Jak odpojit plynový sporák? 3 snadné kroky!

Zajímá vás, jak odpojit plynový sporák? Možná ležíte ve své kuchyni na zbrusu nové podlaze, nebo je čas na novou elegantní, která nahradí vaše stará velká kamna. Každý nakonec zjistí, jak vypnout plynový sporák, bez ohledu na vaše zdůvodnění. Možná se zdráháte tuto kutilskou aktivitu řešit ze strachu před katastrofou, ale nemusíte si dělat starosti.

Ale dříve, než cokoli jiného, ​​nejprve přesuňte kamna a odpojte plyn. Pokud budete věnovat pozornost specifikům a budete pečlivě dodržovat pokyny, je nepravděpodobné, že by došlo k poškození vašeho domova. Chcete se dozvědět více o odpojení plynového sporáku? Čtěte dále!

Kroky k odpojení plynového sporáku

Jak odpojit plynový sporák? Mnoho lidí nesprávně předpokládá, že je nebezpečné odpojit plynová kamna. Chtějí najmout odborníka, který zaručí, že je vše provedeno správně a bezpečně. Bohužel můžete peníze promrhat, protože je tak snadné to udělat sami.

Krok č. 1. Vytažení plynového sporáku z místnosti

Když plynový sporák odpojíte, nejprve jej vytáhněte ze zdi za ním. Dále zkuste vytáhnout kamna deskou nebo velkým kusem dřeva, které se hodí na podlahu, aby nedošlo k poškrábání podlahy v kuchyni. Poté zvedněte kamna z podlahy a zatlačte na bezpečnostní zařízení (zabraňující převrhnutí kamen), aby se odhalila cesta ke spodnímu úhlu kluzkého pouzdra kamen. Pokračujte v pohybu kamny, dokud se neklouže protiskluzová skořepina.

Krok č. 2. Vyhledejte plynovod

Pomocí dřevěných desek zobrazte připojení plynového potrubí. Umístěte pod něj dřevo a přesuňte kamna pomocí zadních nohou, pak pod ním znovu přesuňte dřevo. Je ideální čas najít a odblokovat drát spojující kamna s napájecím zdrojem. Poté jednoduše vyjměte zásuvku bez dalšího vybavení.

Krok č. 3. Vypnutí plynu

Dalším krokem je odpojení plynu, pokud má být odpojen plynový sporák. Dále sledujte plynová potrubí ke sporáku. Trubka, která přitahuje vaši pozornost, je obvykle robustní a v kuchyni se nachází blízko podlahy.

Opětovné připojení plynového sporáku

Přemýšlejte o tom, že po dokončení renovace nebo přípravě instalace nových kamen provedete některá další opatření.

Odborníci se zasazují o používání schváleného dopingu na zemní plyn. Tento „trubkový doping“ je častým termínem, který popisuje těsnicí prostředek na trubkové závity, který vytváří těsné stínění mezi ventilem a novou trubkou. Po opětovné instalaci kamen a připojení hadic znovu zkontrolujte těsnost. Můžete to udělat pokropením mýdlovou vodou. Přitom se ujistěte, že nejsou žádné bubliny. Pokud jsou tam nějaké bubliny, měli byste okamžitě vypnout plyn, dokud nebude nalezen a opraven únik.

Je odpojení plynového sporáku bezpečné?

Klíčem k bezpečnému odpojení plynového sporáku je naučit se kontrolovat těsnost. Při vypínání plynu a odpojování kamen musíte ověřit, že do vzduchu v kuchyni neteče žádný plyn. Kvůli vůni dlouhého plynu ze spojovací trubice to bohužel nemusí být snadné si všimnout.

Otevřete okno, abyste odstranili zápach a umožnili vstupu čerstvého vzduchu do místnosti. Musíte však posoudit, zda plyn unikající do vzduchu je progresivní nebo kontinuální. Vezměte na vědomí, že místo v závislosti na čichu budete potřebovat záložní plán.

Podle odborníků byste měli v lahvi smíchat mýdlo a vodu. Roztok naneste na plynové potrubí na několik minut a nechte jej vsáknout. Pokud si uvědomíte, že jsou bubliny, utáhněte ventil, abyste jej ještě více vypnuli. K otočení ventilu do příslušné polohy budete možná muset použít trubkový klíč.

Tipy k odpojení plynového sporáku

Odpojení plynového sporáku může někomu připadat zastrašující, a proto bychom chtěli zajistit, abyste tento proces mohli dokončit bez jakéhokoli poškození. Jak již bylo řečeno, uvedli jsme zde několik tipů, které je třeba mít na paměti při provádění tohoto projektu.

  • Před odpojením plynového sporáku se ujistěte, že jsou varné desky a grily studené.
  • Udržujte plynová potrubí tak dlouho, jak je to možné, aby nedošlo k jejich roztažení (vyvarujte se kroucení plynového potrubí, protože by to mohlo vést k únikům plynu)
  • Po odstranění použijte mýdlovou vodu, abyste zajistili, že nedojde k úniku plynu
  • Když je přívod plynu do kamen uzavřen, otočte plynový ventil o 90 stupňů
  • Zajistěte si vhodné rukavice, abyste zabránili pořezání nebo pohmoždění při dotyku na kamna

Je to zábal!

Jak odpojit plynový sporák? Přestože jste se mohli obávat odpojení plynového sporáku, můžete si odpočinout, protože tento proces je přímočarý. Kromě toho můžete ušetřit peníze tím, že to uděláte sami, než abyste si to nechali opravit profesionálem. Každý může odstranit plynový sporák a nainstalovat jej během několika minut s příslušným vybavením a minimálními dovednostmi.

Pravděpodobně máte k dispozici všechny požadované nástroje. Postupujte podle kroků, které jsme uvedli při odpojování plynového sporáku, a určitě to zvládnete správně. Zde je několik dalších článků o kamnech, které vám pomohou rozšířit znalosti: kde koupit dřevo pro kamna na dřevo nebo kde koupit pelety pro kamna na dřevo.