V jakém věku by se mělo dítě vzdát bezpečnostní přikrývky

Pokud jste zvědaví, v jakém věku by se dítě mělo vzdát bezpečnostní přikrývky, bude se to u každého dítěte lišit. Může se to stát ve dvou až třech letech. Pamatujte však, že existuje správný způsob, jak naučit děti, jak se oddělit od bezpečnostní přikrývky.

Nejprve si připomeňme, co je bezpečnostní přikrývka. Je to předmět, který uklidňuje a utěšuje dítě, což vede k připoutanosti. Měli bychom si tedy vůbec vzít bezpečnostní přikrývku našich dětí?

Kdy by se dítě mělo vzdát pohodlné deky?

Komfortní nebo bezpečnostní přikrývky nabízejí pro děti různé výhody. Při nadměrném používání však může způsobit problémy cokoli. Bylo by užitečné vědět, kdy se vaše dítě musí vzdát pohodlné přikrývky.

Pokud chcete znát konkrétní věkové rozpětí, může to být fod druhého nebo třetího roku věku. I tak je každé dítě jiné, takže některé by mohly být ochotné přestat brát bezpečnostní přikrývku dříve nebo mnohem později než v tomto věku. O tom, jak nejlépe dítě odnaučit od deky, si povíme později.

Proč děti milují bezpečnostní přikrývky?

Podle studie z roku 2007 připoutanost dětí k přikrývce vychází z myšlenky, že předmět má jedinečnou podstatu. Proto je také normální seznamovat děti s bezpečnostními přikrývkami, protože takové pohodlí podporuje nezávislost a motivuje děti zkoušet nové věci. Bezpečnostní přikrývka je neustálým zdrojem bezpečí a úlevy pro dítě, které zažívá různé změny.

Měli byste si vzít bezpečnostní deku?

Můžete si odnést bezpečnostní přikrývku, ale pozorujte své dítě

Vaše dítě ze své bezpečnostní přikrývky časem vyroste, takže není třeba stanovovat přesný rozvrh, kdy si ji vzít. Znáte však své dítě lépe než kdokoli jiný, že uvidíte všechny návyky, které se zdají nezdravé. Děti by měly chápat, kdy je přikrývka vhodná, a měly by si rozvinout dovednost utěšit se bez závislosti na předmětu.

Bezpečnostní přikrývka by neměla podporovat závislost

V některých případech se děti ke svým přikrývkám velmi upnou a způsobí záchvaty vzteku a další problémy, jakmile je předmět odebrán, ztracen, poškozen nebo znečištěn. Je zřejmé, že to může být pro rodiče stresující a může to vést k dalším problémům s rodičovstvím. Níže je několik tipů, jak děti odnaučit od jejich bezpečnostní přikrývky a usnadnit jim, aby se toho vzdaly.

Jak se zbavíte dětské bezpečnostní deky?

1. Zbavte se deky v době bez stresu a dejte vědět ostatním

Nejlepší čas na odvykání dítěte od jeho bezpečnostní přikrývky je v období, kdy se nic nového neděje. Nemělo by docházet k žádným významným změnám, které by vaše dítě mohly stresovat, což by mohlo způsobit, že se bude cítit ohromeno bez předmětu pro pohodlí. O tomto přechodu chcete také mluvit o ostatních lidech v životě vašeho dítěte, aby vaše dítě nebylo zmateno nadcházejícími omezeními a povinnostmi, které je třeba dodržovat.

2. Vytvořte si rutinu pro podporu nezávislosti 

Důslednost je jedním z nejvlivnějších faktorů při pomoci dítěti vzdát se bezpečnostní přikrývky. Například chcete své dítě odměnit pokaždé, když je pryč od deky nebo když je ochotné ji na požádání vrátit. Deku nemusíte hned odnášet, ale můžete začít s rutinou, kdy je deka k dispozici pouze v případě potřeby.

Co to znamená, když je dítě připojeno k dece?

I když jsou věky dva až tři roky typickým obdobím, kdy jsou děti připraveny vzdát se bezpečnostní přikrývky, nemusíte přikrývku odebírat v den dvou nebo tříletých narozenin svého dítěte. Hlavní myšlenkou odvykání od pohodlného předmětu je učinit jej méně dostupným a pomoci dítěti pochopit, kdy je to vhodné.

Esence, přechod, bezpečnost a konzistence

Tato metoda funguje, protože dítě je připevněno k přikrývce z několika důvodů. Jak již bylo zmíněno dříve, studie ukazuje, že si myslí, že přikrývka má podstatu, podobnou tomu, jak dospělí pohlížejí na memorabilia. Deka také pomáhá dítěti při přechodu mezi novými věcmi a symbolizuje bezpečí a konzistenci.

V jakém věku můžete používat pohodlnou deku?

Rodiče obvykle představují deku svému dítěti již ve třech měsících. Neměli byste ale dětské přikrývky nechávat v prostoru na spaní pouze tehdy, když je dítěti více než 12 měsíců? Přikrývku si můžete umístit na rameno pokaždé, když kojíte nebo mazlíte své dítě.

Tímto způsobem mohou k přikrývce připojit uklidňující emoci, dokud nebudou dost staří na to, aby s ní spali. Dospělí však stále mohou mít bezpečnostní deku a je to naprosto normální! Výzkum ukázal, že připoutanost i k neživým předmětům je součástí lidského bytí.

Závěr

Je také čas, kdy musíte své dítě odnaučit od bezpečnostní přikrývky. Dozvěděli jste se, v jakém věku by se dítě mělo vzdát bezpečnostní přikrývky? Na závěr můžete dítě povzbudit, aby se vzdalo bezpečnostní přikrývky, když jsou mu dva až tři roky.

Musíte to však dělat správně a mít na paměti, že každé dítě je jiné. Pokud máte nějaké další otázky, zanechte je níže a dejte nám vědět, jak probíhá přechod vašeho dítěte!