Jak opravit motor ventilátoru klimatizace? 5 jednoduchých kroků!

Zajímá vás, proč vaše klimatizace nefunguje správně a cívky jsou zamrzlé, jste zvědaví, jak opravit motor ventilátoru klimatizace? Existuje pět jednoduchých kroků, které budete dělat, a tyto věci budete vědět při dalším čtení článku.

Klimatizační jednotky jsou nezbytností pro všechny na celém světě, zejména v horkých a slunečných dnech.

Jsou ideální k vlastnění, protože využívají teplo kolem vás. Většinu práce dělá vnitřní ventilátor. Nejprve nasaje horký vzduch do vnitřních prostor systému, kde je pak pomocí cívky přeměněn na studený vzduch.

Když jsou neustále využívány, často si neuvědomujeme, že byly přepracované kvůli energii našich klimatizačních systémů. Pokud se to někdy stane, pak je možná něco špatně. Proto byste měli svůj spotřebič ihned zkontrolovat, jakmile si všimnete, že nefunguje dobře. Je dobře, že jste se dostali ke správnému článku.

Lidem, kteří mají problémy jako vy, vám s tím můžeme pomoci. Naučíme vás, jak předcházet takovým událostem; pokračujte ve čtení, abyste se o tom dozvěděli více.

Metody, které můžeme udělat pro opravu motoru ventilátoru klimatizace

Jak opravit motor ventilátoru klimatizace? Ventilátory klimatizace hrají zásadní roli ve vnitřním systému vaší AC jednotky; bez provozu ventilátoru může dojít k zamrznutí a zlomení cívky výparníku. Jeho součásti byste měli často kontrolovat, protože si možná nevšimnete, že se kvůli nadměrnému používání pomalu láme. Pokud je to možné, nastavte čas použití.

Pokud chcete, aby ventilátor vaší klimatizační jednotky fungoval správně, měli byste vždy poslouchat jakékoli zvuky; díky tomu poznáte, zda to takto funguje.

Předpokládejme, že máte příručku ke své jednotce, pak dobrou. Zkuste si pečlivě projít některé jeho části, protože by mohly obsahovat užitečné informace, které můžeme později použít. O vnitřním systému vaší klimatizační jednotky byste měli vědět několik nezbytných částí, takže pokud nemáte příručku, můžete začít odtud.

Jakmile se s nimi vypořádáte, můžeme vás ujistit; již nebudou žádné problémy, se kterými se budete muset vypořádat. Poté si můžete odpočinout a zasloužit si odpočinek, který jste potřebovali po dlouhém únavném dni v práci a tak. Níže je sada metod, které můžete použít k efektivní a snadné práci. Navíc jej můžete použít jako referenci, takže si s ním nebudete dělat těžkou hlavu.

Krok č. 1. Seznámení se strukturou vaší klimatizační jednotky

Jak jsme již řekli dříve, je důležité vědět o vnějších a vnitřních částech vaší klimatizace; seznámení s tím bude velkou pomocí, pokud jste v tom noví. Kondenzační jednotka a spirály výparníku, které se nacházejí v přetlakové komoře vaší pece, jsou dvě hlavní součásti klimatizačního systému.

Kondenzační jednotky zde hrají významnou roli. Jsou to ty, které foukají vzduch zvenčí na cívku, aby odstranily teplo. Bez něj mohou cívky výparníku zamrznout a váš klimatizační systém už nebude fungovat stejně.

Krok č. 2. Čištění cívek kondenzátoru

Dříve než cokoli jiného, ​​první věc, kterou byste měli vždy udělat, je vypnout napájení vašeho spotřebiče. Při čištění cívek vašeho AC se chceme vyhnout jakémukoli zranění. Kondenzátorové cívky jsou obvykle umístěny venku, což z něj činí ideální místo k odstranění usazenin prachu. Takže teď, co chcete udělat, je vzít si s sebou zahradní hadici.

Namiřte jej na horní část cívky, abyste odstranili nahromaděný prach kolem kondenzátorových cívek. Opakujte to na ostatních stranách a ujistěte se, že kolem jednotky nezůstaly žádné zbytky.

Krok č. 3. Testování pojistek

V mnoha odpojovacích blocích se nacházejí dvě patronové pojistky. Proto než začnete s opravou, měli byste je dvakrát zkontrolovat, abyste se ujistili. Spálená pojistka obvykle indikuje, že součástka uvnitř kondenzační jednotky se zhoršuje. S tím byste měli vyměnit téměř všechny součásti, abyste se vyhnuli problémům.

Pomocí multimetru jej nastavte na nejnižší stupnici ohmů a nechte červené i černé vodiče se dotýkat na koncích pojistky. Pokud to ukazuje číselné údaje, pak je vaše pojistka dobrá; Pokud ne, ukazuje to prasklou pojistku.

Krok č. 4. Demontáž a výměna provozních kondenzátorů

Nyní budete chtít nejprve vybít kondenzátory jednoduchým vyjmutím z přídržného držáku. Potom se pomocí izolovaného šroubováku dotkněte HERM. Poté tento krok opakujte dotykem mezi svorkou FAN a C.

Až to uděláte, pořiďte fotografii a použijte ji jako referenci pro pozdější opětovné připojení vodičů. Možná to budete potřebovat, protože v interním systému je jich mnoho.

Připravte si nový kondenzátor s dvojitým provozem. Pomocí kleští utrhněte každý vodič a vložte jej na odpovídající úchytky na novém kondenzátoru. Pevně ​​je připevněte na místo; jakmile umístíte všechny vodiče, zajistěte nový kondenzátor na místě.

Krok č. 5. Výměna stykače

Stykač je mechanické relé, které spíná proud s vysokým proudem do kompresoru a ventilátoru kondenzátoru pomocí nízkonapěťové elektřiny z termostatu. Hrají zásadní roli ve vaší klimatizační jednotce, a proto byste je měli často měnit; jinak by to mohlo vést k selhání systému.

Nejprve odšroubujte starý stykač z jeho místa; pak budete chtít odstranit jeho dráty a dát jej do náhradní jednotky. Poté utáhněte všechny konektory a zajistěte nový stykač v kondenzační jednotce.

Jakmile budete hotovi, znovu nainstalujte všechny kusy, které jste dříve odstranili, a hned vyzkoušejte svou klimatizační jednotku, abyste zjistili další problémy. Pokud žádné nejsou, můžete jít.

Závěr

A takto je možné opravit motor ventilátoru klimatizace. Znovu sledujte čas od času svou jednotku; Jakmile ucítíte, že je něco v nepořádku, můžete vycházet z výše uvedených kroků. Pokud byste situaci nezvládli sami, doporučujeme kontaktovat profesionála, který vám může pomoci. Chcete si přečíst další články týkající se klimatizačních jednotek? Přečtěte si, jak naolejovat motor ventilátoru klimatizace okna.