Jak otevřít zámek dveří Maytag Washer? Několik snadných kroků!

Používáte pračku Maytag a chcete vědět, jak otevřít zámek dveří pračky Maytag? Pak je tento článek právě pro vás. Není se čeho bát, protože přečtením tohoto článku budete vědět, jak otevřít zámek dveří pračky Maytag.

Existují různé důvody, proč se dveře mohou čas od času zaseknout.

Může to být způsobeno jedním z těchto obecných problémů. Pravděpodobně je stroj stále plný vody a tento zbytek ucpává součásti; může být také problém se zámkem dveří. Pojďme se tedy ponořit, abychom poznali způsob, jak odemknout dvířka vaší pračky Maytag.

Snadný způsob, jak otevřít zámek dveří Maytag Washer

Pokud jsou dvířka vaší pračky Maytag zamčená, zkuste je odemknout následujícím způsobem. Těchto několik řešení by mělo umět otevřít zámek na pračce. Jak tedy otevřít zámek dveří pračky Maytag?

  • Zvedněte zelené lano poblíž oblasti pracího prášku, stiskněte tlačítko na spodní straně dveřního spínače nebo pračku na 30 minut odpojte a restartujte.
  • Pokud s pračkou nejsou žádné závažné problémy a žádné vadné součásti, můžete zkusit proces praní na několik minut přerušit dlouhým stisknutím KONEC CYKLU namísto tlačítka CANCEL. Poté by se měly dveře samy otevřít. Dále najděte systém ovládání dveří/kliku zevnitř. Ve spodní části zámku dveří je otevřená jazýček. Pokud neuslyšíte cvaknutí, zvedněte tlačítko asi o čtvrt palce. Dveře jsou nyní připraveny k použití. Také by vás mohlo zajímat, jak rozebrat pračku Maytag.

Co když se dveře stále neotevřely?

Zatímco pokud se dveře stále neodemknou, musíte co nejdříve najít řešení. Pokud uvažujete o tom, že necháte mokré oblečení v pračce, vaše oblečení i pračka budou zapáchat. Přes dveře vidíte své čerstvé oblečení, ale nemůžete je ani dostat.

Tím se zvýší vaše trápení! Zdá se, že existují tři možné důvody, proč se dvířka vaší pračky neotevřou, takže pokračujte ve čtení, abyste zjistili, co je třeba udělat, abyste je odemkli. Před zahájením opravy se však nejprve ujistěte, že je zařízení vypnuto a odpojeno. Může být užitečné přečíst si, jak resetuji pračku Maytag.

Příčiny zamčení dveří a jejich řešení

  • Špatně fungující dveřní spínač

Když je pračka zapnutá a dvířka zavřená, musí se při aktivaci dveřní spínač přirozeně spojit; tlačítko uzamkne kryt a dá pokyn operačnímu systému pračky ke spuštění procesu praní. Pokud je okruh přerušený nebo se elektronicky zastavil, dvířka pračky Maytag se nemusí otevřít nebo se může objevit zpráva o spuštění cyklu. Možná by vás také mohlo zajímat, k čemu slouží spínač víka ve vaší pračce a naznačují, že by mohl být škodlivý.

Kdykoli k tomu dojde, pračka se přestane pohybovat, vypouštět vodu nebo se spustí. Pokud se zdá, že je spínač poškozen nebo přestane fungovat kvůli nedostatečné stabilitě, musí jej vyměnit odborník.

  • Pračka nebyla důkladně vypuštěna

Proces vypouštění je ucpaný, aby se zabránilo vyprázdnění pračky; dveře zůstanou zavřené. Když vidíte, že je váš stroj stále plný vody, zdá se, že může být problém s odvodněním. Spuštění stroje skutečně způsobí přetečení veškeré vody, takže pokud je to možné, vypusťte ji předem.

Filtrace je možná nejpravděpodobnějším místem pro ucpání. Buďte opatrní, protože pojistkám může chvíli trvat, než se na konci cyklu začnou uvolňovat. Hlavní příčinou je, že v pračce zůstala voda. Pokuste se o válcování. Pokud to nefunguje, můžete zařízení vypustit spuštěním vypouštěcí trysky ostřikovače pod hlaveň. Doporučuji, abyste si přečetli o správném způsobu instalace odpadu z pračky.

  • Možná je zlomená rukojeť

Vaše pračka nemusí mít problémy s vypouštěním vody, ale klika dveří může být slabá nebo poddajná. Držák je v této situaci s největší pravděpodobností zničen. Naštěstí existují dva způsoby, jak ručně otevřít dvířka pračky. Pokud rukojeť vašeho stroje směřuje ven, můžete dokonce být schopni uvolnit západku pomocí zahradního drátu nebo řetězové vyžínače navlečeného kolem okraje dveří.

Začněte klidně, ale pevně tahat za šňůru nebo šňůru ze strany na stranu směrem k držáku, abyste uvolnili dveře, uchopte a odemkněte bránu.

Je to obal!

Zamčená pračka může být velmi frustrující, ale podle výše uvedených metod můžete rychle zjistit, jak otevřít zámek dvířek pračky Maytag, a dvířka pračky odemknout snadno a rychle. Existuje mnoho důvodů, proč jsou dveře vaší pračky zamčené; jak je uvedeno výše, musíme si být vědomi všech okolností, protože cokoliv může způsobit zavření dveří.

Můžete jej ale snadno otevřít podle daných řešení. Snažte se dodržovat všechny pokyny uvedené v návodu k pračce, aby nedošlo k zablokování pračky. Pokud jsou dvířka pračky stále zaseknutá, můžete je otevřít ručně. Nebo můžete zavolat technika, který vám pomůže pračku opravit.