Jaký druh ohřívače mám? 9 úžasných možností!

Ptáte se, jaký mám ohřívač? Přestaňte se divit a jste na správném místě. Je důležité pochopit, jaký druh topení máte v domě jako rezident.

Pochopení toho, jaký typ ohřívače vlastníte, vám umožní udržovat zařízení a prodlužovat jeho životnost správně. Může vám také umožnit snížit měsíční výdaje na vytápění.

Abychom vám pomohli zjistit, jaký druh topného systému máte, vytvořili jsme řadu nejtypičtějších topných systémů v domech. Běžně používaná topidla jsou kotlový topný systém, kotel, radiátorový topný systém a tepelná čerpadla. Po podrobném přečtení zjistíte, jaký druh topení máte, takže pokračujte ve čtení a objevte více.

Běžně používaná topidla v domácnostech

Jak již bylo zmíněno dříve, v domácnostech se používají různé ohřívače k ​​získání tepla v zimním období, což vám také pomůže pochopit, jaký druh ohřívače mám. Pochopení typu ohřívače je někdy nezbytné kvůli údržbě a používání ohřívače.

#1. Vytápění pece

Pec cirkuluje vzduch potrubím poháněným benzínem. Umožňuje cirkulaci teplého a chladného vzduchu po celém domě. Ačkoli pece mohou využívat elektřinu k ohřevu vzduchu, mnoho míst využívá ropu nebo plyn. Benzínové pece se zdají být nejčastější možností ohřevu, protože klimatizační systém by mohl v teplejších měsících využívat síť nuceného rozvodu vzduchu (potrubí).

#2. Geotermální a tepelná čerpadla

Tepelná čerpadla se běžně pěstují v mírných oblastech a využívají energii k přenosu tepla potrubím v domácnosti. Obvykle se takové systémy dělí na dvě poloviny, jednu uvnitř a druhou vně. Zda máte tepelné čerpadlo, zjistíte podle štítku na kovovém krytu vnějšího systému, který vás informuje, zda se jedná o tepelné čerpadlo. Pokud si nejste jisti, podívejte se na štítek značky a značku a model na internetu. Geotermální systém je jiný druh tepelného čerpadla. Geotermální tepelná čerpadla ohřívají nebo ochlazují dům využitím zemského tepla. Geotermální ústřední vytápění nabízí výhody, že je energeticky účinné, tiché a nevypouští žádné nebezpečné znečišťující látky.

#3. Systém vytápění kotle

Kotle vyrábějí páru přeměnou uložené vody. K vytápění domu pomocí vytvořené páry lze využít podlahové radiátory nebo „sálavé“ zemní vytápění. V kotlích se běžně používá jakési palivo, stejně jako ve standardním topeništi. Kotle mohou být poháněny benzínem, elektřinou, propanem nebo olejem. Kotle mohou kromě vytváření tepla pro dům dodávat teplou vodu.

#4. Radiátorový topný systém

Radiátory jsou utěsněné kovové kanystry, které jsou běžně k vidění ve starších obydlích. Obvykle fungují ve spojení s kotlem k vytápění domova. Některé však zahrnují elektrické cívky. Pára putuje z kotle do radiátoru, ve kterém se ohřeje a šíří se po místnosti. Také by vás mohlo zajímat, kdy se váš radiátor nezahřeje.

#5. Hybridní topení

V hybridním teple se spotřeba energie tepelného čerpadla mísila s energií propanové pece. Toto tepelné čerpadlo bude dům z větší části vytápět. Toto topení se zapíná pouze tehdy, když venku mrzne. Budete také klást menší nároky na oba systémy, protože nejste závislí pouze na jednom, což snižuje nutnost oprav a údržby.

#6. Vytápění obalové jednotky

Takové systémy často obsahují jak topné, tak chladicí jednotky a umisťují se na střechu nebo základ na straně pozemku. Zabalené jednotky vytápějí domov elektřinou nebo plynem a obsahují potrubí, které prochází stropem nebo vnější stěnou, aby cirkulovalo vzduch v celém domě.

#7. Bezkanálový topný systém

V mnoha státech je domovní potrubí neobvyklé. „bezpotrubní“ tepelná čerpadla, která přenášejí energii potrubím chladiva spíše než vodou nebo vzduchem, jsou každý den. Velké pole Značné na severovýchodě ukazuje, jak mohou dobře fungovat při nižších teplotách a být vysoce nákladově efektivní, když se použijí jako náhrada elektrických odporových ohřívačů. Relativní nevyspělost trhu, jako jsou pozemní systémy, zajišťuje, že celopodnikové multi-split systémy vyžadují drahé ceny.

#8. Solární topný systém

Novější systém vytápění domu, aktivní solární vytápění, využívá solární energii k ohřevu kapaliny, která je okamžitě odeslána do interiéru nebo uložena pro pozdější spotřebu. K jejich rozšíření se běžně používají sálavé topné systémy, kotle a tepelná čerpadla. Na druhé straně systémy vytápění solární energií mohou k přenosu tepla používat sálavé podlahy, podlahové podlahové lišty s vyhřívanou vodou nebo centralizovaný systém s nuceným oběhem vzduchu. Aby však byly aktivní solární systémy 100% účinné, stále spoléhají na jiné systémy vytápění domů.

#9. Elektrický odporový topný systém

Vzhledem k rostoucí ceně energie se elektrické odporové topné systémy nebo elektrické ohřívače zřídka používají jako hlavní způsob vytápění domu. Jsou funkčním doplňkovým řešením vytápění pro kancelářské prostory, podzemní prostory, sezónní prostory a domy, kde chybí různé systémy vytápění. Elektrické ohřívače se snadno nastavují a používají a jsou také za rozumnou cenu. Jsou často pohyblivé, což jim umožňuje snadno se přemisťovat z jedné místnosti do druhé. Neobsahují žádné pohyblivé součásti, takže k provozu nepotřebují žádné potrubí, vzduchová zařízení ani jiné vybavení.

It’s A Wrap!

Jsme rádi, že jste se dozvěděli, jaký druh topení mám. Výše uvedené jsou některé typy ohřívačů, které vám pomohou pochopit, jaký typ ohřívače mám. Možná si také budete chtít přečíst o tom, co je keramický ohřívač a jaký je nejúčinnější ohřívač prostoru. Děkujeme, přátelé, že jste s námi.