kroků:

 • Připojte vodovodní potrubí k tlakové myčce stejně jako vy;
 • Využijte připojenou spojku, která je součástí soupravy trysky pro kanalizaci a stříkací tyče; a
 • Využijte rychlospojku, která se nachází v nejzadnější části hadice trysky. Tímto způsobem je tryska připojena tak, jak ji chcete používat.

Naučení se používat kanalizační trysku

Po připojení soupravy trysky do kanalizačního zařízení k tlakové myčce postupujte podle následujících kroků.

 • Zapněte tlakovou myčku;
 • Umístěte hadici kanalizační trysky asi stopu do odpadu;
 • Stiskněte rukojeť rozprašovací hůlky;
 • Posuňte hadici do odpadu, zatímco budete držet rukojeť stříkací tyče. Hadice pokračuje dolů a pak ji stáhne o polovinu vzdálenosti a ponechá strany čisté. Pokračujte za poslední bod. Postupujte znovu až do konce;
 • Poslouchejte změnu tlaku, hlavně když manipulujete s ucpávkou. Pokud dojde ke změně vodní kapaliny, vytáhněte hadici zpět, aby se ucpaný materiál mohl uvolnit a pokračovat. Opakujte proces podle potřeby;
 • Pomalu táhněte hadici dozadu a nahoru, dokud nedosáhnete vzdálenosti nohy nad odtokem;
 • Počkejte, až se voda konečně zastaví. Vytáhněte hadici trysky na kanalizaci;
 • Ujistěte se, že jste odpojili hadici trysky. Nečistoty z něj odstraňte pomocí lehké hubice na zahradní hadici nebo tlakové myčce;
 • Přeměňte kanalizační trysku na tlakovou myčku; a
 • Při zavádění struny do kanalizační trysky a také při vytahování z potrubí noste gumové rukavice.

It’s‘ A Wrap!

Nyní se naučíte, jak přeměnit tlakovou myčku na kanalizační trysku tak, že k tlakové myčce nejprve připojíte vodní hadici včetně ventilu a připojíte propojovací hadici a také trysku. Poté elektrické nářadí zapněte a pevně jej připojte, aby nedošlo k úniku kapaliny. Postupujte pečlivě podle těchto kroků a můžete začít!

Kliknutím na tyto odkazy si můžete přečíst související články; vědět, jak používat tlakovou myčku Greenworks a jak používat tlakovou myčku Honda.