Jak používat křemelinu k hubení škůdců (5 nejlepších způsobů)

Klikli jste na tento článek, protože jste se ptali, jak používat křemelinu k hubení škůdců, že? Inu, použití křemeliny je relativně snadné, kromě toho, že víte, kam ji umístit.

Musíte jej umístit na správné místo, jinak se brouci jednoduše přesunou na nové místo ve vašem domě a stále budete mít problémy se škůdci. Rovnoměrně ji rozprostřete po oblasti, kde jsou brouci, poté počkejte, až křemelina udělá svou práci, a váš problém se škůdci bude pryč.

Pokračujte ve čtení tohoto článku a zjistěte více o tom, jak můžete použít křemelinu k hubení škůdců. Dáme vám znalosti, které potřebujete.

Co je to vlastně křemelina?

Křemelina je pozůstatek zkamenělého vodního organismu známého jako rozsivky. Používá se jako přípravek na hubení škůdců, protože je schopen zabít hmyz, když je mu vystaven, a odstraněním vlhkosti z jeho hnízda.

Když má křemelina přímý kontakt s exoskeletem hmyzu, vysuší ho a nakonec ho zabije. Vzhledem k tomu, že se hmyzu daří v oblastech s vlhkostí, odstranění vlhkosti pomocí křemeliny jej zabije, pokud mu nezabrání v pobytu.

Je křemelina škodlivá pro lidi?

Křemelina je pro lidi relativně bezpečná – i když je to také oxid křemičitý, takže by měla být přítomna náležitá opatrnost. Kromě použití křemeliny jako pesticidu se také prodává jako doplněk stravy.

Tato potravinářská křemelina není při požití škodlivá a projde vaším trávicím ústrojím jako jakákoli jiná potravina. Při vdechnutí způsobí podráždění a poškodí vaše plíce stejně jako vdechování prachu, ale jelikož se jedná o oxid křemičitý, je pro vás výrazně škodlivý.

Co způsobuje, že se škůdci dostanou do vašeho domova?

Mít tmavé štěrbiny, rozlité nápoje, které nečistíte, a nakyslý mop, který jste nechali na pokoji, jsou součástí mnoha důvodů, proč k vám domů přicházejí škůdci. Časté čištění a kontrola vašeho domova je součástí prevence škůdců, aby se ve vašem domě ukryli.

Škůdci jsou velmi přitahováni teplým vzduchem, potravou, světlem a vlhkostí, takže předcházení těmto podmínkám uvnitř vašeho domova může zajistit, že škůdci nebudou mít v prostorách vašeho domova optimální prostředí pro život.

Jak zabránit napadení škůdci

Nejlepší způsob, jak zabránit růstu škůdců ve vašem domě, je dodržovat tyto tipy.

  • Zkuste se zbavit zdrojů potravy, vody nebo dokonce úkrytů, které může škůdce použít.
  • Odpadky likvidujte každý den.
  • Zajistěte, aby všechny položky a potraviny byly uloženy v uzavřené nádobě.
  • Odstraňte veškerý nepořádek a díry, aby škůdci neměli kde žít.
  • Utěsněte všechny praskliny a otvory, aby se do nich nemohli dostat škůdci.
  • Proveďte měsíční úklid a kontrolu celého domu.

Pokud máte jiný druh problému se škůdci, můžete se podívat na to, jak tlakově umýt dům plísní a zda byste měli při koupi domu získat kontrolu plísní.

Jak používat křemelinu k odpuzování hmyzu

Zde je několik způsobů, jak můžete použít křemelinu k odpuzování štěnic.

Metoda č. 1. Hledejte tunely

Hledejte v našem domě tunely, které může hmyz využít. Ať už se jedná o malý nebo velký tunel, ujistěte se, že je najdete všechny.

Tento tunel a stezku používá hmyz k obcházení vašeho domova, takže pokud je dokážete najít, jste blízko k jejich vyhubení.

Jakmile najdete, použijte křemelinu ke vchodu do tunelu. Pokud existují dva způsoby, jak jít dovnitř, položte jej na oba konce.

Tím se ujistíte, že vlhkost v tunelu je pryč a zabíjí štěnice uvnitř.

Metoda č. 2. Aplikujte jej blízko základny pokojových rostlin

Pokud jsou na vašich pokojových rostlinách škůdci, můžete tam dát křemelinu, která je zabije a zabrání jim vniknutí.

Kromě odpuzování štěnic z našich rostlin může křemelina také vyživovat vaše rostliny tím, že prodlužuje vlhkost v půdě.

Metoda č. 3. Použití správných nástrojů

Místo pouhého kropení křemeliny na střechu hmyzího domečku je lepší použít prachovku s tryskou, abyste se do hmyzího domečku skutečně dostali. Když se to takto udělá, škůdci nemají kam uniknout a na místě prostě zemřou.

Po procesu se ujistěte, že jste oblast řádně vyčistili, aby tam nebyli žádní škůdci.

Metoda č. 4. Udržujte jej mimo oblasti s velkým provozem

Udržujte křemelinu mimo vaši rodinu a domácí mazlíčky. Když do něj někdo kopne nebo šlape, je vysoká pravděpodobnost, že ho vy, vaše rodina nebo váš mazlíček vdechnete, což způsobí zdravotní komplikace.

Z bezpečnostních důvodů jej držte mimo dosah svých dětí a domácích zvířat.

Metoda č. 5. Aplikujte znovu po dešti

Při použití na zahradě se ujistěte, že křemelinu vždy znovu aplikujete po každém dešti. Je to proto, že déšť může smýt křemelinu.

Doporučuje se také aplikovat za slunečného počasí, aby se nesmyl.

Závěr

Když jste se dostali do této části článku, nyní máte znalosti o tom, jak používat křemelinu k hubení škůdců, a o metodách, kterými ji můžete správně používat.

Doufáme, že vám tento článek pomohl vyřešit problém se škůdci ve vašem domě.