Jak odvzdušnit ohřívač propanu? 5 nejlepších způsobů!

Zajímá vás, jak odvzdušnit propanové ohřívače, které jste si nedávno koupili? Propanové ohřívače jsou vynikajícími zdroji tepla a doprovázejí vás při výpadcích proudu a při kempování. Můžete je také použít jako doplňkový zdroj tepla ve vaší domácnosti a systém ústředního vytápění.

Propanové ohřívače nejsou v interiéru nebezpečné, pokud je správně odvětráváte. A můžete si užívat všech jejich jedinečných funkcí, jako je přenosnost a čisté spalování, než se budete bát výbuchu. Větrání propanového ohřívače není velký problém.

Musíte dodržovat některá základní bezpečnostní opatření a váš ohřívač bude fungovat bezpečně a čistě. Pojďme se ponořit a prozkoumat způsoby odvzdušnění propanového ohřívače.

Proč musí být ohřívač propanu větrán?

Ohřívač propanu potřebuje ventilaci z níže uvedených důvodů:

#1. Aby správně fungoval

Ohřívač neustále potřebuje kyslík, aby mohl hořet a poskytovat teplo. Větrání poskytuje místnosti čerstvý vzduch a kyslík.

#2. Chcete-li běžet bezpečně

Už víte, že nedostatek kyslíku vede k produkci oxidu uhelnatého, což je plyn bez zápachu a chuti. Budete mrtví, pokud vdechnete plyn. Dalšími vedlejšími účinky plynu jsou nevolnost, nedbalost, zrychlené dýchání a vysoký srdeční tep.

#3. Aby běžel čistě

Spalování propanu produkuje značné množství vlhkosti a sazí, které mohou způsobit znečištění vašeho pokoje. Neustálý kontakt s vodou navíc otevírá cestu ke shnilému dřevu a následně k tvorbě plísní.

#4. Běhat zdravě

Spalování propanu má za následek produkci škodlivých chemikálií, jako je oxid dusičitý. Osoby přítomné v dobře větrané místnosti mají minimální riziko zasažení toxickým plynem.

Způsoby odvětrání propanového ohřívače

Zde jsou způsoby, jak můžete ventilovat následující:

#1. Topidlo na propan

Máme dva hlavní typy propanových ohřívačů, přenosné a odvětrávané. Každý druh ohřívače musíte odvzdušňovat jinak. Níže je kompletní průvodce, který vám pomůže pochopit, jak odvzdušnit ohřívač propanu.

#2. Bezkanálový ohřívač propan

Přenosný ohřívač bez průduchů nemá žádné kanály ani průduchy, které by odváděly škodlivý kouř. Je považován za bezpečný pro použití v obývacích pokojích a ložnicích. Nemůžete jej však provozovat v uzavřeném prostoru se zavřenými okny a dveřmi. Pokračujte ve čtení, abyste zjistili, jak odvzdušnit přenosný ohřívač propanu.

#3. Ventilační ohřívač

Větrací ohřívač je zdrojem tepla číslo jedna kvůli jeho bezpečnosti a schopnosti rychle vytopit prostor. Toto topidlo je velkých rozměrů a dokonale se hodí ke krbu a poskytuje příjemný pohled.

#4. Přímý odvzdušňovací ohřívač

Má dva kanály: jeden vede kouř a zbytkové chemikálie produkované spalováním propanu ven, zatímco druhý kanál dodává ohřívači čerstvý vzduch. K odvzdušnění a instalaci přímého ohřívače musíte zavolat odborného technika. Možná vás také bude zajímat oprava přímotopu.

#5. B-ventilační ohřívač

Tento ohřívač má obvykle jedinou trubku, která odvádí kouř vytvořený provozem ohřívače ven přes střechu nebo zeď. Instalace ohřívače B-vent není složitý proces a snadno to zvládne i začínající kutil. Zde jsme sepsali systematického průvodce odvzdušňováním ohřívače B-vent. Zde jsou kroky, které byste měli dodržovat:

#1. Nejprve je třeba nainstalovat držáky na rovnou stěnu pro montáž ohřívače. Poté změřte velikost hadice topení a nakreslete na zeď kruh.

#2. Skládačkou vyřízněte otvor a umístěte ohřívač na držáky. Připevněte sadu vinylových obkladů k vnější stěně a upevněte ji šrouby a silikonovým tmelem. Protáhněte hadici z otvoru sady a ujistěte se, že lícuje.

#3. Nakonec nasaďte na konec hadice čisticí uzávěr. Zablokuje cestu kondenzace přítomné v hadici do ohřívače. Ohřívač se odvzdušnil.

Co je třeba zvážit při odvzdušňování

Zde jsou věci, které byste měli vzít v úvahu při odvzdušňování propanového ohřívače:

#1. Vyhledejte manuál ohřívače

Jak je uvedeno v návodu k ohřívači, musíte se ujistit, že hadice má přesnou délku a průměr. Při montáži vertikálního větracího otvoru vždy ponechejte dostatečný prostor mezi koncovkami a vzduchovým prostorem.

#2. Zajistěte čerstvý vzduch

Ačkoli většina propanových ohřívačů je dodávána s automatickými senzory, které vypnou ohřívač, když je hladina kyslíku nízká. Musíte otevřít alespoň jedno okno, aby se kyslík dostal do místnosti se vzduchem. V opačném případě se oxid uhelnatý hromadí v místnosti v důsledku vyčerpání kyslíku.

#3. Nainstalujte detektor oxidu uhelnatého

Propan se mísí s kyslíkem, aby spálil a vytopil místnost. Tímto způsobem začnou hladiny kyslíku v uzavřeném prostoru klesat a smrtící plynný oxid uhelnatý si najde cestu v důsledku nedokonalého spalování. V prostoru musíte nainstalovat detektory, které budou signalizovat vždy, když oxid uhelnatý dosáhne nebezpečné úrovně. detektory fungují dobře, pokud jsou v dostatečné vzdálenosti od topení, protože mají možnost měřit smrtící plyn v celé oblasti spíše než v konkrétním prostoru v blízkosti topení.

It’s A Wrap!

Odvzdušnění propanového ohřívače není složitý úkol, pokud to děláte s otevřenýma očima a něčí pomocí. Nyní jste našli správnou odpověď na to, jak odvzdušnit ohřívač propanu. Postupujte podle tohoto odkazu a zjistěte, zda ohřívače prostoru s přímým větráním vs. bezodvětrávací: Který je nejlepší? Můžete si také přečíst o tom, které je bezpečnější petrolejové nebo propanové topení a jaké je nejlepší propanové topení do garáže.