Co je milá deka: 3 snadné tipy pro nové rodiče

Kojenci milují lpění na roztomilé dece. Možná se ptáte: „Co je to milá deka?“ Lovey je vše, co má dítě velmi rád, aby se cítilo bezpečně. V tomto případě se jedná o přikrývky šité na míru pro pohodlí miminka. Berte to jako bezpečnostní přikrývku pro vaše dítě.

Vše, co potřebujete vědět o dekách Lovey

Lásky v kostce

Než budeme hovořit o přikrývce, kterou se vaše dítě může držet po většinu svých raných let, pojďme diskutovat o konceptu milenců.

Měli jste někdy v dětství nějaký konkrétní předmět, bez kterého jste nemohli nikam jít? Termín pro tyto objekty je „láska“.

Loveys jsou v jistém smyslu „talizmy pro štěstí“, které s sebou náhodně nosí miminka nebo malé děti, ale to pro ně není vše. Mohou pomoci malému dítěti cítit se bezpečněji, když čelí neznámému.

Kojenci se například stále přizpůsobují širému světu kolem nich a mohou mít problém přizpůsobit se čemukoli, co změní jejich známé prostředí nebo rutinu.

Pokud má vaše ratolest s sebou milenku, mohou se k ní držet, aby zmírnili nepohodlí, které mají, když se objeví něco nového.

Například je čas, aby se dítě přesunulo z postýlky do postele, nebo musí jít poprvé do školky. Lovey po ruce usnadní přechody jak pro dítě, tak pro jeho rodinu.

Z tohoto důvodu se lovey také nazývají „přechodné objekty“.

Co je to milá deka?

První myšlenka, která se objeví, když řeknete „lovey“, může být vycpané zvíře, ale oblíbenou volbou jsou také deky lovey. Uvedené přikrývky jsou malé a obvykle mají připevněno něco jako měkký míček – běžně navržený jako zvířecí hlava – který slouží jako rukojeť při přenášení.

Zkrátka fungují jako přikrývka i plyšová hračka, kterou může vaše ratolest používat při spánku a přenášení.

Vzhledem k tomu, že deky Lovey jsou před spaním funkčnější, mohou při spánku podporovat nezávislost. V raných stádiích může dítě potřebovat více praktické podpory od rodičů, takže jakmile trochu zestárne, může se místo přítomnosti svých rodičů držet své láskyplné deky.

Jak využít deky Lovey?

Spánkové rutiny

Vaše dítě si možná bude chtít vzít svou milou přikrývku s sebou, jakmile si na ni zvykne, ale je lepší si tuto deku vyhradit na spaní.

Pokud to uděláte, dítě si to spojí se spánkem a usnadní vám i vašemu dítěti určené časy spánku.

Využijete ho také například pro lety. Pokud potřebujete s dítětem někam letět, můžete jim pomoci jejich miláčka, aby jim pomohl spát na sedadlech letadla.

Náhrady

Nejlepší je očekávat, že vaše dítě může ztratit milou deku. Buďte připraveni jít nakupovat náhradu, zvláště když má vaše dítě pevnou přilnavost ke ztracené dece Lovey.

Možnost ztráty milované přikrývky není jediným důvodem k získání náhrady. Lovey bude muset být v určitém okamžiku vyčištěn nebo bude potřebovat nějaké šití.

Když je k němu dítě připoutané, nemusí příliš dobře zvládat čekání. Náhrada může uklidnit dítě, zatímco budete mít první deku vypranou nebo opravenou.

Trpělivost

Pokud koupíte milenku poprvé, bude chvíli trvat, než si na ni vaše dítě zvykne.

Než začnete měnit jejich prostředí nebo rutinu, kde by je jejich milá deka mohla utěšit, umožněte jim, aby si na to nejprve zvykli, aby si to mohli spojit s pocitem důvěrnosti a bezpečí.

Může to trvat několik týdnů a v některých případech si k milované dece nemusí vytvořit pouto. Pokud si to po delší době nezamilují, nebojte se.

Každé dítě bude mít svůj způsob, jak se přizpůsobit neznámým situacím, a někdy nebude fungovat milá deka.

V jakém věku může dítě spát s milující dekou?

I když je lovey pro dítě skvělý nápad, neměli byste svému dítěti dávat deku lovey před jeho prvními narozeninami.

Během prvních měsíců je pohyblivost dítěte omezená. Kvůli tomu Americká akademie pediatrů (AAP) doporučuje, aby dítě mladší než rok nemělo v postýlce nic jiného než pevnou matraci.

Cokoli jiného, ​​jako jsou hračky, polštáře, přikrývky, mimo jiné, může vaše dítě vystavit riziku udušení.

Kolem prvních narozenin se dítě může volněji pohybovat ve svých postýlkách, takže riziko udušení je minimální. V tuto chvíli již můžete vybírat milou deku pro vaše ratolesti.

Závěr

Deky Lovey jsou vždy skvělým nápadem, jak vašim dětem dopřát pocit pohodlí. To znamená, že nemusíte nutně pro své dítě pořizovat roztomilou přikrývku, ale můžete se postarat o to, abyste je pořídili, abyste je uklidnili v nových situacích.

Novou nebo nastávající rodiče si mohou položit otázku: „Co je to milá deka?“ Nyní, když to víte, můžete se podívat ve svých místních obchodech na lásku, která by mohla vyhovovat vašemu dítěti.