Jak opravit skříň poškozenou vodou ve 4 snadných krocích

Záplavy a netěsnosti vám mohou zničit den, zvláště pokud zasáhnou váš dřevěný nábytek. Vědět, jak opravit skříň poškozenou vodou, může stačit na to, abyste si ušetřili nákup nového kuchyňského vybavení. Proces opravy zahrnuje pouze vyprázdnění skříní, jejich sušení, odstranění veškerých škod způsobených vodou a následné vyčištění.

Voda může dřevěné skříně a skříně snadno poškodit, zvláště pokud jsou vyrobeny z dřevotřískových desek a jiných tenkých dřevěných prken. Naštěstí to můžete rychle vyřešit pomocí čtyř jednoduchých kroků. Pokračujte ve čtení, abyste se dozvěděli vše, co potřebujete vědět při opravách skříní.

Jak opravit skříně zasažené vodou

Krok č. 1. Vyprázdněte skříně

Prvním krokem při opravě skříní je nejprve vše vyčistit. Odstraněním předmětů z cesty můžete pracovat efektivněji a omezit bobtnání nebo deformaci dřeva. Předměty uložte někam do bezpečí, nejlépe do jiné místnosti.

Pokud jsou položky ve vašich skříních v plechovkách nebo skleněných nádobách, pravděpodobně je můžete v budoucnu stále konzumovat. Totéž však nelze říci o předmětech vyrobených z lepenky a papíru. Všechno jídlo byste měli vyhodit do krabic a všech papírových materiálů, které najdete uvnitř skříně.

Krok č. 2. Nechte dřevo zaschnout

Když dřevo nasaje vodu, začne bobtnat, což by mohlo způsobit praskliny v desce. Na druhé straně jsou dřevotřískové desky na skříních často drženy lepidlem. Jakmile je vazba mokrá, vazba se začne rozpouštět a skříň se pak rozpadne.

Tento důvod zdůrazňuje důležitost úplného sušení skříní tak rychle, jak je to možné. Přitom můžete zabránit dalšímu poškození vodou a zvýšit své šance na záchranu skříněk.

Pokud únik způsobí poškození vodou, měli byste nejprve zavolat instalatéra a nechat jej opravit potrubí. Pokud nejprve neopravíte únik, veškeré čištění a opravy skříní budou neúčinné. Měli byste se obrátit na svého poskytovatele pojištění a zjistit, zda vaše pojistka pokrývá opravu netěsností.

Pomocí silných ručníků, přikrývek nebo kousků látky odstraňte z vnitřku skříněk co nejvíce vody. Otřete skříně, dokud nejsou suché.

Pokud je to možné, bylo by nejlepší odstranit dveře skříně, aby se urychlil proces sušení a omezilo se zkroucení spodního panelu vaší skříně. Dveře byste měli umístit naplocho na zem v jiné místnosti a ty vysušit pomocí elektrických ventilátorů.

Pomohlo by, kdybyste pro dosažení nejlepších výsledků použili velkoobjemové elektrické ventilátory a odvlhčovač k odstranění veškeré vlhkosti co nejrychleji. Každých několik hodin kontrolujte své skříně a dveře skříně, abyste zjistili, zda zcela vyschly.

Krok č. 3. Provádění oprav

Jakmile jsou vaše skříň a dveře zcela suché, můžete přistoupit k opravám. Rozsah vašich oprav závisí na tom, jak velké poškození vaše skříň způsobila. Při opravě skříní budete potřebovat tesařské lepidlo, svorky, desky 2×4 a šrouby.

Na delaminované části skříně, které se oddělí, můžete použít tesařské lepidlo. Rozetřete lepidlo mezi každou vrstvu skříně a dvířek skříně. Poté pomocí svorek vše spojte, dokud nezaschne.

Můžete na ně zkusit přišroubovat desky 2×4, aby sloužily jako výztuhy, zatímco jsou ještě mírně mokré pro pokřivené a oteklé dveře. Jakmile dveře úplně uschnou, vyjměte rovnátka a zkontrolujte, zda již nejsou pokřivená.

Někdy může být potřeba skříně přebrousit lehkým přebroušením okrajů. Po broušení byste měli skříně otřít, abyste odstranili veškerý jemný prach a nečistoty.

Poté naneste několik vrstev tmelů na dřevo, které pomohou chránit skříně před budoucím poškozením vodou. Můžete také použít lazury na dřevo a přidat vrstvu ochrany a zlepšit vzhled svých skříní.

Krok č. 4. Dokončení

Jakmile jsou skříně a skříně kompletně opraveny, měli byste se zaměřit na úklid všeho ostatního. Na dřevo a jiné výrobky ze dřeva můžete použít 6 dílů teplé vody a 1 díl kyseliny šťavelové na vodní skvrny. Na dřevo naneste přiměřené množství a skvrny očistěte.

Pomohlo by, kdybyste také oblast poškozenou vodou vydezinfikovali, abyste zabránili hromadění plísní a bakterií. Pokud se plíseň již objevila, můžete ji zabít vodou a mýdlem na nádobí. Po dezinfekci a čištění byste měli zkusit deodorizovat oblast pro případ, že by došlo k nepříjemnému zápachu.

Výměna skříněk

Pro uložení skříní můžete udělat jen tolik. Pokud by se skříně příliš zdeformovaly nebo příliš rozdělily, bylo by nejlepší, kdybyste právě dostali nové.

Pokud máte pojištění proti povodním a únikům, můžete požádat svého poskytovatele pojistných smluv nebo právníka o potvrzení, zda jsou náklady na výměnu zahrnuty do vašeho pojistného krytí.

Závěr

Naučit se opravit skříň poškozenou vodou vám může pomoci ušetřit nábytek a zabránit tomu, abyste příliš utráceli za nové skříně. Stačí čtyři jednoduché kroky a vaše skříně budou jako nové.

Vaše skříně však vydrží jen tolik poškození. Pokud si myslíte, že vaše skříně nelze opravit, mohlo by být levnější a lepší koupit nové.