Jak opravit vysoušeč vlasů? 4 snadné kroky!

Zajímá vás, jak opravit fén? Zde je několik jednoduchých metod, jak vylepšit fén, který nefunguje správně, opravou proudění horkého vzduchu, zapnutím/vypnutím problému nebo vadným topným článkem.

Kvůli každodennímu používání fénu někdy váš fén přestane fungovat. Je to skvělý nápad udržovat fén ve skvělém stavu, aby v budoucnu správně fungoval.

Pokud používáte jakýkoli starý vysoušeč vlasů, který vykazuje při fénování nějaké problémy, je lepší koupit nový, než jej opravovat. Vždy používejte kvalitní fén, díky kterému jsou vaše vlasy zdravé, místo aby je pálil a poškozoval. Pokračujte ve čtení článku, pokud vám připadá vzrušující a snadno pochopitelný. Podívejme se podrobně na to, jak opravit vysoušeč vlasů.

Kroky k opravě vysoušeče vlasů

Vysoušeč vlasů se snadno používá, protože se skládá pouze z ventilátoru, topného tělesa a vypínače. Na druhou stranu fén musí mít každý, kdo má neupravitelné kadeře. Pro ostatní je skutečným pokladem fén, který přemění vlhké, neživé nebo nepoddajné vlasy na rovné a houpající se vlasy. Když se toto zařízení porouchá, znepokojuje vás zbavit se svého každodenního zvyku. Některé základní problémy se sušičkou lze vyřešit jednoduše, zatímco jiné jsou obtížnější. Zde se dozvíte, jak opravit vysoušeč vlasů:

Krok č. 1. Proudění horkého vzduchu

Vzduch je nasáván přes trysku fénem. Atmosféra je vtlačena do trysky po průchodu kolem topné spirály. Dokud není ucpán zadní výfuk, nepřichází dostatek vzduchu. Pokud se zdá, že proudění vzduchu vaší sušičky je menší než obvykle, je to pravděpodobně příčina.

Vzhledem k tomu, že větrací otvor – který může být umístěn hned po straně nebo vzadu na sušičce – musí být konstruován pro snadné čištění, je jistě pochopitelný problém s vysoušečem vlasů, který je třeba řešit. Mohou se tam shromažďovat nečistoty a chlupy a jejich setření umožní obnovení proudění vzduchu.

Protože každý model sušičky je jedinečný, vyhledejte online uživatelskou příručku pro přesný model. Mnoho filtrů nebo desek bylo možné rychle vyjmout, otřít a vyměnit přes ventilační otvor. Vždy začněte odpojením fénu. Nejprve odstraňte odpadky z odnímatelného síta teplou vodou se saponátem a kartáčem na čištění pomocí vysavače s kartáčovým připojením. Pokud filtr nelze odinstalovat, otřete částice nečistot čerstvým zubním kartáčkem.

Krok č. 2. Problémy se zapínáním/vypínáním

Když vysoušeč vlasů nefunguje, je to pro všechny k ničemu. Nejprve ověřte, že problém není v zásuvce připojením sušičky do blízké místnosti. Pokud sušička stále nefunguje, stačí jen na několik okamžiků jemně stisknout tlačítko zapnutí/vypnutí; pokud je problém způsoben uvolněným připojením, může pomoci použití větší síly na ovládací prvek. Poté zkuste stisknout tlačítko restart, které může být na fénu a na výstupu. Fén by mohl fungovat, pokud znovu stisknete tlačítko zapnutí. Pokud tomu tak není, budete jej muset přinést odborníkovi na údržbu nebo jej přinést do nejbližšího obchodu, kde vám jej vymění.

Krok č. 3. Vadná topná tělesa

Většina vysoušečů vlasů obsahuje fantastické cool nastavení, které je vynikající pro „pokusy o nastavení“ účesu, ale neúčinné, kdykoli je čas pořádně vyfénovat mokré vlasy. Kdykoli sušička fouká pouze chladnější vzduch, nastává problém s topnou spirálou. V důsledku toho to není problém, který by typický jedinec mohl vyřešit samostatně. Je možné, že je potřeba vyměnit topné těleso. Ve většině případů tento problém vyžaduje nákup značkového vysoušeče vlasů. Blízký odborník na opravu elektroniky by však mohl nechat fén znovu fungovat. Zjistěte, kolik wattů spotřebuje vysoušeč vlasů.

Krok č. 4. Nákup nového vysoušeče vlasů

Keramické nebo porcelánem potažené vysoušeče vlasů používají takové prvky jako kryt topné spirály, který pomáhá snižovat lámavost vlasů v důsledku nadměrného tepla. Vybírejte vždy fén s jedním z těchto potahů, který je také turmalínový nebo iontový; záporné ionty jsou rozptýleny, což napomáhá rychlé dehydrataci vody z vlasů a snižuje krepatění. V neposlední řadě sledujte příkon. Vysoušeče vlasů pracují efektivně při vyšších teplotách. Kadeřníci doporučují používat fén s výkonem alespoň 1800 wattů.

Všechny tyto kroky vám pomohou tyto problémy vyřešit, ale pokud je váš vysoušeč vlasů zastaralý, neztrácejte čas vylepšováním problému; je lepší koupit nový, pokud má sušička záruku; místo toho, abyste to opravovali doma, je lepší jej vyměnit za nový. Před provedením jakýchkoli kroků se ujistěte, že jste sušičku odpojili. Kliknutím na tento odkaz zjistíte, jak vybrat vysoušeč vlasů.

It’s A Wrap!

Byli jsme rádi, že jste se všichni naučili opravit fén. Doufáme, že po přečtení tohoto článku rychle pochopíte, co jsme v tomto článku napsali, a že se po přečtení tohoto článku budete cítit uvolněně. Doufejme, že po přečtení tohoto článku můžete vyřešit všechny problémy související s vaší sušičkou, které jsme zmínili výše. Nedělejte si starosti, pokud vaše sušička nefunguje správně. Tento článek je pro vás velmi přínosný. Děkujeme, přátelé, že jste s námi! Zde je návod, jak opravit malé spotřebiče.