Jak opravit fén, který se nezapne? 2 snadné kroky!

Zajímá vás, jak opravit fén, který se nezapne? Jste ve stresu, protože se vám nezapíná fén? Zjištění, že váš fén nefunguje, když už chodíte pozdě, vás frustruje. Nebojte se, protože odpověď na vaši otázku je jednoduchá a snadná. Podle kroků popsaných v tomto článku můžete vyřešit problémy s vysoušečem vlasů.

Vysoušeč vlasů je zařízení sestávající ze dvou součástí; motor ventilátoru a topné těleso. Topné těleso se liší v závislosti na fénu, který používáte.

Někdy fén nefunguje kvůli drobným problémům. Lidé se však neobtěžují řešit ani drobné problémy, protože fény nejsou příliš drahé. Můžete je tedy vyměnit. Je ale dobré pořídit si kvalitní fén a drobné opravy provést svépomocí. Běžné problémy s vysoušečem vlasů lze snadno vyřešit pomocí několika kroků. Nejprve se pokuste problém odhalit. Toto je pouze přehled, takže raději čtěte dále!

Oprava problematického vysoušeče vlasů

Vysoušeč vlasů je jednoduché zařízení, které se často používá v domácnostech. Pokud se váš vysoušeč vlasů nezapne, může být problémem topné těleso a ventilátor motoru.

Věci, které potřebujete k opravě vysoušeče vlasů

Malé části vaší sušičky můžete snadno zakoupit v každém obchodě se spotřebiči. Nástroje nebo nástroje, které potřebujete k opravě problematického vysoušeče vlasů, jsou:

 • Šroubovák
 • Multimetr
 • Klíče
 • Kroky k opravě fénu, který se nedá zapnout

  Jak tedy opravit fén, který se nezapne? Toto je několik kroků, které musíte provést, abyste opravili fén:

  Krok č. 1. Demontujte fén

  • Vypněte napájení nebo odpojte fén.
  • Oddělte trysku vysoušeče vlasů a filtr, které jsou připevněny pomocí malých šroubů.
  • Pokud má filtrační síto, vyjměte jej a řádně vyčistěte.
  • Vyjměte kryt fénu uvolněním šroubů, které drží kryt fénu.
  • Nyní můžete vidět vnitřní části vysoušeče vlasů.
  • Prozkoumejte pečlivě motor a topné těleso. Ve většině případů je poškození viditelné a vadný díl můžete rychle vyměnit.
  • Poté sestavte demontované části sušičky a zkontrolujte, zda funguje.

  Krok č. 2. Zkontrolujte a opravte tepelnou pojistku fénu

  Pokud je problém s tepelnou pojistkou vašeho vysoušeče vlasů, opravte vadnou část podle následujících kroků.

  • Otevřete kryt fénu a rozeberte topné těleso.
  • Vyhledejte tepelnou pojistku, zda není poškozena.
  • Tepelná pojistka je propojena dvěma dráty vedoucími z elektrického kabelu a uvnitř krytu.
  • Použijte stlačený vzduch k čištění vnitřních částí tepelné pojistky. Buďte opatrní a nedotýkejte se ničeho citlivého.

  Důvody, proč opravit fén

  Mnoho drobných problémů způsobuje problémy s fungováním vysoušeče vlasů. Tyto problémy však můžete rychle vyřešit doma. Zde je několik z těchto problémů:

  Vysoušeč vlasů se nezapne

  Někdy je důvodem, proč se vysoušeč vlasů nezapne, vadné napájení nebo problém s vypínačem sušičky. Tento problém můžete rychle vyřešit zapojením fénu do jiné zásuvky nebo stisknutím tlačítka zapnutí/vypnutí s trochou síly.

  Z trysky nevychází žádný vzduch

  Pokud z vašeho fénu vychází málo vzduchu nebo žádný vzduch, je to možná proto, že je ucpaná tryska nebo sítko filtru. Pokuste se opatrně odstranit viditelné ucpání a vaše sušička začne znovu fungovat. V ostatních případech je fén nastaven na možnost slabého vzduchu a podle toho jej můžete nastavit. Vadný motor ventilátoru také způsobuje nízký tlak vzduchu.

  Ze sušičky vychází pouze studený vzduch

  Ujistěte se, že váš fén není nastaven na vynikající nebo studený, protože z trysky fénu bude vycházet studený vzduch. Pokud jsou všechna vaše nastavení naprosto v pořádku a stále čelíte tomuto problému, pak je problém v topném tělese fénu. Potřebujete opravit nebo vyměnit topné těleso podle typu vašeho fénu.

  Přehřátí

  Pokud používáte fén po delší dobu, fén se automaticky vypne. V takovém případě odpojte vysoušeč vlasů a nechte jej 2 až 3 minuty vychladnout. Po této době se váš fén obvykle spustí. Opět prosím nepokládejte fén do vody, protože by to vážně poškodilo váš život a zařízení. Zde je vše, co potřebujete vědět o wattech vysoušeče vlasů.

  Je to obal!

  Víte, jak opravit fén, který se nezapne. Vysoušeč vlasů je široce používaný spotřebič. Lidé ho používají ke stylingu a sušení vlasů. Vzhledem k tomu, že se jedná o často potřebné zařízení, můžete čelit problémům s fungováním vašeho vysoušeče vlasů, které je třeba opravit. Ne vždy, musíte vzít spotřebič do opravny nebo potřebujete pomoc profesionálního opraváře. Drobné problémy můžete rychle vyřešit doma, když budete pečlivě postupovat podle kroků uvedených v tomto článku. Při používání a provozu vysoušeče vlasů proveďte všechna preventivní opatření. Používejte přesné nástroje k montáži a demontáži částí vašeho fénu. Konečně si užijte pěkný den s vynikajícím funkčním fénem. Může být užitečné přečíst si o tom, jak funguje vysoušeč vlasů a jak vybrat vysoušeč vlasů.