Snadný 4krokový průvodce, jak opravit starý telefon poškozený vodou

Musíte se nutně naučit, jak opravit starý vodou poškozený telefon, pokud se o zařízení staráte dlouho poté, co jej poprvé dostanete. Věci, na kterých nám dlouho záleželo, totiž nesou materiální a emocionální hodnotu, takže je přirozené, že bychom chtěli, aby vydržely i nadále.

Když začnete být schopni nakupovat věci, potřeby a rozmary, podle svých výdělků, obvykle budete věcem přikládat jiné hodnoty, než když byly kupovány pro vás. Zejména u té první výplaty si pravděpodobně vzpomenete, za kterou jste ji utratili.

V takových chvílích bychom se naučili starat se o hmotné věci v lepší míře než dříve a jako takoví bychom se snažili objevit více způsobů, jak je uchovat. S touto zvědavostí a přáním něco ochránit pochopíte, jak řešit takové znehodnocující jevy, jako je tření a opotřebení.

Kroky při opravě starého telefonu poškozeného vodou

Stejně jako u nás, živé věci do určité míry zmenšují množství a druhy poškození elektronických zařízení. Samozřejmě existují věci, které určitá zařízení zničí téměř okamžitě, i když jsou úplně nové, ale na poškození vodou mají nové telefony o něco lepší tendenci k přežití ve srovnání s těmi starými.

Za prvé, telefony, které byly později provedeny, používají objevy ze starších verzí, díky nimž byly náchylné na určité síly a byly vyrobeny z lepších materiálů. Vzhledem k tomu, že vaše značka je zaměřena na udržitelný růst a vývoj produktů, novější zařízení by měla vydržet déle než předchozí verze.

Pokud starý telefon nešťastnou náhodou spadne do vody nebo jiné tekutiny, zde je návod, jak jej obnovit.

Krok č. 1. Vypněte jej

Možná jste si toho již výjimečně dobře vědomi; voda je extrémním nepřítelem zařízení pracujících s elektřinou. Je to proto, že voda je ve své podstatě vodivá, a proto, když se dostane na obvodovou desku, což je důvod, proč váš telefon funguje, vytváří zkratky, kterými se proud rozhodne protékat.

Problém s tím je, že drobné čipy na desce vašeho telefonu jsou navrženy pouze tak, aby zvládly určité množství proudu, a když se tento proud zkratuje, trpí menším odporem a je silnější, než bylo zamýšleno. To je důvod, proč se termín smažení běžně používá ruku v ruce se zkraty, protože podobně jako v troubě způsobí příliš mnoho energie přetížení a prasknutí nebo spálení nečekaných částí.

Nejvyšší prioritou, kterou máte u starých telefonů, když dojde k nehodě způsobené vodou, je znemožnit takové zkratky a můžete to udělat vypnutím napájení. Když zařízení vypnete, zastaví tok proudu v deskách, čímž se sníží šance, že se jeho části smaží.

Zjednodušeně řečeno, přerušení dodávky se stane záchranou vašeho telefonu.

Krok č. 2. Vyjměte SIM karty, paměťovou kartu a baterii

Po vypnutí je další věcí, kterou musíte udělat, je odpojit všechny odnímatelné části telefonu, včetně nabíječky, sluchátek, SIM karet a paměťových karet. Musíte to udělat v případě, že přijde nejhorší a váš telefon nepřežije; můžete také bezpečně obnovit tyto pomocné prostředky.

Je to docela nepravděpodobné, ale po vypnutí zařízení může dojít k přenosu zbytkového proudu, a pokud jste si všimli, všechny tyto pomocné prvky mají na sobě nějakou kovovou část. Tyto části je spojují s hlavním zařízením a umožňují průchod a interakci signálů prostřednictvím proudů, aby sloužily svému účelu, takže se také stávají náchylnými ke zkratům.

Odpojení těchto částí vám také umožní sušit je samostatně a poté otevřít jejich porty pro sušení. Nejlépe by pomohlo, kdybyste mohli odpojit i baterii, čímž by se nakonec odpojilo napájení.

Krok č. 3. Dobře osušte a ponořte do vysoušedla

Po odstranění všech pomůcek je nyní třeba vysušit telefon a všechny části, které jste odstranili. Bohužel se ke starému telefonu nemůžete chovat jako k novému, kde pokud nedojde ke kondenzaci vlhkosti, budete v klidu.

Starší telefony znamenají více použitých dílů. Čas opotřebovává téměř každou část zařízení, což znamená, že některé dříve dobře pokryté čipy jsou nyní méně izolované.

Váš telefon může venku vypadat dobře, ale zbytková voda v těchto opotřebovaných částech může způsobit větší katastrofy. Telefon dobře osušte, aby k takové události nedošlo, pomocí savé čisté látky.

Po utření nechte telefon a další vlhké příslušenství ponořené do vysoušedla po dobu alespoň dvou až tří dnů.

Krok č. 4. Přineste své zařízení poskytovateli služeb a poté zálohujte soubory

Po vysušení telefon vyčistěte a zkuste jej zapnout. Demontované díly ještě nepřipevňujte; můžete je vyzkoušet na jiném zařízení.

Přineste jej k poskytovateli služeb a okamžitě požádejte o zálohu. Podívejte se na tento odkaz o tom, jak zálohovat vodou poškozený telefon, abyste věděli, co dělají.

Požádejte je, aby zkontrolovali váš telefon a řekli jim o nehodě. Měli byste také požadovat nějakou údržbu proti možné korozi a rezivění.

Zde je článek s výčtem toho, co lze opravit v případě poškození vodou; zkuste zkontrolovat, zda je mezi nimi i vaše zařízení.

Závěr

Takto opravíte starý vodou poškozený telefon! Nejdůležitější pro vás je, že čím rychleji se pohnete, abyste ho zachránili, tím větší je jeho šance, že vyjde bez úhony.