Jak opravit šicí stroj doma: 4 běžné problémy

Pokud chcete vědět, jak opravit šicí stroj doma, můžete mít prospěch ze znalosti řešení čtyř běžných problémů. Promluvíme si také o tom, co dělat, když váš stroj přestane šít. A co je nejlepší, všechny tyto opravy by měly být stále relativně snadné pro někoho, kdo není tak dobře obeznámen s nástroji.

Kromě přečtení tohoto článku se podívejte také na to, jak provádět servis šicího stroje. Hovoří o dalších postupech, které můžete udělat při odstraňování problémů s vaší jednotkou.

Jak vyřešíte problém se šicím strojem?

Hlučný šicí stroj

Pokud si všimnete, že váš šicí stroj vydává neobvyklé zvuky, jedním z běžných důvodů jsou zapletené nitě na hákovém mechanismu. Pro vyřešení problému zkontrolujte tuto část šicího stroje a odstraňte nitě zachycené mezi závěsným hákem. Pomohlo by také naučit se čistit šicí stroj obecně, protože nečistoty a nahromadění nití a vláken mohou způsobit další problémy s výkonem šicího stroje.

Lámání vláken

Neustále se vám láme horní nit? Možná budete muset zkontrolovat, jak jste navlékli závity na šicím stroji nebo samotné jehle. Například nesprávná instalace jehly nebo dokonce použití nesprávné, tupé nebo ohnuté jehly může způsobit přetržení horní nitě. Také byste chtěli zkontrolovat, zda vaše napínací kotouče nebo navíjecí pružina nemají žádné problémy.

Co když je to spodní nit, která se stále láme? Zvažte kontrolu napnutí nitě, pokud je příliš těsné. Také se chcete ujistit, že cívku navlékáte správně a pod tažnou pružinou pouzdra cívky není žádný nit nebo jiné cizí předměty.

Lámání jehly

Může být frustrující vidět, jak se vaše jehla neustále láme v šicím stroji. Podle společnosti Brother se tomu můžete vyhnout tím, že zajistíte, že na nit a látku používáte správnou velikost jehly. Jehla by také neměla být poškozená, což znamená, že není ohnutá ani tupá.

Pokud jehlu ještě nemůžete vyměnit, přečtěte si, jak naostřit jehlu na šití, aby účinně procházela materiálem. A nakonec správně nainstalujte jehlu tak, aby byla zatlačena co nejdále do svorky plochou stranou směrem dozadu.

Stehy se liší

Pokud se velikost stehu liší nebo si všimnete, že jednotka přeskakuje stehy, existuje mnoho potenciálních důvodů, které můžete vyřešit. Napětí a tlak mohou být například nesprávné nebo je třeba upravit desku hrdla šicího stroje. Také byste chtěli zkontrolovat krmítka, protože se mohly nahromadit vlákna.

Pokud jste frustrovaní z toho, proč váš šicí stroj vynechává stehy, zjistěte důvody a způsoby jejich řešení v naší samostatné diskusi.

Proč můj stroj nešívá?

Váš šicí stroj může selhat při šití, pokud od jeho očekávané kapacity vyžadujete příliš mnoho. Pamatujte, že různé materiály a projekty budou vyžadovat specifická vlákna, jehly a dokonce přítlačné patky. Například kůže je náročná tkanina a k zajištění toho, aby na ní stroj mohl pracovat, budete muset použít patku pro rovnoměrné podávání a polyesterovou nit.

Také se můžete setkat s tím, že se šicí stroj při šití rozjíždí, ale zastavuje. Nejprve zkontrolujte, zda jste náhodou nespustili páčku knoflíkové dírky a zda je navíjecí vřeteno jehly a cívky ve správné poloze. U některých jednotek, jako je například Singer, můžete otáčením ručního kola směrem k sobě nastavit jehlu na nejvyšší úroveň, poté stisknutím tlačítka zpět resetovat šicí stroj.

Jak opravíte šicí stroj, který se nepohybuje?

Šicí stroj se může náhle přestat pohybovat, pokud jej používáte delší dobu. Důvodem je, že se motor mohl přehřát, zvláště pokud jednotka běží nepřetržitě při nízkých otáčkách. Chcete -li to vyřešit, zastavte stroj a vypněte jej, aby vychladl alespoň na 20 minut.

Co když šicí stroj nešije, i když světlo funguje? Šicí stroje nebudou fungovat a pohybovat se, pokud jsou v režimu navíjení cívky. Také byste chtěli zkontrolovat, zda nožní pedál funguje mezi jinými částmi, jako je jehla a přítlačná patka šicího stroje.

Zamrzl vám šicí stroj? Našli jsme tři způsoby, jak rozmrazit šicí stroj.

Proč můj šicí stroj nechytá nit z cívky?

Je frustrující, když šicí stroj nepřevezme cívkovou nit. Tento problém však můžete vyřešit tak, že zajistíte, aby bylo vřeteno vinutí cívky ve správné poloze vlevo, aby jehla nabírala nit z cívky. A pokud to nevyřeší, může to být z nesprávné instalace cívky nebo jehly.

Další tipy najdete v článku, jak vložit jehlu do šicího stroje. Samozřejmě musíte vědět, jak tyto části správně nasadit, jinak zařízení nebude fungovat hladce.

Závěr

A to je vše! Diskutovali jsme o tom, jak opravit šicí stroj doma, a čtyřmi nejčastějšími problémy jsou zvuky, lámání jehel nebo nití a nekonzistentní nebo špatná kvalita stehu. Také jsme hovořili o odstraňování problémů a opravě šicího stroje, který nefunguje nebo se pohybuje.

Obecně lze říci, že správné čištění a instalace může vyřešit většinu problémů. Poté si v příručce k produktu přečtěte, co dělat s vaší konkrétní jednotkou.