Jak používat lusky v pračce? 3 snadné kroky!

Zajímá vás, jak používat lusky v pračce; tobolky jsou opakovaně použitelné kapsle, které obsahují dokonalé množství odstraňování špíny, detergentů a dodávají vašemu prádlu lesk během jediného praní.

Chcete-li použít kapsle, určete velikost prádla a počet kapslí, které budete potřebovat, poté vyberte vhodné cykly odstřeďování a přidejte kapsle na dno kbelíku pračky.

V případě potřeby můžete přidat další zátěž nebo mnohem dříve. Přílivové kapsle by měly být uchovávány mimo dosah dětí a psů. Moji přátelé, o luscích je to všechno pravda, ale to nestačí. Máme kompletní informace týkající se této otázky. Takže pokud vás toto téma zajímá a chcete se naučit, jak používat lusky, jak moc je můžete používat? Stačí si pořádně přečíst tento článek.

Jak se moduly používají?

Jak možná víte, jedna dávka kapsle stojí více než použití práškového nebo tekutého pracího prostředku; proto je rozumné používat správné množství, když máte omezený rozpočet. Zde je několik metod, které vám pomohou používat lusky v pračce.

Krok č. 1. Změřte velikost náklad

Před přidáním lusků do pračky nejprve změřte velikost prádla. A podle velikosti do ní přidejte lusky. Další informace pro vás, podívejte se, jak používat kapsle na prádlo v pračce s předním plněním.

Krok č. 2. Přidejte pody

Přidejte lusky na dno bubnu pračky nebo na zadní stranu pračky. Nejprve změřte jeden lusk pro malé až střední zatížení, dva pa sie, pokud vaše zatížení, a deset podle této velikosti přidejte vhodné množství lusků.

Jedna kapsle pracího prostředku je dostatečná pro malé prádlo o hmotnosti asi dvou liber nebo pračku s ⅓ částí náplně. Pokud je hmotnost vašeho prádla vyšší než běžný prací cyklus, například přibližně 20 rybníků, jedná se o největší kapacitu pračky. Pak v tomto případě použijte pouze dva tobolky. Jedna věc, kterou je třeba mít na paměti, je nikdy nevkládat lusky do dávkovače pracího prostředku nebo kapaliny. Vždy přidejte do ve vaně pračky. Abyste tomu lépe porozuměli, naučte se správně používat kapsle s pracím prostředkem.

Krok č. 3. Lusky rozpusťte v teplé vodě

Standardní pračky s vrchním plněním a vysoce účinné pračky s vrchním a předním plněním fungují nejlépe s kapslemi na prací prostředek. Lusky se bohužel špatně mísí v pračkách s automatickými dávkovači pracího prostředku nebo aviváže. Výsledkem je, že do bubnu vkládejte pouze kapsle, nikoli dávkovače. V teplé i studené vodě se jednodávkové kapsle dokonale rozpouštějí. Schopnost lusku se rozpadat je však ovlivněna počasím.

Pokud je voda v zimě lepší než obvykle, lusk se nemusí úplně rozbít. Pokud problém přetrvává, roztavte podložku nejprve na zahřátém vzduchu a poté ji vložte do pračky, než si vyperete oblečení.

Kdykoli dojde na praní kapslí s pracím prostředkem, nejpřesnějším cílem vždy bylo vložit kapsle do bubnu před přidáním oděvů a vody. Lusk umístěný na oblečení se nemusí úplně rozpadnout. V důsledku ponechání pracího prostředku na mokrém oblečení se objevují skvrny a skvrny. Pokud je stroj přetížen, v pračce není dostatek horké vody, aby se podložka mohla strávit; může dojít k proužkování. Pokud vás zajímá, zda se lusky mohou rozpustit ve studené vodě, podívejte se, jak fungují podložky ve studené vodě.

Jak se vyhnout pruhování při používání podů?

Udržujte pruhování a špinění na minimu, za tímto účelem zkuste lusky nejprve rozpustit ve vodě. Když lusk stále není úplně rozpuštěný, vypadá oblečení pruhované a skvrnité. Pokud k tomu dojde, vyperte oděvy znovu bez použití pracího prostředku.

Abyste zajistili, že veškeré oblečení dostane dostatek vody, použijte úroveň maximální nosnosti. Dále do sušičky nikdy nevkládejte prádlo se skvrnami od pracího prostředku, protože horko znesnadní odstranění skvrny.

Několik užitečných tipů pro používání podů

Není pochyb o tom, že použití lusků je jednoduché. Zde je několik tipů při používání podů. Použití lusků ve vysoce účinné myčce je nejlepší nápad, protože lusky vytvářejí méně pěny a fungují dobře, když je v myčce málo vody. Odstraňte lusky na oblečení. Pokud jej položíte na hromadu oblečení, nemusí se správně rozložit. Mohlo by to způsobit šmouhy a skvrny od pracího prostředku na vašem oblečení.

Sáčky pracího prostředku by se měly rozpustit ve vodě při jakékoli teplotě. Pokud to nefunguje, před vložením do bubnu ji nejprve rozmíchejte v horké sklenici vody. Nedávejte lusky na hedvábné oblečení, protože na nich lusky zanechávaly skvrny a jejich odstraňování je velmi frustrující.

Lusky vypadají jako cukroví. Proto je lepší mít je na jiném místě, kam se děti nikdy nedostaly. Ty mohou být při požití, žvýkání nebo požití mimořádně smrtící.

It’s A Wrap!

Doufali jsme, že se dozvíte vše o tom, jak používat kapsle v pračce. Je lepší před použitím lusků; máte kompletní informace o tom, jak je používat. Nejen to, ale také jsme zmínili několik užitečných tipů při používání lusků. Udržujte to v bubnu, ne v mysli přidávat lusky do bubnu, ne v dávkovači pračky také držte lusky mimo dosah dětí, pak vy. Pro více článků o pračkách si přečtěte, jak vyvážit podložku. Děkuji za přečtení!