Jak opravit vodou poškozený strop s akustickým sprejem: 4 kroky

Stropy mohou být dokonce domácké, ale poškození vodou ne. Zde se budeme zabývat stejným problémem: jak opravit vodou poškozený strop akustického stříkání.

V 70. a 80. letech 20. století byly akustické stropy, někdy známé jako popcornové stropy, v nové výstavbě nesmírně populární. Původně akustický materiál často obsahoval azbest. Akustický materiál dnes běžně obsahuje malé polystyrenové nebo syntetické kuličky velikosti včel, které mají stejný účinek na strop.

Akustika je dodávána v práškové formě v pytlích o hmotnosti 50 liber, které je třeba smíchat s vodou nebo barvou. Někteří profesionálové míchají akustický materiál přímo s vnitřní barvou stropu. Tato metoda však může v konečném produktu způsobit zlomeniny vlasové linie.

Upřednostňovaným způsobem je smíchat texturu s vodou, nastříkat ji na strop a poté po důkladném zaschnutí natřít suchým povrchem alespoň dva tenké nátěry suchým povrchem.

Oprava stropu poškozeného vodou s akustickou texturou

Máte texturované stropy poškozené vodou nebo díru, kterou je třeba opravit? Téměř u každé stěny se časem objeví vady, ale texturovaný strop můžete bezchybně obnovit pomocí těchto rad a podrobných pokynů.

Krok č. 1. Příprava místnosti

Proces přípravy na novou stavbu je poměrně jednoduchý. K ochraně stěn a oken před přestřikem použijte plastovou fólii a krycí pásku.

Nemusíte si dělat starosti s přestřikem v podlaze. Příprava místnosti je důkladnější, pokud provádíte přestavbu.

Pokud je to možné, měli byste z místnosti odstranit nábytek a další věci. Pro ochranu zbývajícího nábytku a podlah v místnosti se doporučuje použít kapesníky. Chraňte všechny svislé povrchy maskovací páskou a plastovou fólií.

Pamatujte, že postřik nastříká na všechna exponovaná místa. Chcete -li zabránit tomu, aby přestřik ovlivňoval otevřené dveře nebo chodby, zakryjte je svislým plastovým listem.

Krok č. 2. Příprava stropu

Povrch stropu vždy očistěte vlhkým čistým hadříkem a strop natřete základním nátěrem na sádrokarton, abyste dosáhli co nejlepší přilnavosti textury. Čištění horní části odstraní částečky prachu, které by mohly bránit tomu, aby se nová textura dobře přichytila ​​k povrchu stropu.

Prevence zabarvení, zajištění čistého rovnoměrného povrchu a zabránění potenciální ztrátě přilnavosti u broušených lepených spojů lze dosáhnout natřením stropu základní vrstvou. Před nanesením akustické textury nechte základní nátěr zcela zaschnout.

Krok č. 3. Míchání akustické textury

Prášková akustická struktura je dodávána v pytlích po 50 librách. Pomocí elektrického míchače barev smíchejte povrch buď s vodou nebo barvou. Ať použijete jakoukoli metodu, texturovaná tekutina by měla mít po promíchání konzistenci hrudkovitého palačinkového těsta.

Aby se zabránilo stříkání hrudek suchého materiálu na strop, důkladně promíchejte akustický prášek. Suché hrudky materiálu zničí povrchovou úpravu a po zaschnutí mohou mít za následek uvolněnou akustickou strukturu.

Krok č. 4. Aplikace akustické textury

Pomocí násypky textury a nastavení spreje vzduchového kompresoru naneste na strop akustickou texturu. Pro ty, kteří začínají časovat, zkuste použít zařízení na šrotovou překližku nebo sádrokarton, než začnete nahoře.

Abyste získali správné nastavení tlaku, upravte tlak vzduchu přes stříkací pistoli. Namísto jedné silné textury byste měli na celý strop nanést dva nebo tři lehké nátěry rovnoměrně. Vzhledem k hmotnosti kabátu je pravděpodobnější, že způsobí hrudkování nebo skvrny, kde materiál sklouzne z vršku, než uschne.

Techniky malování akustických stropů

Pokud jste do akustické směsi nepřidali barvu, budete muset na strop nanést nátěr interiéru. Než namalujete nový sluch, ujistěte se, že je spálený.

K nanášení barvy nepoužívejte malířský váleček, pokud nemáte předchozí zkušenosti s malováním akustické textury. Místo toho jemně naneste povrch pomocí bezvzduchového stříkacího zařízení.

Novou texturu natřete alespoň dvěma tenkými vrstvami barvy, aby každá vrstva před nanesením další nechala úplně zaschnout. Nikdy nevracejte čerstvě nastříkaný strop malířským válečkem ani na novou texturu neaplikujte těžké pigmentové nátěry.

Jak skrýt skvrny ve stropě?

Za prvé, ne všechna poškození vodou vyžadují odstranění nebo upevnění stropu. Pokud se textura stropu nedrolí, neklesá nebo se netvoří, může to omezit poškození vodních skvrn.

V určitých situacích použijte aerosolový tmel. Tímto tmelem se skrývá zabarvení a skvrny jako kouř, vodní skvrny a kuchyňské oleje.

Po zaschnutí tmelu naneste na plochu stropní barvu. Protože není možné replikovat původní barvu, budete pravděpodobně muset přemalovat celý strop.

Závěr

Je příjemné nechat svého vnitřního kutila uvolnit se pokusem opravit problémy v domácnosti, jako je poškození stropu, ale mějte na paměti, že pokud potřebujete pomoc, můžete získat odbornou pomoc a kontaktovat svého poskytovatele pojištění, aby vám uhradil náklady na škody.

Rovněž se poraďte se svým právním zástupcem ohledně pokynů k pojištění. Naštěstí jsme pokryli vše, co jste potřebovali vědět o tom, jak opravit vodou poškozený strop akustického spreje.