Jak oživit starou pohovku a sedačku

Po letech poskytování pohodlí vám pohovka připadá trochu unavená. Může být čas oživit vaši starou sedací soupravu, zvláště pokud si nechcete pořizovat novou. Jsme tu proto, abychom vám pomohli oživit starou sedací soupravu a sedačku.

Jak oživit starou pohovku a sedadlo?

 • Vysávání staré pohovky a sedačky

 • Stačí, když svému starému gauči poskytnete důkladné vakuum, aby se vrátil k životu. Budete potřebovat nástavec na čalounění bez kartáčů a také štěrbinový nástavec. Začněte odstraněním polštářů a vyčištěním podkladu pohovky.

  Nenechte se šokovat, když uvidíte všechno jídlo, kousky a ozdoby, které skončí uvízlé pod povrchem. Vysajte všechny povrchy, včetně zadních, předních a bočních, opatrně, abyste se dostali do rohů a prasklin. Když jste u toho, nezapomeňte vysát a vyčistit podlahu pod pohovkou!

 • Čištění nábytku

 • Pokud je gauč kožený nebo netkaný, použijte regenerační čisticí a lešticí kapaliny určené pro kožený nebo netkaný nábytek. Mějte na paměti, že možná nebudete moci povrch vrátit do původního stavu, zejména s kůží. Ale dáte své pohovce zaslouženého buffa, který potřebuje.

  Pokud je vaše pohovka nebo sedací souprava z látky, odstraňte návleky a vyčistěte je ručně. Můžete to udělat buď s pračkou, nebo bez ní; to nevadí. Pokud polštáře nelze prát, můžete si je pronajmout nebo zaplatit za jejich čištění párou.

  K odstranění zápachu použijte sprej jako Febreze, který vůně spíše než maskuje. Můžete také rozbalit polštáře a přidat několik listů sušičky nebo posypat jedlou sodou. Další metodou je polštáře trochu provětrat, zatímco provádíte důkladné čištění.

 • Jednání s Poufem

 • Co je to pouf?

  Pouf je velký, podstatný polštář obvykle umístěný na zemi a obklopený jiným nábytkem. Jedná se o flexibilní dekorativní předmět, který můžete použít v jakékoli místnosti domu. Pufy jsou v interiérovém designu stále oblíbenější jako jemný, ale módní způsob, jak spojit prostor dohromady.

  Co dělat s poufs?

  Poufs jsou vynikajícím funkčním nábytkem pro oblasti s vysokou návštěvností, jako jsou obývací pokoje, školky a ložnice. Pokud jsou polštáře prověšené, můžete je nabrat rukou třesením tam a zpět. Pokud úplně ztratili pouf, můžete jej nahradit vláknovou výplní nebo vyhledat pomoc místního čalouníka.

  Práce se základními polštáři může být náročná; některé mají zipy k dosažení vyrovnávací paměti a jiné ne. Můžete zkusit polštář nahradit pěnou vhodnou pro nábytek z obchodu se šitím nebo si na něj najmout čalouníka.

 • Vymalování starého nábytku

 • Pokud má váš nábytek dřevěný nebo lakovaný povrch, jsou k dispozici různá řešení pro opravu škrábanců a škrábanců. Můžete například pokračovat v malování své staré pohovky a sedačky, aby vypadala úplně nová. Vyzkoušejte barevně sladěné lazury a dřevěné výplně na dřevo.

  Možná je potřeba jen malá retuš? Zkuste retušovat lakované povrchy jemným štětcem a akrylovou barvou. V závislosti na povrchu a stavu bude možná nutné zbrousit a nanést vrstvu barvy nebo polyuretanu.

 • Přidejte přikrývku a vylepšete svůj nábytek

 • Přehozy nejsou jen pro použití mimo paži; záleží na ročním období. Můžete také použít vhodný hod nebo dokonce milovanou přikrývku k přehození přes pohovku. Funguje téměř stejně dobře jako slipcover, další možnost, jak zakrýt fádně vypadající gauč.

  Tato alternativa však může být nákladná, ale je proveditelná. Můžete také použít barevné prostěradlo zastrčené do záhybů pohovky. V případě potřeby to můžete také sezónně vyměnit.

 • Čalounění vašeho nábytku

 • Vysoce kvalitní nábytek je v dnešní době těžké sehnat a byla by škoda zahodit krásný kousek. Čalounění je nejdražší volbou v našem seznamu, ale je také nejlepší volbou. Pokud máte složitý design gauče, který vyžaduje spoustu detailů, raději jej čalouněte.

  Můžete dostat pohovku čalouněnou, pokud nemůžete snést myšlenku, že se s ní rozloučíte, ale potřebuje změnu. Je to nejdražší volba a neměli byste si ji vybírat jen tak nedbale. Při výběru této cesty byste měli přemýšlet o těchto věcech:

  Pěkný rámeček

  Zkuste zkontrolovat rám nábytku, zda je rozbitý nebo v dobrém stavu. Zkontrolujte například, zda má pohovka rám z masivního dřeva, protože pohovku téměř jistě rozeberete. Musí tam zůstat něco podstatného, ​​na co lze připojit novou náplň a látku.

  Cena

  Další věcí, kterou je třeba zkontrolovat, je cena, pokud odpovídá vašemu rozpočtu, nebo zda stojí za to. Za šanci na přečalounění své sedačky si s největší pravděpodobností připlatíte. Na druhou stranu, pokud máte prostředky, nákup čerstvé je nejlepší volbou.

  Tkanina

  Dalším faktorem, který je třeba vzít v úvahu, je tkanina, kterou použili na vaší pohovce nebo sedačce. Cena se zvyšuje se zlepšováním kvality látky a kůže. Ale opět, pokud jsou problémem peníze, vždy máte možnost koupit si novou pohovku nebo sedačku.

  Čalounictví

  Po vyhodnocení, pokud se rozhodnete pro čalounění, proveďte průzkum a vyberte nejlépe hodnoceného řemeslníka, kterého si můžete dovolit. Je důležité, abyste věděli, že vaše stará pohovka nebo sedačka je v dobrých rukou. Z dlouhodobého hlediska nebudete zklamáni a navíc můžete ušetřit peníze i čas.

  Závěr

  Pokud je kus rodinného nábytku velmi opotřebovaný, nemusíte se rozloučit; jen to oživte! Toto je šest jednoduchých způsobů, jak oživit starou sedací soupravu a sedačku. Před konečným rozhodnutím o starém nábytku si vše důkladně promyslete.